• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tigrincs-hegy

Reggeli pár fotó a baldachin alól. A héten leveszem, lehet, hogy már ma, elég talán már 5 nap az amanoknak, hogy ne szökjenek meg. Minden növényem nő, mint a gomba, aminek külön örülök, hogy a brasiliensis is hozott sok új levelet. Nyírnom kéne, tudom :)
Bocsi a minőségért, a telefon még rosszabbul tűri a HQIt :)

IMG_20150713_064539_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20150713_064638_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20150713_064647_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20150713_064935_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Köszi, hogy benéztél :)
 
Az akvárium holnap lesz 3 hetes. Tegnap este volt egy nagyobb karbantartás, megnyírtam a bal sarkot és a HM-et, illetve kicsit a staut is. Lekerült a baldachin is.
Reggeli kézből oldalról fotók. Holnap este csinálok sötétben is párat, meg leengedem a lámpát kicsit jobban, és teszek elé valami fényterelőt, hátha jobb lesz.
P1030501_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1030528_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Köszi, hogy benéztél.
 
Régen jelentkeztem. :)
Az akvárium fejlődik, a növények nőnek. Sajnos 5-6 oto elpusztult, nem tudom miért, nem is a kánikulában, hanem mióta picit feljebb csavartam a co2-t. De azóta visszavettem.
@Evereka Tigrincsei sajnos megkoptak, 15-t hoztam, mostanában 2-3-al találkozok, lehet, hogy elbújnak, de ennyire!?
A Staunak valami nem tetszett, ezért elkezdett kinőni a vízből, kb. 10 cm-es hajtásokat hozott, kisebb levelekkel. Nem tudom mi lehetett a gondja, talán a fény kevés vagy sok? w/l-re kevesebb, mint a régiben, de pont a hqi alatt van. Ezért a hétvégén tarnyírás volt, HM-et is, illetve kimentettem a Blyxat a sarokból és betettem a Reineckii mini egy részére helyére.

Béna telefonos fotó, majd csinálok jobbat, ha kicsit egybenőnek :)
WP_20150916_20_09_52_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Köszi, hogy benéztél.
 
2 hónap alatt a szűrőcsöveid nem nagyon változtak. Lehet azt is érdemes lenne csavargatni egy kicsit a CO2 helyett :)
 
2 hónap alatt a szűrőcsöveid nem nagyon változtak. Lehet azt is érdemes lenne csavargatni egy kicsit a CO2 helyett :)
Áramlásra vagy a koszra gondolsz? ;) Amúgy áramlás a TS alapján tökéletesnek tünik. Majd csinálok egy videót.
 
Hétvégén vízcsere, némi biofilm eltávolítás az akvárium faláról. Minimális zöld alga van a köveken. A fény talán kevés, főleg a széleken, lehet, hogy beszerelek 2x21 v. 2x24 v. 2x39w neont.
A blyxa úgy látom kezd magához térni, ha kicsit megerősödik, és lesz levágható hajtása, akkor bal hátra, a hegy fölé még ledugdosok pár tövet.
Pár telefonos fotó:
WP_20150927_19_59_48_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


WP_20150927_20_03_20_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


WP_20150927_20_09_49_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Köszi, hogy benéztél.
 
Az akváriumot 1 hónapja durván átrendeztem költözés miatt, most átmeneti állapotban van, de valószínűleg bontani fogom, mert a felkeveredett talaj miatt folyamatos a zöld alga és a garnélák is hullanak.
@danyi03 vagy @inadsz kérem archiváljátok. Köszi.
 
Back
Oldal tetejére