• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tömeges garnéla pusztulás

Köszi a segítséget minden esetre a szőlőtőke kuka a régit azt meghagyom a vizet lecseréltem és kimostam mindent a következő telepítés 2-3 hét múlva addig a vizem jól beáll
Még egy kis segítség a heti újratöltésnek szánt vizet meddig pihentessem mielőtt megy a garnikhoz?
 
Sajnálom, ami a garnéla csapattal történt!

1 nappal előtte elég ha bekészíted. Jó ha megy bele vízelőkészítő, pl. Seacem Prime.
 
Sziasztok!

Az elmúlt napokban a következő probléma lépett fel.
Az utolsó vízcsere óta elkezdtek pusztulni a tigris garnélák, minden előzetes jel nélkül, a 2 babaultinak kutya baja, és a 4 amanó is tarol a növények között.
Nem tudom hol lehet a gond, de volt egy tippem. Előfordulhat, hogy az utolsó difi tisztításkor nem voltam elég precíz,és nem mostam el rendesen a éjjeli áztatás után. A problémát rá 3 nappal vettem észre, volt is egy 60-70% víz csere, majd baci mellé, meg vízelőkészítő, de még mindig pusztulnak.
Utána néztem még egyszer a garninak, elvileg adott minden ahhoz, hogy jó legyen neki a víz. Ami biztos, nem a legjobb, hogy lágy vizem nincs, és hozzá ketyerém se viszont a csapvíz ph:kb7,5-8, a Gh: 10-14 között, a kH szintén. Nekem viszont Amazónia van az akiban, ami 7-7,5 ph-t, Gh: 5-6, kh: 2-3 csinál a vízből... Ha jól gondolom ez így nem jó... a lágyvíz készítés volna erre a válasz, hogy ne legyen ez a gubanc ugye?
Esetleg még ammónia az alján?... akkor senki sem lenne jól, ha az alján kóbászol, beleértve a halakat és a többi garnélát is, vagy nem gondolom jól?
Milyen tesztet vegyek esetleg a nyomozáshoz?
 
Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan jelenséggel,hogy a garnéla tor része mintha szétnyílt volna,leginkább ahhoz tudnám hasonlítani mikor a madarak kitárják a szárnyukat,sajnos pusztulással is együtt jár.

Válaszaitokat köszönöm előre is!
 
Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan jelenséggel,hogy a garnéla tor része mintha szétnyílt volna,leginkább ahhoz tudnám hasonlítani mikor a madarak kitárják a szárnyukat,sajnos pusztulással is együtt jár.

Válaszaitokat köszönöm előre is!
ilyen??
18161997_cb5a11513a26173443e4409433310465_xl.jpg
 
Szia!

Nem,ez a garnéla vedleni készül, az enyémek pedig a másvilágra sajnos,ami az enyémeken látszódik az olyan mintha a tor felfújódna,jelentősen nagyobb a többi résznél.
 
Nem tudom, hogy mi lehet a baja, de lehet, hogy pár napon keresztül 50%-os vízcsere segítene. Milyen vizet használsz? Milyen garnéla?
 
Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan jelenséggel,hogy a garnéla tor része mintha szétnyílt volna,leginkább ahhoz tudnám hasonlítani mikor a madarak kitárják a szárnyukat,sajnos pusztulással is együtt jár.

Válaszaitokat köszönöm előre is!
Evolúció. Megpróbálnak kirepülni a vízből. (bocs az offért, de a leírásod fantasztikus :) )
Én is vedlési problémára gyanakodnék, mintha nem tudna vedleni, csak úgy nem tud szétválni a páncélja. Vízparamétereket mérj, TDS KH, GH pH.
@Tibi nem kicsit szartam be, hogy ebbe a topicba beírtál...
 
Nem tudom, hogy mi lehet a baja, de lehet, hogy pár napon keresztül 50%-os vízcsere segítene. Milyen vizet használsz? Milyen garnéla?

Szia!
R.C.-kről van szó.
Leírom mit és hogy csinálok:
Az akvárium nettó 18liter,Eheim 2032-es szűrő dolgozik alatta.Hetente 5litert cserélek.Ebi Dama Special-al etetek egy héten kétszer,néha forrázott zöldségekkel is(égertobozt,mandulalevelet,catappa kérget és foltokban meghagyott barna algát is esznek/ehetnek).E.L. FFM vízelőkészítőt használok+Mandulalevelet.24fokos a víz és egy Oxydator is melózik 1.5hete.
Porfito-val tápozok heti egyszer,ajánlott adagolás felét.
Növények: Jávai moha,húrmoha,és willow moha
Világítás Gu10 Led 220Lumen
Párolgást ioncserélt vízzel pótolom.
Pár alap adatot tudok a vízről(sajnos csak ph tesztem van,a többi utánajárás útján sikerült):
Ph:7.4
Kálcium: 63mg/l
Magnézium: 26mg/l
Hidrogén-karbonát: 400mg/l

Ez a második amit a hónapok alatt látok ilyen tünettel elhullani.Esznek mint a sáskák és szaporulat is van bőven,de tűnnek el egyedek.

Üdv: Norman
 
Utoljára módosított:
Elég jó dolguk van az RC-idnek, ez tiszta ügy.:) Gondolom csapvizes aksiban vannak és ezzel még nem is lehetne baj. Igazság szerint a Ca, Mg és hidrogén-karbonát értékek nekem semmit nem mondanak, KH/GH vagy TDS többet érne.
Az is előfordulhat, hogy a csapvizedben van valami, amit a vízkezelő nem szed ki és az idősebb/gyengébb garnélák ezt nem bírják.
 
Elég jó dolguk van az RC-idnek, ez tiszta ügy.:) Gondolom csapvizes aksiban vannak és ezzel még nem is lehetne baj. Igazság szerint a Ca, Mg és hidrogén-karbonát értékek nekem semmit nem mondanak, KH/GH vagy TDS többet érne.
Az is előfordulhat, hogy a csapvizedben van valami, amit a vízkezelő nem szed ki és az idősebb/gyengébb garnélák ezt nem bírják.

Közben utánajártam kicsit ezen értékeknek és kiderült,hogy ez elég lágy víznek számít,egy ismerősöm mérése alapján 15nk,de ha kiszámolom ezen képlet alapján(vízügyes számítás),hogy 63mg/10 akkor 6.3nk,itt magnézium nincs benne csak kálcium:wideyed:
 
Közben utánajártam kicsit ezen értékeknek és kiderült,hogy ez elég lágy víznek számít,egy ismerősöm mérése alapján 15nk,de ha kiszámolom ezen képlet alapján(vízügyes számítás),hogy 63mg/10 akkor 6.3nk,itt magnézium nincs benne csak kálcium:wideyed:
A 15 nk nem lágy víz, közepesen kemény, az rc-nek tökéletes. A probléma mással lehet, próbáld meg az akváriumot, és a csere vizet aktívszénnel kezelni (vízkezelőt én nem szeretek használni mert, a klort, és egyéb vegyszereket megkötik ugyan, de ezek bennmaradnak a vízben teljesen feleslegesen.) Ha ez nem segít, akkor valamilyen betegség lehet az ok .
 
A 15 nk nem lágy víz, közepesen kemény, az rc-nek tökéletes. A probléma mással lehet, próbáld meg az akváriumot, és a csere vizet aktívszénnel kezelni (vízkezelőt én nem szeretek használni mert, a klort, és egyéb vegyszereket megkötik ugyan, de ezek bennmaradnak a vízben teljesen feleslegesen.) Ha ez nem segít, akkor valamilyen betegség lehet az ok .

Köszönöm a választ!
A páncél torzulása miatt gondoltam túl lágy vízre.Megpróbálom a shrimp tonic-ot,hátha betegség.Ha nem jön be akkor aktívszén.
 
Hali.
Van egy olyan problémám, hogy minden előjel nélkül hullanak a fire red cherryeim.
Tank adatai:
60l, pár seriu kő, bogwood (bocsi nem tudom pontosan milyen fa, úgy vettem),JBL manado talaj JBL aquabasis plus táptalajjal, Parvula mini, és hc növényzet.
Szűrésről egy 1000l/h-s külsőszűrő gondoskodik, 4l eheim substrate pro-val. Világítás 2*24W T5 6ó/n, palackos CO2, dc mindíg inkább kevesebbet mutat mint 30ppm
Naponta 2ml macro/micro GA táppal és 1,5 ml Easy Carbo-val tápozok
Vízparaméterek:
ph: 7
tds: 140-190 (vizcsereután-előtt) ro-val cserélve Saltyshrimp gh+-al visszasózva heti 1*50 vagy 2*30 időmtől függ
ammónia:0
nitrit:0
nitrát:15-20 ppm (inkább 15)

Ezek a paraméterek rendben vannak a cherryknek? Valamiért ők hullanak, tigrisek vannak még, de nekik semmi bajuk. Eddíg 30 angol font értékű garnélát húztam le a wc-n és kezdek megőrülni.. :(

Nagyon szívesen fogadok minden javaslatot és előre köszönöm őket
 
Ez a tds érték kevés az RC-nek, nem tudnak vedleni és így elpusztulnak. Ez az érték a tigriseknek, CRS/CBS-nek jó.
 
Basszus, erre gondoltam én is, de mindenhol ahol néztem 100-400 as értéket írtak, azt hittem így még benne vagyok...
Mennyire kéne felvinnem hogy jól érezzék magukat a tigrisekkel együtt? Vagy inkább költözzenek át a növényesből a garnis tankba?

Illetve csak gh+ sót használjam inkább vagy a gh/kh+-osat?

Nagyon köszönöm a választ
 
Az RC-nek nem kell ro víz, nálam a pihentetett, kezelt csapvízben érzik a legjobban magukat. Én külön tartom őket a CRS/CBS csapattól, mert így valamelyik csapat csak szívni fog.
 
Értem, akkor valszeg mennek a másik tankba, akkor ki kell találnom mi mennyen a növényesbe helyettük, túl zöld így.

Még egyszer nagyon köszönöm a választ!
 
Back
Oldal tetejére