• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tigris tank

én továbbra is fenntartással kezelem ezt a fémkioldódás dolgot (nemtom hány évtized alatt oldódna fel egy csavar a vízben), de mivel elég egyszerű kihagyni a rezet az akváriumból kár kockáztatni ;)
 
En semmikeppen sem tennek rez anyagot az aksiba, arra egyebkent is eleg erzekenyek!

én továbbra is fenntartással kezelem ezt a fémkioldódás dolgot (nemtom hány évtized alatt oldódna fel egy csavar a vízben), de mivel elég egyszerű kihagyni a rezet az akváriumból kár kockáztatni

Köszönöm, viszont annyira nem ismerem jól a csavarokat, milyet vegyek, ami nem rozsdásodik és nem réz?
 
Köszönöm, viszont annyira nem ismerem jól a csavarokat, milyet vegyek, ami nem rozsdásodik és nem réz?
na pont olyat vegyél ami nem réz és nem rozsdásodik ;) szerintem egy csavarboltban ha így kéred, adnak neked csavart. Még egy méretet tudj mondani nekik.
Még annyi hogy lehet nem árt csavarozás előtt vékony fúróval előfúrni a lyukat, mert a csavar néha hasítja a fát.
Esetleg kötegelővel vagy ragasztóval nem megoldható a rögzítés?
 
na pont olyat vegyél ami nem réz és nem rozsdásodik ;) szerintem egy csavarboltban ha így kéred, adnak neked csavart. Még egy méretet tudj mondani nekik.
Még annyi hogy lehet nem árt csavarozás előtt vékony fúróval előfúrni a lyukat, mert a csavar néha hasítja a fát.
Esetleg kötegelővel vagy ragasztóval nem megoldható a rögzítés?

A fúrás része nem gond, csak ragasztás nem tudom, mennyire lenne tartós, a kötegelő pedig a vég a véghez illesztett ágrészeket össze sem fogná, ahol meg tudnám oldani vele, ott meg nem tudnám eltűntetni.
Na de, ahogy igy ötletelünk, beugrott, hogy mi lenne, ha a hurkapálca cspokat kicserélném műanyagra (fülpiszka pálcikája - ez elég erősnek is tűnik) plusz be is ragasztom.

Köszi az ihletet! :)
 
Szia! Szerintem elég lenne hetente 1-2-szer zöldséget adnod nekik, így a víz minőségét sem rontaná le folyamatosan. A többi alkalommal valami spéci garnéla eleséggel. Az sem baj szerintem ha nem kapnak minden nap.
 
Szia! Szerintem elég lenne hetente 1-2-szer zöldséget adnod nekik, így a víz minőségét sem rontaná le folyamatosan. A többi alkalommal valami spéci garnéla eleséggel. Az sem baj szerintem ha nem kapnak minden nap.

Szia, azóta csak 2 naponta kapnak enni, zöldséget - garnála tápot váltogatva. A köztes időben meg legelnek, amit találnak.
 
Mi savállót használtunk.

Köszönöm Nektek is!
Megoldottam a műanyag pálcikás megoldással, plusz ragasztást is kapott pillanatragasztóval, de elengedett. Egyelőre tart így is a pálcika, gondolom, ha megduzzad a fa, még jobb lesz a kötés. Ment is vissza ázni. A gyökér rész már elég jól megszívta magát - az talán mopani, de alakul a redmoor is.
 
Még fut az akva, bár már nagyon várom, hogy beérjen a víz rendesen az Indianban és költözhessenek a kicsikék.
A növények hatalmas dzsungellé fejlődtek, a pici pilács fénye az aljzatig nem is hatol le. Etetés csak minimális, ma épp kaptak Shrimp King Mineralt, ment is a box a fincsi falatokért. Egyébként meg ott az alga, direkt nem is takarítom.
Egy lámpával oldalról megvilágítva tudtam őket szemlélgetni, sok kimondottan szép példény született a közelmúltban. Teli van egész aprócskákkal is az akva, megint van 2 petés is. Némelyik csajszi meg akkorára nőtt, mint egy elefánt. A fiatal generációban vannak bordó és rozsdavörös csíkokkal bíró egyedek is. Persze az akva azon a részén vertek tanyát, ahol a jelen körülmények között esélytelen a fotózás.

Bajuszerdő (kicsit sárgás - meleg fényű volt a plusz megvilágítás).

206.JPG
 
Köszönöm mindenkinek, aki eddig figyelemmel kísérte ezt a naplómat!
A mai nappal az akvárium bontásra került, az összes tigris átköltözött az új lakhelyre. Az Indian Summer nevű naplómban lesznek láthatóak a továbbiakban, sokkal szebb környezetben. Nekem legalább is sokkal jobban tetszik, az ő véleményükre is kíváncsi lennék! ;)
 
Back
Oldal tetejére