• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes totális amatőr egyből a "mély vízbe"...

ez a Staurogyne Repens-ről pottyant le, úgy ahogy van, és terjed át a többi levélre.

van a co-tól távol is ilyen, meg olyan helyen is, ahol szinte egyből rámennek a co bubik, de mindenhol ez a helyzet.

lehet jobb lesz, ha másfajta növény után nézek.

wg8vxk9qixh950en2dbn.jpg
 
Kicsit legyél türelmesebb.
A növényeid nagy része zselés, azaz emers, vagy ha úgy tetszik mocsári változat. A lényeg, hogy eddig víz felett éltek, most meg víz alá kerültek és át kell alakulniuk submersé. Ez nem megy 1 nap alatt. Minden emers rész el fog bomlani pár hét alatt és igen, ezért az algákat is húzzák magukra. De ettől még nem kell kidobálni őket. Némelyik növény még gyökérről is képes újra kinőni.
 
Ha felfelé irányítom kicsit a befolyó ágat, és jobban fodroztatom a víz tetejét, nehezebben szöknek meg? nem szeretném, hogy reggelre mindenki kimásszon, mert állítólag ügyes szabadulóművészek.

Esetleg érdemes lefedni üveggel az akváriumot? de akkor hogy van a világítás? a fenti képen látható, hogy hogy van most megoldva, nemtudom hogy lefedve rendesen működik-e a lámpa.

érdemes valami hálóval körbevenni amíg kicsik?

ja és elég sokat mászkálnak a vízfelszín közelében. nem lehet, hogy oxigén hiányuk van?

Nincsen semmi bajuk, felfedezik az új otthonukat.
Amikor mi új amanókat teszünk egy akváriumunkba, le szoktuk takarni néhány napra folpackkal. Ez alig vesz el a fényből és szinte résmentesen felhelyezhető. Néhány nap alatt megszokják az új helyüket és már nem akarnak megszökni. ( feltéve, hogy megfelelő a vízminőség! )
 
Kicsit legyél türelmesebb.
A növényeid nagy része zselés, azaz emers, vagy ha úgy tetszik mocsári változat. A lényeg, hogy eddig víz felett éltek, most meg víz alá kerültek és át kell alakulniuk submersé. Ez nem megy 1 nap alatt. Minden emers rész el fog bomlani pár hét alatt és igen, ezért az algákat is húzzák magukra. De ettől még nem kell kidobálni őket. Némelyik növény még gyökérről is képes újra kinőni.

köszi, ez így megnyugtató.

tudod, kezdőként csak azt látom, hogy bomlanak a növények és megy a pánik :)

a monte carlomal van még ugyanez, viszont ott azt olvastam, hogy másnak tökéletesen megmaradtak a kezdetektől zöldnek és azonnal terjeszkedtek.. (lehet hogy azok bejáratottabb akváriumok voltak)
 
a monte carlomal van még ugyanez
A parvula sorvadása normális, főleg ha zselés volt, éppen átalakul. Az mc-nél (monte carlo) is ez várható.
:)

azt olvastam, hogy másnak tökéletesen megmaradtak a kezdetektől zöldnek és azonnal terjeszkedtek..
Nem lehet, hogy azok nem zselések voltak (hanem szubmerz)? Vagy van hogy előbb beindul a fejlődés és lehet ilyenkor észre sem venni nagyon az átalakulást.
 
Üdv a fórumon.
Ha Te totális amatőr vagy akkor amit megfigyelsz azt rendkívül jól tudod kivitelezni. De arra is gondoltam, hogy jókat nevetve rajtunk egy kedves tehetséges kolléga regisztrált fel egy új névvel és megpróbálja előadni kezdőt, és fetreng a röhögéstől :) Mondjuk ha nem lenne lila az akváriuma akkor biztos is lennék ebben :)
Ha ez valóban az első és semmi de semmi gyakorlatod nincs akkor neked már csak a vízkémiát kell megtanulnod és semmi más problémád nem lesz. Na jó a világítási színeket is :rolleyes:
A berendezésed nagyon komolyra sikerült gratulálok. Mondjuk az a hátsó kő nekem kissé fura:sneaky:
De összességében egy nagy gratula. Nem végeztél fél munkát. Minőségi cuccokkal nincs összekeverve a fontossági sorrend.(y)
Így tovább.
 
Mondjuk az a hátsó kő nekem kissé fura

Megfordítottam a követ, így egy kicsit jobban illik a képbe, de nem végleges a helye.
Egyelőre az amano garniknak a búvóhelyéül szolgál.
cosge3ce69vk4hue58q0.jpg

Igazából most el is töprengtem, nem kellene több búvóhely később az állatoknak?

A lila színt a rózsaszín csövek csinálják, amit valószínűleg tudsz, viszont ezt a részét nem értettem, hogy miért utal amatőrre( Tényleg az vagyok, eskü) :)
 
Megfordítottam a követ, így egy kicsit jobban illik a képbe, de nem végleges a helye.
Egyelőre az amano garniknak a búvóhelyéül szolgál.
View attachment 21848

Igazából most el is töprengtem, nem kellene több búvóhely később az állatoknak?

A lila színt a rózsaszín csövek csinálják, amit valószínűleg tudsz, viszont ezt a részét nem értettem, hogy miért utal amatőrre( Tényleg az vagyok, eskü) :)
Hát ez a foto sokkal jobb. Az előzőkbe az az erős lila szín az valami rettentő idegen volt.
Nagyon jól sikerült.
 
Lelkes amatőrként 3 percenként megnézve az akváriumot, hogy minden rendben van-e odabent, van ami nagyon zavar, de lehet hogy feleslegesen aggódom ez miatt is(meg még sok minden miatt)

A kifolyó ág szépen elkavarja a co buborékokat, meg is indulnak visszafelé, viszont közel sem jut annyi bubi ki-be folyó ághoz közeli magaslatra, mint (szerintem) kellene, a nagy része távozik az út 2/3-nál felfelé. Valamennyi eljut azért, de szerintem közel sem elegendő.

A kérdésem a következő : teljesen mindegy, hogy hol mennyi bubi van amiket látok, úgyis beoldódik a vízbe, vagy számít, hogy éri-e a növényeket a co buborék?

Megpróbálom egy képen illusztrálni amiről beszélek :

a zöld nyil a sok bubi iránya, tőle balra már sokkal kevesebb jut.

ryvjqm0rydnws7zxsl7f.jpg
 
Utoljára módosított:
A lila színt a rózsaszín csövek csinálják, amit valószínűleg tudsz, viszont ezt a részét nem értettem, hogy miért utal amatőrre( Tényleg az vagyok, eskü) :)[/QUOTE]

Szia!

A gyári "rózsaszín" növényes csöveket kicserélheted 6500 K-okra, ez adja a legtermészetesebb látványt, a fotókon is jobb lesz a fehéregyensúly és a növények sem fognak érte haragudni;)
 
A gyári "rózsaszín" növényes csöveket kicserélheted 6500 K-okra, ez adja a legtermészetesebb látványt, a fotókon is jobb lesz a fehéregyensúly és a növények sem fognak érte haragudni;)

azt hiszem, a rózsaszínek a növényes csövek(amit nem tudom mit jelet de gondolom a növények felé jobb a hatásfoka) . nem gond, ha kicserélem a fehér 6500-asakra?
 
a co buborékok problémáival kapcsolatban:

ideiglenesen beraktam a túloldalra egy skimmert, amivel kicsit megtolom a felfelé szálló co buborékokat, így már jut a hegytetőre is.

esetleg az járható(és a szűrőnek nem okoz gondot) ha a a kifolyócsövet megszakítom, egy T elemmel elágaztatom és a jobb oldalról is rakok egy lily pipe-ot e célból?

lehet, hogy úgy meg esztétikai szempontból néz ki bénán...

a zöld nyíl és a piros az alap flow irány, a fekete a skimmel kiegészített

nyq0wuur0zqajvenl3xv.jpg
 
egyre több helyen jelenik meg a zöld szakáll alga(ha jól azonosítottam)

Egyre zöldebbek a kövek is(az nem szakáll, csak egyszerűen zöldülnek). mit érdemes tenni?

oto harcsa pusztítja? vagy inkább sikáljam?

elvileg az egyenetlen co2 szintre kellene utalnia.

napi 7-8 órát világítok és előtte indul kb 1-1,5 órával a co2?

fény végén szoktam lezárni a co-t is.

érdemes változtatni valamin? 1hét 4napos az akvárium?
ahogy olvastam és mondtátok, az emers növények átalakulása miatt a fonalas az normális, de a zöldülés eléggé zavar.
 
A zöldülés a nitrát-foszfát egyensúly miatt lép fel. Az aktív talaj elnyeli a foszfátot meg nyilván mást is, csak az nem tűnik fel az embernek. Ez jó minőségű világításnál egyenes út a zöldüléshez. Olvass bele a naplómba, amit Jopet is linkelt. Pont ugyanez történt. Nincs más megoldás csak mérni a foszfátot és 1mg/l szinten tartani. Viszont túltolni sem szabad, mert azzal ki lehet nyírni az élővilágot. Egyszóval mérni kell és sikálni.
 
Back
Oldal tetejére