• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tőzeges szűrés

pataslo

Új regisztrált
Sziasztok,

Növényes szempontból gyenge tőzeges szűrésről mi a véleményetek?
-A fényt csökkenti valamivel természetesen, de egyéb kifogás?
-Ehhez kapcsolód kérdés, hogy tőzeg nélkül sem voltak buborékok a növényeim levelein nagynyomású Co2 mellett.
-Ettől lehetnek még szép kövér növényeim?

Köszi,

Péter
 
A gond a tőzeggel az, hogy a szűrő teljesítményét csökkenti, a flow-t gyengítve. Ez a növények szempontjából annyit fog jelenteni, hogy a rossz szűrőválasztás miatti általában egyébként is gyenge áramlás még tovább romlik és a CO2 nem jut el a növényekhez.

A víz színezésének csak optikai hatása van (ezt egyébként mandulalevéllel is elérheted) és a CO2 PH csökkentő hatása sokkal jobb, mint bármilyen tőzeges hókuszpókusz.

Szóval a tőzeget el lehet felejteni. Ajánlom figyelmedbe ezt az angol nyelvű írást.

A buborékok hiánya a nem megfelelő CO2 beoldás (szint) és elosztás miatt van, ezért elsősorban ezt kell megoldanod megfelelő technika használatával.
 
Ha a Ph csökkentés szempontjából nézzük a tőzeget, akkor azt szokták a javára írni a co2-vel szemben, hogy nem csak csökkenti a ph-t, hanem stabilan ott is tartja, tehát savra pufferel, így nem lesz az a ph-ingadozás ami a co2 ki-be kapcsolásával "jár". Key biztos megcáfol majd. :p
 
Igen, bizonyára igazad van (soha nem próbáltam) - de a "szűrő folytó hatása" miatt talán többet árt mint használ. Az sem törvényszerű, hogy egy jól beállított - jól időzített - CO2 befecskendezés mellett olyan óriási fluktuáció lenne... Mindenesetre aki pl. diszkoszokat akar tartani, az elég stabilan tudja tartani a pH-t egy computer segítségével. Milyen más halak kedvelik a kifejezetten savas kémhatású vizet?
 
Tőzeges szűrés tényleg lehúzza a szűrődet... Nem tudom hogy használtál már vagy csak infot gyűjtesz, de egy idő után saras lesz a tőzeg és elég nehezen megy át rajta a víz. De létezik granulátumos meg ami ilyen szálas olyasmi mint a perlonvatta csak mire elfogyott a granulátum és vegyek olyat bezárt a bolt.Én úgy oldottam meg hogy beraktam egy másik szűrőt amit eldugtam. De az okosok azt mondják nem jó a tőzeg mert beraksz egy x mennyiséget az első pár napban ontja magából a jótékony hatást majd egyre kevesebbet és hirtelen változik a víz tulajdonsága. Azt javasolták áztassam ki és azt a lét öntsem az akváriumba mint mondjuk a növénytápot hetente, naponta x ml-t. De az a baj hogy nekem nem ázott ki magától ezért bele raktam egy üvegbe és naponta rázogattam. Így jobban kiázott, de túl macerás. Nálam egyenlőre marad a 2szűrős megoldás. De lehet kipróbálom Key által írt mandula levelet. Csak hol lehet kapni? :D
 
Hiányos ismereteim szerint a Ph stabilitását nagyban befolyásolja a vízben oldott pufferanyagok mennyisége. Tehát pl. gy KH 15-ös vízben sokkal nehezebb elmoccantani a ph-t, mint egy KH3-ban. Apistogrammákat (kedvenceim) tartanak a profik KH1-2, ph 5-6 vízben. Ilyen alacsony KH-nál fontos a pufferelés, különben könnyen elszalad a ph. Persze tudom, növényeshez nem kell ilyen lágy víz és az apistok is elvannak, akár szaporodnak is keményebb és lúgosabb vízben is. Bár én még olyan szép halakat, mint amilyenek ilyen vízben nevelkedtek és éltek, még máshol nem láttam, ez persze nem jelenti azt hogy ilyen nincs. Mivel ez egy növényes fórum, más szempontok fontosabbak, mint amik miatt egyes tenyésztők erősen ajánlják elég sok halfajtához.Ilyenek pl. a hámszövet bakteriális és gombás fertőzések elleni védelme. Egyébként ők sem feltétlen a szűrőbe rakják, inkább hordóba lógatják szűrőzsákban és abból adagolnak vízcserénél.
 
Ilyenek pl. a hámszövet bakteriális és gombás fertőzések elleni védelme.

A mandulafa levél is hasonló hatással bír. Gyulladásokra is jó stb. Nálam a nanoban mindig van belőle. De Szentgyo szerintem több tapasztalattal bír ezen a téren. ;)
 
asebestyen said:
Hiányos ismereteim szerint a Ph stabilitását nagyban befolyásolja a vízben oldott pufferanyagok mennyisége. Tehát pl. gy KH 15-ös vízben sokkal nehezebb elmoccantani a ph-t, mint egy KH3-ban.

Ezen már vitatkoztunk Key-el. Szerinte 30 ppm CO2-höz ugyanannyi CO2-t kell beoldani kemény vízben, mint lágyban. Én is ezzel jöttem, hogy puffer, de aztán rájöttem, hogy a puffer csak ideig óráig pufferel, aztán ha megtelt ugyanúgy viselkedik, mint a lágyvíz. De egy szakit meghallgatnék. :)
 
Persze a puffereket el lehet telíteni, sőt. De a puffer nem akadályoz, hanem kiegyenlít. Tehát ha már telítődött, onnantól olyan, mint a lágy víz, de azt el kell érni, majd amikor kikapcsolja az ember a co2-t mondjuk, akkor lassabban megy vissza a ph, hiszen van a pufferek által "tároló kapacitás". Összességében lassítja a hirtelen elmozdulásokat, szerintem. Ezt nem arra írtam, hogy Nigro szakértői véleményt kért. :lol: :lol: Csak úgy halkan írtam. :oops:
 
Köszönöm a véleményeket. Kivettem minden GERONIMO a szűrőből a postok alapján: PhospEx-et, granulált Tőzeget, Zeolith-ot.
Van így is elég változó paraméter ebben csodában;)
Köszönöm mindenkinek a lelkes válaszokat.
 
Indiai mandulalevél (Catappa / Tebang levél) adagolás / túladagolás

Sziasztok!

Tudom, hogy ez a téma nem Tőzeges szűrés, de nagyon hasonlít a tulajdonságai miatt. Nem akartam új témát indítani, és itt volt szó a mandulalevélről (a tőzeges szűrés helyett).
Nekem Amtra catappa verzió van, ebben nem olyan nagyok a levelek ( Amtra catappa levél - 30 db Green Aqua ). Hivatalosan 1 levél kell 50 L-re. Nekem 100 L-es az akváriumom és most 7 levél van benne, a baktérium ölő és egyéb jótékony tulajdonságai miatt, mert pár garnélámat elkapta a kórság. :( AMikor 2-3 darab van, akkor a víz nem színeződik, és nagyon szeretik. A kérdésem az lenne, hogy ez a 3,5x-es túladagolás okozhat-e valami problémát? (Sakura, Pinokkio, Amano, Oto, Boraras Brigittae, Neritina és Sulawesi csiga van a vízben.)

Előre is köszönöm a segítségeteket!
 
Nem okoz problémát. Viszont érdemes úgy használni, hogy mondjuk 2 levelet teszel be és 2-3 hét múlva megint kettőt. Így mire 1 hónapos korában az első levelek már nagyon ramaty állapotban lesznek, a másik kettő szépen végzi majd a dolgát. A nagyon elbomlott leveleket pedig ki kell venni.
 
Szia,

köszönöm a válaszod! Természetesen általában úgy használom, ahogy leírtad, csak most meg akartam növelni az adagot, hátha segít leküzdeni a Scutariella-t (tudom ez féreg, de ha ez van, akkor lehet, hogy más is van... :( ) Akkor megnyugodtam, hogy nem leveleztem túl a vizet. :D
 
Sajnos az ellen nem segít.

Persze, magán a férgeken nem segít, de ha mondjuk valamelyik rák legyengül a férgektől, akkor segíthet, abban, hogy csökkenti az esélyét, hogy a legyengült állat valamilyen baktérium fertőzést kapjon, meg talán segít az immunrendszerének erősítésében is. Egy próbát megér! Ha nem csinál semmit, akkor meg a Sualwesi csigáknak van egy jó hetük, és egy hét alatt befalják az összes levelet... :D
 
Back
Oldal tetejére