• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Trey 35 literes, garnélás nano cube-ja

Jaja, akár többet is! (persze jobb, hogyha minél előbb elülteted....)
Ja, és ne bontsd fel előbb, csak amikor elülteted!;)
 
A DIY CO2 cucc teljesen patent módon teszi a dolgát. Egy hete készítettem egy literes üvegbe 3/4 liter víz, 2 dl kristálycukor, 7 gramm instant élesztő töltetet. Egy hete szépen pöfög a gáz az akváriumba a nano diffúzoron keresztül.

Ennek ellenére úgy döntöttem, hogy palackos CO2-re váltok. A terv az, hogy Sodastream palackot fogok használni. Hogy miért nem hegesztőpalackot? Mert nehézkes a töltése Győrben, mert amit töltenek bele, az nem biztos, hogy tiszta, mert nem akarok egy bumszli palackkal együtt élni és félek is a nagyobb palackoktól. A fene se akarja, hogy egyszer csak arra eszméljek, hogy egy rosszul sikerült töltés után a biztonsági szelep leold. Nem akarok ettől tartani.

A Sodastream palack szinte bárhol becserélhető, állítólag elég nagy ahhoz, hogy hosszabb ideig ellásson CO2-vel egy ekkora akváriumot. Az egyetlen probléma az, hogy a szabvány reduktorok nem kompatibilisek a Sodastream menetével. De sebaj, mert találtam Angliában egy srácot, aki CNC esztergált közdarabot kínál erre a problémára. Megrendeltem néhány ezresért a közdarabot. Egy Sodastream palack a srác szerint körülbelül 3-4 hónapig elég 1 buborék / sec sebesség és napi 8 óra beoldás mellett. Ez jól hangzik.


Elvileg már fel is adta, talán a jövő héten megérkezik. Megy majd rá egy reduktor és egy mágnesszelep, hogy vezérelhető legyen, hogy mikor jut CO2 az akváriumba.

Nos, korábban írtam, hogy a DIY CO2 rendszer bevált, ezért itt az ideje egy vezérelhető megoldásra átállni. A magasnyomású CO2 rendszerek alapja a megfelelő palack (patron), a CO2 cső, a reduktor, a mágnesszelep, a visszafolyásgátló, a buborékszámláló és a beoldó (reaktor, diffúzor, bazooka stb.).

Nálam a "palack" a terveim szerint a (szinte) mindenhol kapható és becserélhető SodaStream patron lesz. Mivel azonban a SodaStream patron menete nem kompatibilis az ipari szabvány reduktorok menetével (DIN 477), kell egy közdarab. Megrendeltem Angliából, meg is hozta a Royal Mail. Ehun-e:


Kisebb átmérőjű végére megy a reduktor


Nagyobb átmérőjű végére megy a palack

A tömítés a palack és az adapter közti megfelelő tömítettséget hivatott biztosítani. Következő lépés a reduktor és a palack beszerzése.

Folyt. köv.
 
Jaja, akár többet is! (persze jobb, hogyha minél előbb elülteted....)
Ja, és ne bontsd fel előbb, csak amikor elülteted!;)



Ma volt egy kis időm, így elültettem az általad javasolt Myrio töveket. Tényleg szépen mutat, főleg az, ahogy a buborékok megmaradnak a csúcsaikon. A Sakurák élvezik :) Volt egy pár szál a végén, aminek nem volt gyökere. Csipesszel összefogtam és benyomtam a talajba. Sajnos nem ismerem ezt a növényt, így nem tudom, hogy így kigyökeresedik-e. Gondoltam, próba, cseresznye. :D
 
Persze, lesz gyökere!
Az a lényeg, hogy ne hagyd bealgásodni a leveleit, még csekély mértékben sem.. Tapasztalataim szerint, erre érzékeny, különben szépen nő, és nem igényes.. Remélem kielégítően fog fejlődni!! Hali!
 
Nos, korábban írtam, hogy a DIY CO2 rendszer bevált, ezért itt az ideje egy vezérelhető megoldásra átállni. A magasnyomású CO2 rendszerek alapja a megfelelő palack (patron), a CO2 cső, a reduktor, a mágnesszelep, a visszafolyásgátló, a buborékszámláló és a beoldó (reaktor, diffúzor, bazooka stb.).

Nálam a "palack" a terveim szerint a (szinte) mindenhol kapható és becserélhető SodaStream patron lesz. Mivel azonban a SodaStream patron menete nem kompatibilis az ipari szabvány reduktorok menetével (DIN 477), kell egy közdarab. Megrendeltem Angliából, meg is hozta a Royal Mail. Ehun-e:

12114578354_03078075f7.jpg
Kisebb átmérőjű végére megy a reduktor

12114169975_9f1f0a25e6.jpg
Nagyobb átmérőjű végére megy a palack

A tömítés a palack és az adapter közti megfelelő tömítettséget hivatott biztosítani. Következő lépés a reduktor és a palack beszerzése.

Folyt. köv.

Ott tartottam, hogy megérkezett a SodaStream adapter a magasnyomású CO2 rendszerhez. Tegnap be akartam szerezni a szükséges SodaStream patront, de ahol kerestem, ott nem volt (volt, de csak cserére, nekem meg nem volt mit cserélni). Helyette volt azzal - állítólag - 100%-ban kompatibilis SodaCO patron. A boltban kértem egy üres patront, rápróbáltam az adaptert, passzolt. Megvettem. Talán jobb is a SodaCO nekem, mert ahogy nézem, győri a cég, ráadásul több helyen cserélik a patront, mint a SodaStream-et.

12151604725_a0942720b3_n.jpg

12151620725_3e7cf73789_n.jpg

Grammos mérlegre állítva megnéztem, hogy mennyit nyom. Érdekes lesz az első patronnál figyelni, hogy naponta hány gramm gázt használ el a rendszer. Ebből kiokoskodható, hogy kb. meddig fog tartani egy patron.

12152048374_df2ff79223_n.jpg

A palackra pont passzol az adapter. Nincs meghúzva, csak óvatosan rátekerve, mert ha meg lenne húzva, így reduktor nélkül, akkor gáz lenne (vagyis ömlene a drága gáz) :)

Az adapterre megy a reduktor és a mágnesszelep. Megrendeltem az UP Aqua kompakt megoldását. Ha megérkezik, összerakom.

Folyt. köv.
 
Nincs meghúzva, csak óvatosan rátekerve, mert ha meg lenne húzva, így reduktor nélkül, akkor gáz lenne (vagyis ömlene a drága gáz)
Persze ,mert egyből benyomja a tűszelepet a közbetét.Mindenképp kell rá a nyomáscsökkentő.Miért pont onnan rendeltél?és mennyibe került ha megkérdezhetem??Itthol nem tudtál volna csináltatni?????Csak azért kérdezem ,mert én is ilyent szerettem volna először az élesztős rendszer után ,csak nekem a palack adott volt ,csináltattam hozzá egy esztergályossal közbetétet is,csak reduktorom nem volt .Vagyis amit kaptam ,az egy kompresszoron volt ami nem volt felskálázva a kellő nyomáshoz.Na de elkanyarodtam a lényegtől.:)sorry
 
Ilyet: Up Aqua CO2 reduktor kompakt nyomáscsökkentő és mágnesszelep most csak 29990 Ft - Green Aqua
Nem melegszik a mágnesszelep. Ha esetleg elromlik 8000 Huf.nak megfelelő pénzért a távolkeletről beszerezhető az új vezérlés a szelephez.
Kicsit türelmesnek kell lenni a tűszelephez, de ha beállítottam a megfelelő bubiszámot, azt precízen tartja.

Megrendeltem ugyanezt a reduktort. Azt szeretném kérdezni, hogy a rajra levő mágnesszelep áram alatt nyit, vagy fordítva, ha áramot kap, akkor zár? Illetve még azt, hogy írtad, hogy négy hónapja megy a 30 literes akváriumod a palackkal. Mit használsz beoldásra? Nano diffúzort? Ha igen, az jó hír nekem, mert az azt jelenti, hogy a nyomás a 4. hónapban is van akkora, hogy a diffúzor nyisson. Mondjuk, ahogy eddig olvastam, a palackokban a nyomásszint végig szinte állandó és ha kifogynak, akkor hirtelen esik le. Te is ezt tapasztaltad?
 
Persze ,mert egyből benyomja a tűszelepet a közbetét.Mindenképp kell rá a nyomáscsökkentő.

Ez pontosan így van, csak azért írtam le külön, mert így rátekerve azt hiheti a járatlan szemlélődő, hogy üres a patron. :) A patron tele van, csak nem tekertem rá a közdarabot annyira, hogy a közepén levő pöcök benyomja a palack szelepét. A cél a szemléltetés volt.

Miért pont onnan rendeltél?

Mert a srác már hosszú évek óta csináltatja és forgalmazza ezt a közdarabot, azaz kipróbált cuccról van szó. Ráadásul CNC esztergált a cucc, azaz meglehetősen pontos. Nem akartam szívni azzal, hogy hosszasan magyarázok itthon egy esztergályos szakinak, aki a végén elkészít valamit, ami majdnem jó, de a végén kiderül, hogy mégsem.

és mennyibe került ha megkérdezhetem??

3 tartalék tömítéssel és postával együtt 26 font. A tömítések kb. 4-5 patroncserét bírnak, ha az ember veszi a fáradságot és feltekerés előtt a patron peremét megkeni egy kis vazelinnel. Így nem deformálódik annyira, illetve nem nyíródik el a tömítés. Tömítést pedig - most már van minta - itthon könnyen kapok majd.

Itthol nem tudtál volna csináltatni?????

Biztosan tudtam volna, de ügyes esztergályost nem ismerek, akit meg igen, azzal ennél nagyobb és kevésbé pontos dolgot sem tudtam megcsináltatni :D

Csak azért kérdezem ,mert én is ilyent szerettem volna először az élesztős rendszer után ,csak nekem a palack adott volt ,csináltattam hozzá egy esztergályossal közbetétet is,csak reduktorom nem volt .Vagyis amit kaptam ,az egy kompresszoron volt ami nem volt felskálázva a kellő nyomáshoz.Na de elkanyarodtam a lényegtől.:)sorry

Jaja, előtte sokat olvastam itt a fórumot és azt hiszem, hogy a te esetedet is olvastam. Az ötletet is onnan vettem szerintem. :D
 
1500 Huf-ért csináltattam az enyémet,a mai napig megvan ,gondolkoztam ,hogy bedobom ide a fórumra az eladó cuccok közé,de sosem lehet tudni ,a kislányom már most nyaggat egy saját akváriummal.Bocsi az offért.:)

Szerk.Elvileg a két típus(SodaCo és a Sodastream)egyugyanaz a szabvány ugyhogy működnie kellene mindkettővel.Csak azért mondom ,mert van szódagépünk itthol,ami SodaCo-s viszont a legutóbbi cserénél csak stream-es palackot kaptam,és simán tudom használni ezzel is a gépet.
 
1500 Huf-ért csináltattam az enyémet,a mai napig megvan ,gondolkoztam ,hogy bedobom ide a fórumra az eladó cuccok közé,de sosem lehet tudni ,a kislányom már most nyaggat egy saját akváriummal.Bocsi az offért.:)

Ha jól értem, sosem használtad? Jelenleg nincs akváriumod, vagy van, csak máshogy oldottad meg a CO2 kérdést? :)
 
Ha jól értem, sosem használtad? Jelenleg nincs akváriumod, vagy van, csak máshogy oldottad meg a CO2 kérdést? :)
Hát a naplómban megtalálod a részleteket.Nem használtam ,mert amikor szereztem megfelelő reduktort hozzá akkor kaptam egy 10 kg-os co2 palackot is ,igy adott volt a nagynyomású rendszer:).Most a garázsban porosodik a cucc(közcsavar);)
 
Szia!
Egy ISTA Compact 3 in 1 diffúzorom van most.
A mágnesszelep áram alatt nyit. Időkapcsolón van. A nyomás végig elegendő volt eddig, hogy a beállított bubiszámot tartsa. A palack becsült súlya alapján egy, esetleg két hétig tart még ki utána csere.
 
Szia!
Egy ISTA Compact 3 in 1 diffúzorom van most.
A mágnesszelep áram alatt nyit. Időkapcsolón van. A nyomás végig elegendő volt eddig, hogy a beállított bubiszámot tartsa. A palack becsült súlya alapján egy, esetleg két hétig tart még ki utána csere.

Köszi. A reduktor órája a kimenő nyomást mutatja ha jól sejtem. Ez mennyi nálad? Állítható a kimenő nyomás?
 
Szerk.Elvileg a két típus(SodaCo és a Sodastream)egyugyanaz a szabvány ugyhogy működnie kellene mindkettővel.Csak azért mondom ,mert van szódagépünk itthol,ami SodaCo-s viszont a legutóbbi cserénél csak stream-es palackot kaptam,és simán tudom használni ezzel is a gépet.

Ez így van. A fenti közdarab is SodaStream-hez készült. A SodaCO patronon fel van sorolva, hogy milyen gyártók gépével kompatibilis:
  • Soda Magic
  • Soda Club
  • WasserMaxx
  • SodaStream
  • Soda MAXX
Ezek szerint ezt mind ugyanazt a szabványt használja.
 
Az óra a palackban uralkodó nyomást mutatja, a kimenő nyomás fix. Ha jól emlékszem 4 bar a kimenő nyomás.
 
Amikor rátekertem a teli palackra 900 psi-t mutatott, azóta rá sem néztem. Ha nem jön a buborék kiürült a palack...
 
Kedden megérkezett a rendszer utolsó kelléke, a CO2 reduktor / mágnesszelep kombó. UP Aqua cucc lett. Nem olcsó, remélem, hogy megérte az árát. Az élesztős CO2 "rendszer" nyugdíjba ment. A szétszereléskor megsértődött és egy kisebb szökőkutat sikerült belőle csinálnom. Elfelejtettem, hogy a friss töltet még veszélyes, a nyomás jelentős. Szentségelések közepette takaríthattam a mocskot. Mindegy, remélhetőleg többet nem kell vele bohóckodnom.



A reduktor felkerült a közdarab segítségével a SodaCO patronra. A bemenő nyomás azonnal felugrott 900 psi-re (60 bar körüli). A kimenő nyomás gyárilag kb. 3 bar körüli, majd lehet, hogy kicsit lejjebb srófolom.



A tűszeleppel a kimenő mennyiség elég gyorsan beállítható, de babra munka. A mágnesszelep ha áramot kap nyit, ha nem zár. Időkapcsoló frankón vezérli. Hogy a lakás ne ússzon el, a visszafolyásgátló egy ADA visszafolyásgátló lett. Ára kb. 4-5-szöröse egy átlag check valve-nak (2 rugó), de ez a GA szerint megfelel a nagynyomású rendszerekhez, míg a legtöbb ált. csak levegőhöz van méretezve és annyit ér, mint halottnak a csók. Ezen ne múljon!

A cucc ma megy második napja. A növények oxigénbuborékokkal hálálják meg:


Ennek rendkívül örülök. Annak kevésbé, hogy a hétvégén szedhetem szét az egész szekrényt, hogy megfelelően elkábelezzem és elrejtsem a palackot...
 
Amikor rátekertem a teli palackra 900 psi-t mutatott, azóta rá sem néztem. Ha nem jön a buborék kiürült a palack...

Összeraktam a rendszert én is. A reduktor nem a kompakt lett, hanem a nagyobbik UP Aqua (a kisebb nem volt). A kimenő nyomást 1,5-2 bar körülire lőttem be. Nálad másodpercenként hány buborék megy? Nálam 2 buborék / sec. sebességgel már szép lime színű a DC.
 
Buborék számláló és buborék számláló között eltérés lehet a bubiszámban. A DC és a növények majd mutatják a jó irányt... az algák meg a rosszat...:)
 
Back
Oldal tetejére