• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Törpe gömbhal - Carinotetraodon travancoricus

Hello!

Nekem most sikerült 10 db-t vennem ezekből. Kérdésem, hogy mit esznek meg?
vettem sórákot, meg van fagyasztot kaja nekik. Száraz kaját állítolag nem nagyon szeretik.

Kinél mi vált be?
A kis csigákat nagyon szeretik.Mivel ragadozók ilyen táplálékban gondolkozz.
 
Hogy kicsik az oké, de ha jól tudom, elég territoriális viselkedésűek. 60L-be én 3-4db-ot gondolnék ideálisnak.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
most fél - másfél cmesek. pár garnéla 1-2 guppy ivadék van melletük :)
6-7 vannak együtt csapatban,lassan megszokjákaz új helyüket. ma kapnak fagyaszatott kaját , kiderül bejönn e nekik..
 
most fél - másfél cmesek. pár garnéla 1-2 guppy ivadék van melletük :)
6-7 vannak együtt csapatban,lassan megszokjákaz új helyüket. ma kapnak fagyaszatott kaját , kiderül bejönn e nekik..

Szia!
Van valami fejlemény a gömböcöknél? Bejött nekik a fagyi kaja? Hólyagcsiga az igazi nasi, bár őrülten piszkolnak vele, amikor kiszippantják a házból és elcsámcsognak rajta!
Van köztük falkavezér? Tudnál képet feltenni?
Sok sikert hozzájuk!
Csilla
 
Szia!

5db-találtam. Mivel új akváriumba kerültek. 2 elégé lefogyott,atöbbiek meg jól vannak. Fagyasztott májas kaja nem jött be nekik.
acsigákat viszont szépen pusztítják. enni nem láttam még őket, csak az üres csigaházakat találok mindenhol.
Ált. hosszasan nézegetnek 1-1 csigát vagy garnélat, anagy szemeikkel :)
 
Pedig őrület ám látni, ahogy becserkészik a csigát, aztán nemes egyszerűséggel kiszippantják a házukból! Az enyém tolja ezerrel a tubifexet és a vörös szúnyoglárvát, utóbbit fagyasztva is.
 
Kis gyilkos! Nekem volt egy, de hamar szabadultam tőle mert az összes halamat és garnélámat szét csipkedte!
Mögéjük osont és mint akinek semmi dolga csak nézelődött, majd mint a villám belecsípett, pár nap alatt a halaimnak szinte nem voltak úszói!
Óvatosan vele!
 
Halakat, felnőtt garnélákat nálam sem bánt soha, de arra nem esküdnék, hogy a pöttöm kis garnikra nem csap le néha-néha!:blackalien:
Amúgy sosem láttam agresszív viselkedést a többiek irányába, békés és kíváncsi kis jószágok. Bárkinek bátran merem ajánlani, rengeteg örömet okoznak.
 
Örülök, hogy feljött ez a topic, nekem is bejönnek ezek a kis jószágok, de a hivatalos leírások szerint egyedül érdemes tartani őket, nem társas akváriumba valók. Akinek van, le tudná írni, hogy milyen halakkal vagy másokkal vannak együtt, mekkora akváriumban, köszönöm!
 
Szia.
Sakura /Red cherry, amano garnéla .
Az amanokat nem piszkálja, a többieket néha probálnák csípkedni,de nem jön össze.
Az egyik igen domináns, állandóan elhajtja a többi -t
 

Attachments

  • DSC_0461.JPG
    DSC_0461.JPG
    158.4 KB · Megtekintések: 32
Szia.
Sakura /Red cherry, amano garnéla .
Az amanokat nem piszkálja, a többieket néha probálnák csípkedni,de nem jön össze.
Az egyik igen domináns, állandóan elhajtja a többi -t
Köszönöm, akkor lehet megpróbálom én is, de valószínű hala is válogatja, legalább nem szaporodnak el a garnélák...
 
Sziasztok

Pár hónapja vettem 3 törpe gömbhalat.
Kicsit elszaporodtak a csigák, amiket szépen szinte ki is irtottak. Ez volt a fő cél.
Szerintetek a garnélák (red cherry) száma is miattuk csapos hatott meg?

Jópofa halak, bár csak a fagyasztott kaját fogadjak el.

Üdv
 
Back
Oldal tetejére