• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes totális amatőr egyből a "mély vízbe"...

A zöldülés a nitrát-foszfát egyensúly miatt lép fel. Az aktív talaj elnyeli a foszfátot meg nyilván mást is, csak az nem tűnik fel az embernek. Ez jó minőségű világításnál egyenes út a zöldüléshez. Olvass bele a naplómba, amit Jopet is linkelt. Pont ugyanez történt. Nincs más megoldás csak mérni a foszfátot és 1mg/l szinten tartani. Viszont túltolni sem szabad, mert azzal ki lehet nyírni az élővilágot. Egyszóval mérni kell és sikálni.

van tesztem, megnézem a foszfátot, meg végigolvasom végre a naplód :)

köszi
 
1hét 4napos az akvárium
egyre több helyen jelenik meg a zöld szakáll alga

Fiatal még nagyon az akvárium, nem is állt be rendesen, plusz a növények "levélváltása" miatt a régiek pusztulnak, az meg nyami az algának :)
Nekem is volt ez a montecarloval, nálam a lokális carbo-s kezelés nagyon bejött, vissza se tért! (Amikor carbot- adagoltam reggel, leállítottam a szűrőt, megvártam amíg megáll az áramlás. Felszívtam a szokásos carbo adagot egy fecskendőbe, kb a felére higítottam akváriumvízzel és direktbe rányomtam az algás mc-re. Hagytam állni pár percig, aztán szűrő vissza).

Hajrá, nagyon szép az akváriumod! :)
 
A zöldülés a nitrát-foszfát egyensúly miatt lép fel. Az aktív talaj elnyeli a foszfátot meg nyilván mást is, csak az nem tűnik fel az embernek. Ez jó minőségű világításnál egyenes út a zöldüléshez. Olvass bele a naplómba, amit Jopet is linkelt. Pont ugyanez történt. Nincs más megoldás csak mérni a foszfátot és 1mg/l szinten tartani. Viszont túltolni sem szabad, mert azzal ki lehet nyírni az élővilágot. Egyszóval mérni kell és sikálni.

megcsináltam a tesztet és konkrétan fehér a lötyi, tehát <0,02 a szint.

ez az easy life fosfo kell? az mellett a Green Aqua Micro Macro-t csökkenteni kell?
 
Várható volt, hogy ez lesz az eredmény. Kezdésnek jó lesz az easy fosfo. Nézd meg adagolást és annak megfelelően húzd fel a szintet 1mg/l-re. Csak mondok egy példát én hogy csináltam. Tápoztam délután, majd este rámértem és adagoltam annyit, hogy meglegyen a szint. Reggel megint mértem és megint utánamentem a szintnek, délután tápozás, majd megint mértem. Ebből kialakult egy rutin és nem kellett állandóan mérni. Mondjuk 2 napig mérsz, aztán megy a rutin, aztán 1 hét múlva megint mérsz. Meg ugye ezt a végtelenségig nem lehet csinálni, mert telítődni fog az aljzat, és egyre kevesebbszer kell utánamenned a szintnek. Ezért fontos a mérés. Az a lényeg, hogy mindig legyen elég foszfát a vízben, mert a növények ennek hiányában nem fogják tudni felvenni a többi tápanyagot sem. Ugye nincsenek állatok a vízben még?
 
valamitől iszonyatosan megy fel a nitrit és nitrát szintem, van itt vízkémikus, aki meg tudja mondani, hogy ez mitől van?
a szett:

1,5 hetes akvárium, 64liter , táp : GA micmac 3-3ml/nap, CO2 : 1,5bubi/mp kb 10óra naponta, és excel carbo 3ml/nap, fény : 8óra,

a növények szépen nőnek, viszont minden zselés volt, úgyhogy bomlanak is rendesen.
holnap lesz nagytakarítás zöld alga pucolás és bomlott levelek takarítása.

a bomló monte carlo miniatúr leveleit nemtudom hogy fogom kihalászni
az amano garnélák nem fognak belepusztulni ebbe? :(
t18zcqhowz91q5f6njpo.jpg
 
valamitől iszonyatosan megy fel a nitrit és nitrát szintem, van itt vízkémikus, aki meg tudja mondani, hogy ez mitől van?
a szett:

1,5 hetes akvárium, 64liter , táp : GA micmac 3-3ml/nap, CO2 : 1,5bubi/mp kb 10óra naponta, és excel carbo 3ml/nap, fény : 8óra,

a növények szépen nőnek, viszont minden zselés volt, úgyhogy bomlanak is rendesen.
holnap lesz nagytakarítás zöld alga pucolás és bomlott levelek takarítása.

a bomló monte carlo miniatúr leveleit nemtudom hogy fogom kihalászni

View attachment 21938
A nagymerteku bomlas termek okozhat ilyet. Ne hagy benne semmit ami haldoklik.rossz levelek levag,felszin leszivo kosarral, mindent szedj ki belole. Rossz mc levelek slaggal leszivhatoak.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
kb 3 hét múlva kellett volna berakni őket. A szintek azért mennek fel, mert új indítású az akvárium. Baktériumok is kezdenek talán dolgozni, de nagyon törékeny a biológia még. Egyébként is aktív talajnál első héten napi vízcsere van, majd 1 hétig 2-3 napi, aztán állunk át az 1 hetesre. Kérlek ne legyél türelmetlen.
 
kb 3 hét múlva kellett volna berakni őket. A szintek azért mennek fel, mert új indítású az akvárium. Baktériumok is kezdenek talán dolgozni, de nagyon törékeny a biológia még. Egyébként is aktív talajnál első héten napi vízcsere van, majd 1 hétig 2-3 napi, aztán állunk át az 1 hetesre. Kérlek ne legyél türelmetlen.

az első héten cseréltem naponta, most a másodikon 2naponta cserélek 30%-ot.
A boltban azt mondták, hogy mehet az 1hetes aksiba a garnéla.
 
valamitől iszonyatosan megy fel a nitrit és nitrát szintem, van itt vízkémikus, aki meg tudja mondani, hogy ez mitől van?
a szett:

1,5 hetes akvárium, 64liter , táp : GA micmac 3-3ml/nap, CO2 : 1,5bubi/mp kb 10óra naponta, és excel carbo 3ml/nap, fény : 8óra,

a növények szépen nőnek, viszont minden zselés volt, úgyhogy bomlanak is rendesen.
holnap lesz nagytakarítás zöld alga pucolás és bomlott levelek takarítása.

a bomló monte carlo miniatúr leveleit nemtudom hogy fogom kihalászni
az amano garnélák nem fognak belepusztulni ebbe? :(
View attachment 21938


NO2-az miben van? mg/l?
 
az első héten cseréltem naponta, most a másodikon 2naponta cserélek 30%-ot.
A boltban azt mondták, hogy mehet az 1hetes aksiba a garnéla.

Rosszul mondták. Szerk: Hacsak nem a GA-s fiúk mondták, mert akkor biztos oka van. Őket nem bírálnám felül. Én 50%-ról tudtam eddig.
Gondolom vízcserék után megy a baktériumkultúra is. Illetve 1 hetes aksiba nem ajánlott tenni még semmit. Nagy baj nincs szerintem. Menjen a vízcsere meg amit fentebb írtam. Jó lesz az! ;)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Igazuk van az előttem szólóknak!
Türelem, türelem. Még a szűrésed nem állt "össze". Kb egy hónap, hogy igazán működjön.;)
Nitrátnak nullának kell majd lennie. (Gondolom ezt tudod)
Amúgy tetszik az akvád, Algamentest kívánok!(y)
 
Nitrit,nitrát egyértelműen az amazónia talaj miatt van. Gyakori vízcsere, méred a szintet és kivárod míg normál szintre csökken. 2-3 hét. Addig lehet nézni az üres akváriumot ( és rendezkedni,ha valami nem tettszik).:) Türelem szép akváriumot terem.
 
Nitrit,nitrát egyértelműen az amazónia talaj miatt van. Gyakori vízcsere, méred a szintet és kivárod míg normál szintre csökken. 2-3 hét. Addig lehet nézni az üres akváriumot ( és rendezkedni,ha valami nem tettszik).:) Türelem szép akváriumot terem.

jó tudni, hogy a talaj is csinál ilyeneket :)

na ennek utánaolvasok.
 
reggel sikálás, este 8-ra ilyen :(

fry0eckpwbevju6oljly.jpg

holnap átveszem a foszfát adagoláshoz ezt : http://www.greenaqua.hu/hu/kalium-foszfat-kh2po4-200g.html

vagy jobb lenne az easyfosfo?

a zöldülést szeretném visszafogni, mert mostmár tényleg naponta kell sikálni, viszont semmiképp nem akarom elhanyagolni, mert a végén túlnő rajtam.

meg ahogy olvastam, hiába próbálom amit tudok kiszívni, leszívni csővel, a nagyja ott marad, mivel a kövek be vannak ásva, nem tudom kivenni a 90%-át.

sika-mika, zöld por felszáll, és gondolom utána szépen visszatelepszik másnapra máshova.

tökéletes kúrával(na meg beállt szűrővel) el lehet pusztani/tüntetni úgy is, hogy nem sikálom, hanem magától eltünik?
 
Ha tudsz a porból olyan oldatot csinálni ami jó lesz neked akkor nincs semmi gond. Nem tudom mivel fogod kiszámolni, de hajrá. Addig is sikálni kell, mert magától sajnos nem fog eltünni, ha egyszer megjelent.
 
Back
Oldal tetejére