• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Wood

20 centire van emelve a lámpa!Napi 6 óra a fény!Tán csak nem önt el az alga!Kivárom mit mutat pár nap elteltével!
Rendben van. Te tudod. Végül is gyakorlat teszi a mestert(y) 0,5 watt / litert neonnál nem igazán szabad meghaladni. Biztosan többen is bekapcsolódnak ebbe a topikba, ha bármi gondod van úgy is minden segítséget megkapsz.
 
Rendben van. Te tudod. Végül is gyakorlat teszi a mestert(y) 0,5 watt / litert neonnál nem igazán szabad meghaladni. Biztosan többen is bekapcsolódnak ebbe a topikba, ha bármi gondod van úgy is minden segítséget megkapsz.
Köszönöm a segítséget!Úgy döntöttem,hogy napi 5 órara lövöm be a világítás időtartamát!Így fog üzemelni a többi növény betelepítéséig!
 
Hát hallod én nem tudom ki írt ilyesmit nehogy erre alapozz. Sőt meg se próbáld!!!! Nem a növények miatt, hanem azért mert ez egy rendkívül rossz félrevezetés avagy tudatlan vagy akaratos félrevezetés.
A planter adagolás low-ba 2,5 ml még 100 liternél is! Ez nálad lehet kezdésnek mondjuk 1. Nem nap! 1ml/ hét. Ha meglesznek a többi növényeid akkor 2,5ml /hét. Én macrot nem is adagolnék de ha benövényesíted akkor látod majd a növényeken ha kéri. Akkor sem kell majd több belőle szerintem 2 naponta 1,- 1,5 ml.
Amúgy a neve: Tf planter. ez a micro. És van a macro. A macro az nem planter :)

Neten olvastam a trópus és a hal angol szavakból alkotott forgalmazó oldalán. (hozzá teszem, elég kevés infó volt ott, ahogy korábban említettem is)
Máshol ilyen rövid idő alatt a kugli nem dobott ki értelmes találatot. De már kíváncsi lettem és megkérdezném @raisechip86 kollégánkat, hogy mi van a dobozokra írva? o_O A neveket pontatlanul írhattam, de ott volt, hogy az egyik N,P,K-s a másik meg a mikrós. :p
@Szabó Henrik azért ez elég tömény cucc lehet, ha ennyire óvatosan kell adagolni.
 
Neten olvastam a trópus és a hal angol szavakból alkotott forgalmazó oldalán. (hozzá teszem, elég kevés infó volt ott, ahogy korábban említettem is)
Máshol ilyen rövid idő alatt a kugli nem dobott ki értelmes találatot. De már kíváncsi lettem és megkérdezném @raisechip86 kollégánkat, hogy mi van a dobozokra írva? o_O A neveket pontatlanul írhattam, de ott volt, hogy az egyik N,P,K-s a másik meg a mikrós. :p
@Szabó Henrik azért ez elég tömény cucc lehet, ha ennyire óvatosan kell adagolni.
TF Planter:1ml/10 liter vízhez hetente
TF Macro:1ml/20 literhez naponta
Gondolom ez a high-tech akiknál működhet!
 
Neten olvastam a trópus és a hal angol szavakból alkotott forgalmazó oldalán. (hozzá teszem, elég kevés infó volt ott, ahogy korábban említettem is)
Máshol ilyen rövid idő alatt a kugli nem dobott ki értelmes találatot. De már kíváncsi lettem és megkérdezném @raisechip86 kollégánkat, hogy mi van a dobozokra írva? o_O A neveket pontatlanul írhattam, de ott volt, hogy az egyik N,P,K-s a másik meg a mikrós. :p
@Szabó Henrik azért ez elég tömény cucc lehet, ha ennyire óvatosan kell adagolni.
Inkább ha nem haragszol nem jellemezném. Nem mondom,hogy rossz, én mélyebben belementem,váltottam.. ennyi. Bennem volt a hiba!
 
Na ugye, hogy ugye. Olvasni még tudok! :geek: Köszi az infót! Én is erre tippelek, hogy ez már turbózott medencébe való mennyiség. De mivel nem használtam, nem mondok semmi bölcset, csak elsőre fura volt a 0.6 ml adag azért írtam..
Nem mondom,hogy nem rossz, én mélyebben belementem,váltottam
Viszont érdekelt @Szabó Henrik tapasztalata is amit köszönök, hogy megosztott!;)
 
Azért csekkold a növény mennyiséget az elején a képen:) Mostanában bővül majd.

Oké, de az ajánlások mindig erősen telepített akváriumokra vonatkoznak. Ettől lesz általános útmutatás.
Bár egyébként nálam Buce-k, Anubias-ok, Microsorum-ok vannak (bár belőlük rengeteg), illetve Crypto-k, és így is a fenti módon adagolom.

De amit javasoltál, azzal egyet értek: a világítást visszább venném, és nem tápoznék, amíg az intenzívebb növények meg nem érkeznek.
Utána jöhet a korábban írt javaslatom a tápozásra.
Csak gondoltam, ez evidens. :)
 
Oké, de az ajánlások mindig erősen telepített akváriumokra vonatkoznak. Ettől lesz általános útmutatás.
Bár egyébként nálam Buce-k, Anubias-ok, Microsorum-ok vannak (bár belőlük rengeteg), illetve Crypto-k, és így is a fenti módon adagolom.

De amit javasoltál, azzal egyet értek: a világítást visszább venném, és nem tápoznék, amíg az intenzívebb növények meg nem érkeznek.
Utána jöhet a korábban írt javaslatom a tápozásra.
Csak gondoltam, ez evidens. :)
(y)Egyszer megmutathatnád az akváriumodat képen. Van naplója?
 
Oké, de az ajánlások mindig erősen telepített akváriumokra vonatkoznak. Ettől lesz általános útmutatás.
Bár egyébként nálam Buce-k, Anubias-ok, Microsorum-ok vannak (bár belőlük rengeteg), illetve Crypto-k, és így is a fenti módon adagolom.

De amit javasoltál, azzal egyet értek: a világítást visszább venném, és nem tápoznék, amíg az intenzívebb növények meg nem érkeznek.
Utána jöhet a korábban írt javaslatom a tápozásra.
Csak gondoltam, ez evidens. :)
Mit értesz a világítás visszavétel alatt?Csökkentsem a fényerőt vagy az időtartamot?
 
(y)Egyszer megmutathatnád az akváriumodat képen. Van naplója?

Van, Hedeby néven, csak sajnos fotózni nem tudok értelmesen, ezért kevés kép van benne. Lassan ideje lenne friss képpel szolgálnom, tudom, érzem... :) :D

Mit értesz a világítás visszavétel alatt?Csökkentsem a fényerőt vagy az időtartamot?
Ideiglenesen a fényerőn nem igazán tudsz szerintem csökkenteni. Esetleg ha emelni tudsz rajta, az jó lehet.
Az idővel bánnék óvatosan, ahogy Henrik is írta korábban. Amit legutóbb megbeszéltetek, az jó lesz. Először úgy csináld, és figyeld, hogy lesz-e alga.
Mikor jönnek a növények? :)
1 hét alatt szerintem még nem kell aggódni legyőzhetetlen alga-támadástól. :)
 
Van, Hedeby néven, csak sajnos fotózni nem tudok értelmesen, ezért kevés kép van benne. Lassan ideje lenne friss képpel szolgálnom, tudom, érzem... :) :D


Ideiglenesen a fényerőn nem igazán tudsz szerintem csökkenteni. Esetleg ha emelni tudsz rajta, az jó lehet.
Az idővel bánnék óvatosan, ahogy Henrik is írta korábban. Amit legutóbb megbeszéltetek, az jó lesz. Először úgy csináld, és figyeld, hogy lesz-e alga.
Mikor jönnek a növények? :)
1 hét alatt szerintem még nem kell aggódni legyőzhetetlen alga-támadástól. :)
Jó akkor napi 5 óra és 20cm-re van emelve a pilács!Jövőhéten jön ambúlia!Többi 2 hét múlva érkezik kb.
 
A fa most kezdett kicsit taknyolni!Nem vészes de van valamennyi!Ez okozhat problémát a mohának,esetleg a többi növénynek?
 
Lassan két hetes az akva!Növények a hétvégén ill. a jövőhét elején érkeznek!(ambúlia,vízicsillag,crypto,parvula).Mohák kezdenek észhez térni!Sajnos a microsorumok felúsztak,a cérna hamarabb elbomlott mint amire számítottam,így damillal inkább a kövekre kötöztem!Érkezett 5 új lakó pici ancik személyében!Alga egyenlőre csak egy nagyon kevés fonál és ecset van a microkon és a mini anubiason!Neki álltam lágyítani a vizet ozmó és csapvíz keverékével heti 10l:5l arányban!Egyenlőre ennyi!Legközelebb már egy erősebben növényesített akváriummal jelentkezek!
image?id=255798&.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére