• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Trey 35 literes, garnélás nano cube-ja

A kiindulási állapot:

11887463986_f5fed53271.jpg

Egy hónappal az indítás után:

12287523406_88519929dd.jpg

A parvula szépen fejlődik.

12287526196_226a377470.jpg

A Myriophyllum Matogrossense is napról napra nagyobb.

Kár, hogy a belső bumfordi Eheim szűrő ennyi helyet elvesz. Ha elé ültetnék, gondolom lefogná az áramlást. Lehet, hogy a következő beszerzés egy külső szűrő lesz.
 
Szép kis gyep lett benne 1 hónap alatt :) (y)

Igen, egészen szépen fejlődik. Annak ellenére, hogy voltak (nem itt), akik attól óvtak, hogy ezzel a piláccsal (Eheim 7W LED) növényezzek. Persze igaz, hogy nem nagyon erős a lámpa, de úgy fest, hogy a parvula-nak és a matogrossense-nek elég.
 
Persze, lesz gyökere!
Az a lényeg, hogy ne hagyd bealgásodni a leveleit, még csekély mértékben sem.. Tapasztalataim szerint, erre érzékeny, különben szépen nő, és nem igényes.. Remélem kielégítően fog fejlődni!! Hali!

Marhán megindult a myrio. A nyírnom is kellett belőle.



A jobb oldalon a piros nyílnál a töve közelében elnyírtam a szárakat és a leeső szárakat összefogva elületettem a bal oldalon a piros nyílnál. Nem tudom, hogy jól csináltam-e.... Remélem.
 
2014. 02. 11.













A helyzet: az élővilág megvan, szóval a dolgok annyira nem mennek rosszul. A sakurák közül kettőnek a hasa alatt már sárgák a peték, hamarosan bővül a család.

A Myrio óriásit nőtt, lassan eltakarja az Eheim AquaCorner 60 sarokszűrőt. Eddig még nem tápoztam, csak annyi tápanyagot kapnak a növények, amennyit a Tropica táptalajból és az Amazonia-ból ki tudnak nyerni. Ha minden jól megy, akkor ma érkezik egy doboznyi Alternanthera reineckii Mini. Sok minden már nem fér ebbe a kis nanoba, de a színe annyira megtetszett, hogy mindenképpen szeretnék bele.

A tápozást nem tudom, hogy mikor indítsam (lehet, hogy el kellett volna már?). Úgy tervezem, hogy nem bonyolítom túl, ezért Easy Life ProFito-t fogok adagolni. Talán ezekhez a körülményekhez (viszonylag kis fény) ez a legjobb választás. Legalábbis laikusként, némi infógyűjtés alapján ezt gondolom.

Heti egy vízcsere. Egyharmadnyi víz ki, helyette ugyanannyi csapvíz be.

A nagynyomású DIY CO2 rendszer 2 hete pöfög. Egyszer beállítottam, azóta nem volt vele teendő. Kicsit cicereg (jobb szót nem tudok erre, nem sziszeg, csak ... őőő... izé, cicereg) valahol a palack és reduktor környékén. Lehet, hogy nem húztam meg eléggé, de első alkalommal nem akartam mindjárt széttépni a reduktor menetét. Lehet, hogy majd ráhúzok. Meg kéne kenni szappanos vízzel, hogy buborékol-e, de még nem volt időm.

Helyzetjelentésből egyelőre ennyi.

Folyt. köv.
 
Utoljára módosított:


Ma indul a tápozás. A Profito használati utasítása szerint 100 literhez 10ml tápot adunk egy hétre. Akkor számoljunk.

10 literre 1 ml / hét
35 literre 3,5 ml / hét

Akkor, ha jól számolok, naponta 0,5 ml-t kell adagolnom. Fecskendővel egyszerű az adagolás. A javaslat az, hogy az első hetekben az általános adagolás 1/3-át adagoljuk. Így lesz.

Folyt. köv.
 
Szerintem co2 mellett meg Amazoniaval nem adagolnék 1/3-ot, illetve Viktorék azt szokták volt mondani, hogy high-tech-be mehet az általános ajánlás fölött a táp..Én maradnék az alapnál, és aztán ha tüneteket látok akkor emelném...
de persze lehet hogy nincs igazam. A profik majd javítanak, ha tévedek.
 
Szerintem co2 mellett meg Amazoniaval nem adagolnék 1/3-ot, illetve Viktorék azt szokták volt mondani, hogy high-tech-be mehet az általános ajánlás fölött a táp..Én maradnék az alapnál, és aztán ha tüneteket látok akkor emelném...
de persze lehet hogy nincs igazam. A profik majd javítanak, ha tévedek.

Én úgy sejtem, hogy az 1/3-ad azért ajánlott, hogy a hirtelen tápanyag-emelkedéstől ne legyen algásodás és fokozatos legyen a bevezetés. Rosszul okoskodok? :)

Ha maradok az alapnál és jönnek a tünetek (algásodás), akkor nem csökkenteni kellene inkább? Félreértek valamit?
 
Én éppenséggel most hiánytünetekre gondolok, nem algára. De lehet igazad van.
 
Én éppenséggel most hiánytünetekre gondolok, nem algára. De lehet igazad van.

Ja, azt hiszem, hogy értem, hogy mire céloztál. Hogy induljak az alappal és ha merülne ki a talaj (és ebből kifolyólag jelentkeznének a hiánytünetek), akkor emeljek az adagon. BTW: ezek a táptalajok meddig bírják? Mennyi idő után kezdenek kimerülni mondjuk egy ilyen nem túl igényes növényekkel való betelepítés esetén?
 
  • Like
Reactions: kac
Igen, igen, ez lett volna, mert a profito ajánlása szerintem nem co2-zött akvára van kitalálva, ezért ha a sima adagot öntöd bele, lehet hiánytünet lesz. Ezért mondtam, hogy lehetőleg ne kezdj 1/3 táppal, De aztán fene tudja, az akváriumodat elnézve, lehet te jobban tudod ezt mint én :D. A táptalaj meg állítólag 8 hónap, egy év után kimerül, onnan táprudakkal golyókkal tudod feltápolni(y););)
 
Igen, igen, ez lett volna, mert a profito ajánlása szerintem nem co2-zött akvára van kitalálva, ezért ha a sima adagot öntöd bele, lehet hiánytünet lesz. Ezért mondtam, hogy lehetőleg ne kezdj 1/3 táppal, De aztán fene tudja, az akváriumodat elnézve, lehet te jobban tudod ezt mint én :D. A táptalaj meg állítólag 8 hónap, egy év után kimerül, onnan táprudakkal golyókkal tudod feltápolni(y););)

Na jó, rábeszéltél. Napi 0,5 ml-rel kezdtem, ami az ajánlott adag erre a literszámra. :)
 
  • Like
Reactions: kac
Amikor még a DIY élesztős CO2-vel nyomtam, noname visszafolyásgátlót használtam. Győrben esélytelen mást kapni, ezt sem lehet mindenhol. Most, hogy már a palackos CO2 rendszer megy, ADA visszafolyásgátlót használok:

12564280064_0501c73c74.jpg

Mivel egy ADA került a rendszerbe, megmaradt két noname visszafolyásgátlóm. Bennem volt a kisördög, hogy letesztelem, hogy vajon mennyit érnek. Az első egy kalap ... , szinte azonnal átfolyt rajta a víz:

12564244224_fd9e791ba7.jpg

Ez kuka.

A másik valamivel jobb volt. Azonnal ugyan nem folyt át rajta a víz:

12564260254_2d248251b4.jpg

De néhány óra múlva már ez is megadta magát. Szép lassan átengedett. Ez is kuka.

Ezzel szemben az ADA több mint két hét éles használat alatt semennyi vizet sem engedett át. Aki eddig marketingnek hitte, hogy meg kell inkább venni a 2100 Ft-os ADA-t, annak azt kell mondanom, hogy ez a teszt igazolta nekem, hogy valóban nem mindegy, hogy mire bízzuk a padló és a bútor sorsát.
 
Back
Oldal tetejére