• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Toome 180 literes növényes próbálkozása

Sikerült szereznem amano garnélát. Holnap megyek értük délelőtt. Ebbe az akváriumba kb. mennyit vegyek? Valami búvóhely kell nekik?
 
Máshol azt olvastam, hogy 5l / amano a kívánt darabszám. Ez nálad 36db-ot jelentene ez így kicsit soknak tűnik nekem elsőre, de majd a szakik kijavítanak :)
 
Ma egyébként meg is érkeztek, ha már shoppingoltam vettem tündérhinárt, más érdemleges nem volt, talán belefér a stem kategóriába. A szürőbe meg került egy liter sioporax mini. Remélem ez igy megfelelő lesz. Most valami ilyesmi. Alul kerámia gyűrü, rajta szivacs, utánna egy liter sima sipo, szivacs, siporax mini, szivacs, gyári aktiv szén, perlonvatta. Azt vettem észre mintha nem illeszkedett volna bele a helyére az egyik rekesz, felnyomta a szivacs, nem vészesen csak enyhen le kellett nyomni, azért remélem igy is körbemegy a viz, a tető elvileg lenyomja, nem?
 
Ma ismét vízcsere, takarítás, levélszedegetés volt. Kezdek kicsit megtörni, ez a kannába leszivom, kannábol visszanyomom megoldás elég időigényes, nem lehet úgy megcsinálni hogy leengedem a viz felét, aztán egyből a csaprol csövön be a friss vizet? Azért nem tudom hogy jó-e igy mert akkor mikor öntsem bele a vizkezelőt és mennyit?
 
Ha a friss víz hőmérséklete nagyon eltér az aksiétól akkor kinyírod az élőlényeket!
A friss vízben levő klór kárt tehet az élővilágban de a vízkezelő használatával csökken a mérgezés esélye!(4 h alatt elillan a klór a vízből)
A friss víz mennyiségéhez add a vízkezelőt!
 
Azt tudom hogy kell használni, használom is régóta, csak eddig egy 30 literes kannába engedtem a friss vizet ott összekevertem a vizkezelővel, utánna át az akváriumba. A problémám az, hogy ha egyből az akváriumba engedném a friss vizet és utánna adagolnám bele a vízkezelőt az jó-e? Mert ugye tegyük fel nyomatom be a friss vizet az akváriumba, ott a klór szépen elkeveredik, öli a bacikat stb. amíg be nem öntöm a vizkezelőt, szerintem. Ha meg előre beöntöm a vizkezelőt és utánna engedem a friss vizet akkor az hatékony lesz egyáltalán?
 
Tegnap végre nem akvárium takaritással kezdtem a napot, volt időm nézegetni kicsit. "A manó" garnéla név nagyon találó a kis retekegerekre mert nem nagyon találkozom velük, viszont mióta bent vannak, rendszeresen nyomkodok vissza pár szem parvulát, mert kiszedegetik. Barna alga nyomul szépen, a hc kb. lecserélte a leveleit ész nő szépen, a hátsó füvem is kezd terjeszkedni. A nagy csoda a ranuculus, lassan de biztosan új hajtások fejlődnek, pedig csúnyán összeszakadt miután beültettem. Hirtelen ennyi. Egyszer minden jó lesz. Remélem...
 
Ma a hajnali keléskor kis lámpafényben megint találkoztam a garnikkal, ezek szerint jól vannak. A parvulám eléggé megzihant mióta nagyjából atomjaira szedtem, kiváncsi vagyok lesz-e belőle valami. A ranuculus lassan de biztosan hozott egy két új hajtást. A zöld alga is kezd elindulni, visszább vettem fel órával a világítást, minden más marad, a héten kiderül csökken-e, a barna alga fejlődése mintha kezdene lassulni, de az is a héten fog kiderülni mert vasárnap volt nagytakarítás. Hc egész jól van, a hínár is növöget. A kövekeket nem takaritom, ellepte a barna zöld alga, lehet úgy marad, fizu után ugyis jön még vagy 10 amano. Rájöttem tenyleg kevés lett a növény, de azért csak jó lesz ez is lassan. Hirtelen ennyi igy korán reggel.
 
20641003_0dbdb69375e549237820fa58dc4f720d_xl.jpg
20641001_130faab3557e82b4dc4ce53af48e4565_xl.jpg



Hát nem a legszebb, a kövek brutál algásak, de legalább a hc alakul. Kb folyamatosan vágom ki belőle a z elalgásodott leveleket, most vagyok úgy vele hogy már leváltotta az összes levelét, a parvula mini megsínylette a dupla szétszedést, most kezd el hajtani de a fele legalább bebarnult, az acicularis nől szépen, jönnek mindenfele a kis hajtások, bár lassan. Ranuculus stagnál, pár új hajtás, semmi extra. a Középső növényem ami volt vörös levelü kihalt, szerintem nyakba kapta a carbot és elolvadt. Bocs a rossz képekért, ez csak egy telefon.
 
Kicsit tanácstalan vagyok, akarok még berakni néhány növényt hátra, de nem tudom mi lenne jó. A bal oldal fejben megvan, a hc-vel benövesztem, az egyik ágon fel fogom futtatni, előtérben ha megmarad a parvula akkor az plusz foltokban reménykedem a ranuculuson, hátul totál nem tudom, az acicularist nem tudom mekkorára fog megnőni, de valahogy a háttér két szélére azt gondolom, nagyjából igy is lett ültetve, a háttér közepe ismeretlen egyenlőre.
 
Ne haragudj, de neked hol a hc? Bal oldalon én olyat nem látok...hc-t nem láttam futtatni se...neked szerintem hydro tripartita japan van bal oldalt. Javíts ki ha tévedek.
Hátra középre pedig valami pirosat (ludvigia sp??? reinickii) vagy esetleg hottoniat is el tudnék képzelni.
Egyébként alakul ez, szép lesz.
üdv kac
 
Back
Oldal tetejére