• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Törött gyári műanyag tető javítása

szilard

Kertész szaki
Sziasztok!

Szétbombáztam egy gyári T8-as tetőt hogy T5-re átszereljem. Ahol eddig az elektronika volt, az több helyen megrepedt, beázott és elkorrodált benne minden. Kiszedtem a gyújtókat és a T8 foglalatokat, ezek helyén is nagy űr tátong. Arra gondoltam, hogy üvegszövet/paplannal és valamilyen gyantával bélelem ki a vájút és tüntetem el a töréseket, lyukakat.

Valami olyasmire emlékszem, hogy le kell kenni a felületet, üvegszövet/paplant ráteríteni majd azt is lekenni és száradni hagyni. Gyantából is van több féle: poliészter, vinilészter és epoxy. A tegnapi nap jártam az útba eső barkácsáruházakat és festékboltokat, de nem volt semmijük. Autós boltban üvegszállal kevert masszát kínáltak, de ahhoz nem volt bizodalmam és nem lehetne vele 4 centis lyukat elfedni. És hát gazdaságosan sem lenne rossz. :)

Milyen anyagokat javasolnátok ehhez és hol érdemes kutakodni?
 
Kis kiszerelésben szerintem csak kétkomponensű, tubusos ragasztót kapsz, ezek is epoxigyanta alapúak. Vékony üvegszövetet kapni festékboltban, olyan 5 centi széles tekercsben, gipszkarton lapok összeillesztéseit merevítik vele, kétfajta van, az egyik háló, a másik rostszerű. Üvegszálas hézagerősítőként gugliz rá.
Ha több kell mint 1-2 tubus akkor gyantabeszerzés ügyben talál itt találsz használható linket:
Műgyanták, ragasztók, habok
 
Kis kiszerelésben szerintem csak kétkomponensű, tubusos ragasztót kapsz, ezek is epoxigyanta alapúak. Vékony üvegszövetet kapni festékboltban, olyan 5 centi széles tekercsben, gipszkarton lapok összeillesztéseit merevítik vele, kétfajta van, az egyik háló, a másik rostszerű. Üvegszálas hézagerősítőként gugliz rá.
Ha több kell mint 1-2 tubus akkor gyantabeszerzés ügyben talál itt találsz használható linket:
Műgyanták, ragasztók, habok


Felhívtam az egyik helyet. SR 8500-as epoxi lamináló gyantát javasolt, de mivel nem tudja, hogy milyen műanyag a tető, ezért próbaragasztást kell csinálni. Egy hajós boltban poliészter alapút javasoltak, de az meg kikezdheti a műanyagot - fajtától függően.
Marad kis mennyiséggel a próba. Köszi, a tippet!
 
A legegyszerűbb, legtisztább, legmegbízhatóbb: elviszed egy műanyagoshoz és összehegeszti. Abból nem fog semmi kioldódni.
 
A legegyszerűbb, legtisztább, legmegbízhatóbb: elviszed egy műanyagoshoz és összehegeszti. Abból nem fog semmi kioldódni.

Köszi, ez is járható út, egy másik hegesztésre már kaptam 2000Ft-os árat. Itt viszont folytonossági hiányok voltak az anyagban, illetve az átszerelés miatt furatokat kellett lefedni vagyis nem csak törés javítás volt. Végül epoxy gyanta és üvegszövettel megoldottam, Nem lett vizsgamunka, de a tető alatt nem látszik :) Másodszorra biztos jobban menne, illetve az időfaktor is számított, nem tudtam kivárni teljesen a technológiai határidőket :(
Valahol vannak képek is a műveletről...
 
Back
Oldal tetejére