• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Spider

Ma megvolt a heti rutin, mert hétvégén nem lesz időm. A hét elején megemeltem a macro adagot 1ml-vel és pluszban adagoltam 3ml foszfátot. Ezt most továbbra is fogom tartani, mert észrevettem hogy a fonal és a szakáll alga, visszavonulást fujt. Por alga nem volt az üvegen, de a Co2 porlasztó környékén, volt egy pár pont alga az üvegen és a anubias-szokon . Egy-két növényt megnyírtam, mert elkezdet szemtelenkedni. Lehet hogy korai még az örömöm. Lehet hogy a táp (macro+foszfát) emelésével, vagy a + beáramló ággal van ez a látszat. Még egyenlőre kísérleti stádiumban van.

Előtte:
DSCF6660.JPG

DSCF6661.JPG

Utána:
DSCF6663.JPG

DSCF6664.JPG
 
Ma a lámpa bekapcsoláskor nekiálltam csinálni egy pár képet.:) Hát a fotózás nem a erőségem, de ez eddig is látszott.:):hungover: Nagy fotózás közben, észrevettem hogy elégé be vagyok zöldülve(algatenger).:(:cry: Jött a vízcsere, alga kaparás/fogkefézés, carbozás stb. Gondoltam hogy belekukkantok a szűrőbe is, mert elég é gyengének láttam az áramlást. Kellemetlen meglepetés fogadott, a perlon olyan volt mint egy barna tábla, tehát csere. A kosarakban meg jó vastagon a barna szmötyi .:mad: Remélem ez volt nagy részben az algásodás oka.
DSCF6753.JPG

DSCF6754.JPG DSCF6771.JPG DSCF6773.JPG DSCF6774.JPG DSCF6777.JPG DSCF6778.JPG DSCF6780.JPG DSCF6793.JPG
 
Nálam az összes színű neocaridina (4 féle...) 150 körüli TDS-ben van és élnek és virulnak.
Az tuti nem lehetett a baj.

Igaz én heti egyszer etetek ilyennel is:
https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-garnelatap-shrimp-king-mineral-45-g-garnelatap.html
Akkor nem tudom mi volt a baj. De az biztos hogy a yellow, snow meg a carbon rili kikoptak, ezek valahogy nem bírták. :(A sakura meg a RC, szaporodnak mint a nyúllak.:)
Azon csodálkozok hogy még ez a egy (yellow) így bírja.
 
Nos nem tudom hogy ki hogy van, vagy milyen a véleménye a parvula-ról . De azt mondhatom hogy nagyon jól érzi magát, ahogyan látszik is. Ez nem ara terjeszkedik ahol lenne egy kis táptalaj (nyomokban) , ez pont ellenkezőleg, ott ahol 1,5 cm homok van és alatta már csak az üveg.
Ez biztos "sivatagi parvula" :LOL::ROFLMAO:
DSCF6836.JPG

DSCF6837.JPG DSCF6838.JPG DSCF6863.JPG DSCF6864.JPG
 
A tegnapi sztárokról, lőttem még egy pár képet.
DSCF6820.JPG DSCF6821.JPG
Itt mikor hozzá közelítettem az üveghez, rám nézet és mint ha azt mondta volna, hogy a algát egyem meg én.:LOL::ROFLMAO:
DSCF6862.JPG

Ilyenről meg nem is tudtam hogy van, ma fedeztem fel.
DSCF6830.JPG

DSCF6822.JPG DSCF6865.JPG DSCF6869.JPG

Ezek meg itt olyanok mint 2 részeges:LOL:
DSCF6824.JPG
 
Egy kisebb/nagyobb "összefoglalóval " szolgálok az eddigi fejleményekről. Az indítást, csak képekkel tudom szolgálni. A mai állapotból azt mondhatom hogy a fonal és a szákáll alga nagy része eltűnt. Még hátra van a pont alga a buce-n és anubiasokon. Tehát most így nézünk ki:
 
Szerintettek engedjem a (sivatagi) parvulat:LOL: szabadon, hogy elterjeszkedjen a homokon, vagy tartsam kordában, a kövek mentén? Én inkább a kövek mentén tartanám. Vélemények?! :cool:
 
Nos ma beleesett az olló a vízben. Heti rutin, vízcsere stb. Megnyírtam 1-2 növényt, főleg a mohákat, mert egy kicsit elszemtelenkedtek. A parvula-t is megritkítottam, mert úgy döntöttem hogy csak a kövek mentén hagyom. Nem nyírom, mert nem gyepet akarok csinálni. Az utolsó 2 hétben nagyon por és pont algásodik a üveg és a növények. 2 hete tolom a 3 ml/nap foszfátot, és semmi változás. Pedig a gyári ajánlás szerint 1 ml lenne a 50 L-hez. A mai mérés vízcsere előtt 0 volt.
És egy pár kép:
DSCF6918.JPG

DSCF6919.JPG

DSCF6930.JPG

DSCF6899.JPG DSCF6913.JPG DSCF6914.JPG DSCF6927.JPG DSCF6931.JPG DSCF6928.JPG DSCF6932.JPG
 
Kezd szépen összeállni a tank. A ruby-k és az amandák együtt bandáznak?
Köszi, igyekszem.
Igen. És a Ball oldali mohás vékony ág alatt szoktak pihengetni, ahogyan a képen is látszik. Mivel idővel 5-5 maradt, így mind 2 banda meg találta egymás társaságát. És egyáltalán nem félősek. Olyanok mint ha a nagy melegben, árnyékban húzódnának.
 
Elkoptak.:( Nálam nem bírják a 130-150 TDS-t:(

Nálam az összes színű neocaridina (4 féle...) 150 körüli TDS-ben van és élnek és virulnak.
Az tuti nem lehetett a baj.

Igaz én heti egyszer etetek ilyennel is:
https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-garnelatap-shrimp-king-mineral-45-g-garnelatap.html

Megerősítem, nem a 150 TDS miatt "koptak" ki. Máshol keresném a "bajt". Neocaridina-k elég szívósak, de ez is körülményfüggő.

Amúgy szépen nőnek a növények, 1-2 hónap alatt szinte kész a "scape"?
 
Back
Oldal tetejére