• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TMC GroBeam 1000 ND LED lámpa

viktorlantos

Alapító
Admin
A tegnapi Terraplazan az egyik demo akvárium felett ez a lámpa lógott:
http://www.greenaqua.hu/tmc-grobeam-100 ... lampa.html

Egy 60cm széles akvárium felett lógott és ahogy láttam elégséges fénye volt még erre az akváriumra is. Kis mini "csempe" alig fogyaszt valamit, nem melegszik, nem fűti az alatta lévő akváriumot.
Nekem kifejezetten pozitív meglepetés volt, hogy egy 60-as akit is képes megfelelően bevilágítani.

Sajnos felfüggesztő drót nincs a csomagban ezt egy MMS rendszer részeként lehet megvenni, de van 2 talp a csomagban amivel lógani lehet vagy felfúri bárhova.

A lámpa már a sokadik generációs model a TMC-től. Simán el tudnám képzelni a 60-as akváriumom felett.

Kiváncsi lennék rá aki kint volt milyennek látta?
 
Csatlakozom Viktorhoz, valóban meglepően jó a fényereje. Persze, ha a mellette lógó ADA és a ledes világítás között kell döntenem, akkor látvány szempontjából az ADA nyerne. Ha a fogyasztást is figyelembe kell venni, akkor már árnyaltabb a kép :)
Amúgy nekem egy dolog nem tetszik ennél a lámpánál, méghozzá az, hogy nekem kifejezetten csúnya, már-már igénytelen a kivitelezése. Ha mondjuk beletennék egy szép fém házba, akkor sokkal vonzóbb lenne.

A ledekkel kapcsolatban még mindig az a kérdés persze, hogy a növények hogyan tolerálják (azaz növekedésükhöz megfelelő-e a fényerő és a fény spektruma). Illetve, hogy a ledek mennyi idő alatt veszítik el erejüket, mikor kell cserélni őket és egyáltalán lehet-e cserélni?
 
UKAPS-on nemrég volt egy ilyen csempe egy Tropicának készülő demo akin.
http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f= ... 05#p136577

2uyrigl.jpg
 
CKPeter said:
Így már jobban néz ki az aranyos :)

Hehe hát igen, nem mindenki olyan szakbarbár mint mi, hogy spárgával kösse fel a kis kockát ;)
Ez van amikor kimarad az ember a DIY órákon.
 
Nekem egy kicsit a szine volt fúrcsa, (mert ugye 6500K, de nekem lilásnak tünt) de idővel meglehetett szokni! Szerintem rövidesen be is fogok eggyet szerezni, még a méretei miatt is ;) .
Nagyon kíváncsi lennék tapasztalatokra, leírásokra , hogy az ilyen fajta lámpákat mekkora akváriumokra lehet alkalmazni!
Mert ugye a GA shopban van ebből a világításból 1*12W-tól a 30W-ig ! De az 1*12W-os mekkora akira jó?
 
Igen a cukker-spárga valóban király volt, viszont ezek szerint senkinek nem tűnt föl, tehát valóban vonzó landsvape volt a gyögyörű opti akikban :)
 
viktorlantos said:
Egy 60cm széles akvárium felett lógott... Kíváncsi lennék rá aki kint volt milyennek látta?

Viktor!
Szerinted, vagy a gyártó szerint milyen hosszban elegendő ez a ledes lámpa? Jól látom, hogy kb egy 60X50-es téglatestet tud bevilágítani? S főleg milyen magasságból érdemes használni? tőlem mindenesetre kapott egy mezei piros pontot.

..aki holtig tanul
 
A pontos specifikációt itt meg tudod nézni:
http://www.tmc-ltd.co.uk/data/grobeam1000-tech.pdf

Ezek szerint a gyári ajánlás ekkora területre ajánlja:
1 lámpa 0.2-0.3m2

Ahogy a fenti aki is mutatja nekünk egy 60x30x36-os akváriumot is sikerült jól megvilágítani vele.
Magasságra nincs ajánlás. Mivel nincs hőtermelés nem kell felhúznod mint a fémhalogént. De a felhúzással kicsit szélesedik a megvilágított terület elképzelhető nekünk is ezért volt jó a nagyobb akváriumhoz. Én kb 30 cm-ről használnám az esztétikusság miatt.
 
Talán az elsők között voltam aki megnézte a standon a világításokat,a led tényleg meggyőző volt.Az ára egy kicsit húzos,de lehet,hogy megpróbálom.Egy kétségem van csak Nigro neoncsőcsere-fényerőcsökkenés cikke után.A leírás szerint kb.800 lument teljesít egy ledlámpa.Jelenleg 39 W-os neonokat használok,aminek darabja 3300 lumen körül tud.4x3300 és 2x800 között rengeteg a különbség.Most akkor mitévő legyek :?: :roll:
A kiállításon a Green Aqua volt a legprofibb,még a spárgával együtt is,gratulálok :clap:
 
Sziasztok!

Szerintetek egy 80X40cm akváriummal mit tudna kezdeni ez a lámpa? Ez 0,32m2 és elvileg 0,2-0,3m2 között ajánlják. De ekkora akvráium fölé 2 lehet kicsit sok lenne.
 
Azon gondolkoztam hogy a 60l-es akváriumom felé lehet hogy a 4X24W ATI sun power helyett ezt veszem.
Az áruk hasonló,viszont nem vagyok benne biztos hogy elég lenne a 30W a 96w helyett. Szerintetek? :?:
 
csoli said:
Azon gondolkoztam hogy a 60l-es akváriumom felé lehet hogy a 4X24W ATI sun power helyett ezt veszem.
Az áruk hasonló,viszont nem vagyok benne biztos hogy elég lenne a 30W a 96w helyett. Szerintetek? :?:

60 literes akváriumhoz szerintem jó választás. A wattszámok a LED lámpáknál máshogy alakulnak. Ennyit spórolsz a villanyszámlán.
Most azt mondanám lehet az ATI lámpa bikább fénnyel világít, de ahogy a fenti akváriummal kapcsolatosan George Farmer is írja, hogy bármit lehetne nevelni ennél a fény/akvárium aránynál ezekkel a LEDekkel.

Nyitot akváriumot kapsz jobban tudsz benne matatni. Minimális hőleadás, nyáron könnyebb ésszerű hőmérsékleten tartani az akit. Nincsenek csőcserék évente. Sok sok évre megoldod a világítást. Nem keveset spórolva a villanyon.
 
Azt azért vegyétek figyelembe hogy a példában szereplő akvárium magassága 30cm. A standard 45cm-es akváriumoknál ez nem lesz elég "fényigényes" növények esetén. :!:
 
Zbacsi said:
Azt azért vegyétek figyelembe hogy a példában szereplő akvárium magassága 30cm. A standard 45cm-es akváriumoknál ez nem lesz elég "fényigényes" növények esetén. :!:

Miért ne lenne?

Egyébként a 60 literes akik nem 45 cm magasak. Csak a jóval nagyobb akváriumok rendelkeznek ilyen magassággal. 180 literes stb.
Lásd a kiállítási akváriumokat mintának: http://www.flickr.com/photos/viktorlantos/5109427623/sizes/l/in/photostream/
Itt egyébként kb 50cm magasságban lógott a LED. Látszik mennyivel alacsonyabb egy 60-as aki.

George által készített akváriumon is kb 40-50cm magasan lehet a lámpa.

Szóval a LED lényege, hogy simán emelheted felfelé viszonylag kevés fényveszteséggel éri el a talajt. Mint a fémhalogén lámpáknál.
Ha nem világítana át 45cm-t akkor nagy akváriumoknál nem lehetne használni a lámpát. Pedig ezeket kombóban tengeri medencékhez is használják. Biztosan van egy magasság limit, de 45cm szerintem sima ügy az ilyen LED lámpáknak.
 
Back
Oldal tetejére