• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Wood

Figyi! Nagyon kicsi lesz az akvárium az anciknak! Ezek nagyra növő halak! Ha már két hetesen algásodgat, valamit változtass! Mert sok lesz az alga!
Tudom,hogy kicsi az akva nekik,ha majd nagyobbak lesznek elajándékozom őket!Addig is,ha jönne a barna alga esélye se lesz!Épp az,hogy meglepően kevés alga van!Csak egy pici fonal és ecset van,amit az egyik kertész kollégátol hoztam!
 
Sziasztok!Múlthét vasárnap elültettem a növényeket!Fa kikerült,de mindenképpen szeretnék bele egy pofás redmoor gyökeret!Azt viszont nem tudom ,hogy ilyen beállítások mellett kivitelezhető-e egy ágas-bogas fa behelyezése az akvába!Ötleteket várok miként lehetne ezt megoldani!IMG_20161117_185743[1].jpg
 
Sziasztok!Múlthét vasárnap elültettem a növényeket!Fa kikerült,de mindenképpen szeretnék bele egy pofás redmoor gyökeret!Azt viszont nem tudom ,hogy ilyen beállítások mellett kivitelezhető-e egy ágas-bogas fa behelyezése az akvába!Ötleteket várok miként lehetne ezt megoldani!View attachment 20965
Szerintem minden formaban kivitelezheto. A lenyeg, hogy keszitsd elo rendesen.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok!Múlthét vasárnap elültettem a növényeket!Fa kikerült,de mindenképpen szeretnék bele egy pofás redmoor gyökeret!Azt viszont nem tudom ,hogy ilyen beállítások mellett kivitelezhető-e egy ágas-bogas fa behelyezése az akvába!Ötleteket várok miként lehetne ezt megoldani!View attachment 20965
Miert vetted ki a fat? Teljesen jol mutatott benne. Mögötte lett volna hely, es szepen el lehetett volna a stem növenyeket helyezni. Jol mutatott volna mar benövenyesitve...
 
Sziasztok!Visszakerült a fa,igaz nem ugyan az mint előtte,de sikerült megszabadítani a kérgétől egy a kertben talált meggyfa ágát!
Múlthét pénteken meg volt az első kisebb nyírás is!Cryptok kaptak aquaplant tabit!Kevés alga van ilyen szürkés-feketés valami én staghorn-nak nézem!Parvulán,ambúlián,vízicsillagon elég sok helyen megtelepedett!Szedegetem össze és a fertőzött leveleket likvidálom!
IMG_20161206_154312[1].jpg
 

Attachments

  • IMG_20161206_154322[1].jpg
    IMG_20161206_154322[1].jpg
    154.8 KB · Megtekintések: 0
IMG_20161206_154322[1].jpg
IMG_20161217_203159[1].jpg
Sziasztok!11 nap fejlődése!Fissidens Fontanus került a fa ágaira és pár szál Bacopával is gyarapodott a növény lista!Köszönet @Barnapl-nek a moháért és a rengeteg segítségért!Tápozást emeltem!Micro 0,8ml-ről 1,5ml-re!Macro 0,8 ml-ről 1ml-re!Easy carbo 1ml-ről 3ml-re!Alga téren van némi fonalas csekély mértékben!
 
Sziasztok!Elég régen jelentkeztem az akvával,pontosan 39 nap telt el!Szépen fejlődik minden,bekerült pár új növény is!Az akvárium szinte alga mentes,karácsony mohán van egy kis fonál és a talajon kevés ecset,de nem zavaró mennyiségben!Tápozás jelenleg micro-macro-carbo napi 1,5ml.8óra világítás.Vízcsere RO plusz csapvíz 10-5liter arányban hetente!Pár napja volt egy komolyabb nyírás!Megosztanám még a 32 literes akvát is!Ő csapvizes Dr gardennel tápozva és 2 db kompakttal megvilágítva!P1040083.JPG
P1040090.JPG P1040091.JPG
P1040082.JPG
P1040088.JPG
P1040094.JPG
Még egy kis tripartita! :)
 

Attachments

  • P1040085.JPG
    P1040085.JPG
    116.3 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Sziasztok!Elég régen jelentkeztem az akvával,pontosan 39 nap telt el!Szépen fejlődik minden,bekerült pár új növény is!Az akvárium szinte alga mentes,karácsony mohán van egy kis fonál és a talajon kevés ecset,de nem zavaró mennyiségben!Tápozás jelenleg micro-macro-carbo napi 1,5ml.8óra világítás.Vízcsere RO plusz csapvíz 10-5liter arányban hetente!Pár napja volt egy komolyabb nyírás!Megosztanám még a 32 literes akvát is!Ő csapvizes Dr gardennel tápozva és 2 db kompakttal megvilágítva!View attachment 24859
View attachment 24863 View attachment 24864
View attachment 24861
View attachment 24862
View attachment 24865
Még egy kis tripartita! :)
P1040095.JPG
P1040097.JPG
2 db jobban sikerült kép és egy kis tereprendezgetés a háttér növényeknél! :)
 
Amin csodálkozok, hogy ilyen erős áramoltatás mellett hogyan marad a növényeknek CO2 a vízben!

Próbáltam visszanézni, mennyit nőnek a növények, de a sok változtatás miatt nem sikerült!
 
Sziasztok!Helyzet jelentés az akvákról!
P1040160.JPG
P1040165.JPG
Különösebb változás nincs a legutóbbi jelentkezésem óta!Tálán annyi,hogy a kisebbik 32 literes akvában is RO+csapvízzel cserélek és kikerült a tripartita kb.fele a helyére heteranthera zosterifolia került!Nagyon szép növény és úgy nő mintha húznák! :) Ja meg érkezett 12 db boraras uropthalmoides is! :)
 
Szépek, szembetűnő a változás a korábbi fotóhoz képest! (y)
Köszönöm!Igyekszek! :)Kis fonálalgám van a mohákon,de majd csipesszel kiszedegetem!Lizinka eldobálja az alsó leveleit,szerintem nem kap fényt az alja!Tripartita sem akar valamiért igazán szép lenni,mondjuk ő is inkább az aljzat közelében van,ezért a fényhiányra tippelek,aztán lehet,hogy valami más a ludas!!
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére