• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tiger eye scape?

Szaki

Főkertész
Sziasztok!

Sem a google, sem a fórum nem dobott ki tiger eye köves scape-et, ha rákerestem.

Tudtok ilyenekről, esetleg képet linkelnétek?

Van itthon pár elfekvőben, kíváncsi lennék, milyen módon lehet használni őket mutatós formában.
 
Sziasztok!

Sem a google, sem a fórum nem dobott ki tiger eye köves scape-et, ha rákerestem.

Tudtok ilyenekről, esetleg képet linkelnétek?

Van itthon pár elfekvőben, kíváncsi lennék, milyen módon lehet használni őket mutatós formában.
Egy képet rakhatnál fel róluk. A tigrisszem általában eléggé lekerekített darabokból áll, ezekből nagyon nehéz építkezni.
Kb ez a max, ami kihozható:
aquascaping-the-Color-and-the-shape.jpg

Illetve volt itt a fórumon is egy iwagumi amiben görgeteg kövek voltak, de most nem találom...
 
Ebben a posztomban látszanak jól:

https://akvakertesz.hu/threads/becsobbantam.5691/#post-273450

Még a kezdetek kezdetén vettem ezt a három darabot a korallban.

Amit te linkeltél, az nem tudom, hogy milyen kő lehet, nem is hasonlít rájuk. Lehet, többféle kő is fut ezen a néven?
Félreértettél. A berakott képen nem tiger-eye kövek vannak, csupán kerekded formákkal rendelkezőek, mint amilyenek a tigrisszem kövek általában. A videódon lévő kövek nem ennyire kerekek, viszont az a 3 db nagyon kevés, nem hiszem, hogy szépet lehet belőlük építeni.
 
Félreértettél. A berakott képen nem tiger-eye kövek vannak, csupán kerekded formákkal rendelkezőek, mint amilyenek a tigrisszem kövek általában. A videódon lévő kövek nem ennyire kerekek, viszont az a 3 db nagyon kevés, nem hiszem, hogy szépet lehet belőlük építeni.

Nyilván nem 3 darabból építenék, csak kíváncsi vagyok, hátha van valami olyan felhasználási módjuk, ami jól néz ki.
 
nekem a kedvenc kövem, viszont a mérete miatt (az enyémek 10-15cm magasak) leginkább olyan scape-re jó ahol az első kavicsos/homokos és a hátsó növényes részt különíted el. Nálam meg van bolondítva egy nagyobb ággal és úgy elég jól érvényesülnek a kövek.
Ha még vennél ilyen követ, privátban tudok két akvarisztikai boltot ahol én vettem, ne számítson annyira reklámozásnak.
 
nekem a kedvenc kövem, viszont a mérete miatt (az enyémek 10-15cm magasak) leginkább olyan scape-re jó ahol az első kavicsos/homokos és a hátsó növényes részt különíted el. Nálam meg van bolondítva egy nagyobb ággal és úgy elég jól érvényesülnek a kövek.
Ha még vennél ilyen követ, privátban tudok két akvarisztikai boltot ahol én vettem, ne számítson annyira reklámozásnak.

Egy képet be tudsz tenni? Nekem is hasonló méretűek a kavicsok. :)
 
az már rég fájdalmas ha az én 'scape'-em érdekel valakit :))))) Nem vagyok akvakertész, nálam inkább az állatok érzik jól magukat.
Azóta már nem él ebben a formában a dolog...
Most csak a jobb oldal van kirakva kövekkel és mögötte aktív talaj blyxa-val és néhány steam-mel, középen maradt a nagy fa, bal oldal és elől néhány centi vastagon kavics.
Sokkal jobb scape-eket találsz ahol az előtéri kifutót és a hátsó növényest kövekkel választják el kövekkel ;)
29525313961_246042e120_c.jpgP1200640 by Zsolt, on Flickr
 
Hm, én is maximum ilyen falas-teraszos dolgot tudtam elképzelni vele, annyira szögletesek ezek a kövek. :)

Egy ilyen kínai rizsföldes scape képe ugrott most be, rommá MC/HC-zve, minimál stílusban.

Igazából csak ötletelek, mert nem akarom még eladni a köveket (meg asszonynak is nagyon tetszenek), meg idén költözés is lesz, szóval kinézhet egy új scape. :)
 
hát az enyémek elég vastagok, ha a tied is, akkor rizsföld max úgy lehetne ha van egy jó flex-ed és szépen leszeleteled, úgy viszont jól nézhetne ki.
Nem érdemes eladni ha szépek, inkább rakd el későbbre még ha most nem is használod fel. Én három követ használtam de még van tartalékban 1-2 elrakva :)
 
Back
Oldal tetejére