• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Second One

Azért lássuk be, ez nem egy versenyfotó! Az életben sokkal szebb. Persze értem, mire gondolsz, egyre fedett lesz a színük.;)
A türelemmel biztosan nem lesz gond, Orsi végtelen türelmes, és annyi variáció lehet közben nála, hogy majd csak kapkodjuk a fejünket már f3 környékén!(y)
 
Azért lássuk be, ez nem egy versenyfotó! Az életben sokkal szebb. Persze értem, mire gondolsz, egyre fedett lesz a színük.;)
A türelemmel biztosan nem lesz gond, Orsi végtelen türelmes, és annyi variáció lehet közben nála, hogy majd csak kapkodjuk a fejünket már f3 környékén!(y)
Majd figyeld csak a kis nanot, màr Oxydàtorom is van:rolleyes:
 
Most találtam egy német oldalt (garnelen-tom), ahol az ilyen mindenki-mindenkivel kavalkád az ún.Swinger-Clubs garnélák, és az utódoknak elég húzós áruk van, szóval mindent bele!(y)
 
IMG_8956.JPG

Sziasztok!

Pár friss kép a lakóimról és egyebek...
Sajnos a nano akis sztorim kudarcba fulladt, magam sem tudom miért, de szép lassan elfogytak benne a taiwanok, mostanra csak 6db maradt a 18-ból. Ezeket átköltöztettem a nagyba és ott szépen eszegetnek kapálgatnak. Minden vízparaméter ugyanaz mint a nagyban, a különbség talán, hogy a ph kicsit magasabb volt a nanoban.
Szóval, rengeteg kis garnélám van és végre a sok crs/cbs között kis taiwanokat is látok. Fenn az első képen asszem kis King Kong.
 
Szépen megnőttek pár hét alatt a Taitibee-k és érdekes, hogy sokkal bátrabbak mint a többi fajta, amikor még egész picik akkor is. Simán odamerészkednek a nagyok mellé eszegetni. Kiváncsi vagyok hogyha ezek bepetésednek milyen csikozás jön elő az utódaiknál.


IMG_9002.JPG
 
Ő pedig az a kis garnéla akit pici kora óta figyelek, legelöl lakott az egyik Riccardia bokorban nemis nagyon merészkedett a dzsungelba csak olyan 2 hónapos kora körül. Nem teljesen mondható red boltnak mert inkább fehér a színe és kékes fekete a folt a fején. Szép fehér lábai vannak, nincs másik hozzá hasonló az akváriumban.

IMG_9005.JPG
 
Kicsit bedzsungelesedett az akvárium asszem, van búvóhelye a garniknak. Egy hónap múlva ha minden összeáll szétszedem az akit, mert sajnos a víz szivárgása nem állt meg:( a bútor nagyon megsínylette, pedig most lesz csak 1 éves. Úgyhogy bútorcsere, akicsere, crs/cbs-eknek új lakóhely keresése, szóval sokminden.



IMG_9022.JPG
 
IMG_9028.JPG IMG_9025.JPG Szisztok!

Mivel szétszedtem a nanot, hogy a taiwanokat megmentsem, újra kell építsem. Red moor és lávakő van itthon. Ezt raktam most össze, középen valami járatszerűséget szeretnék. Az masodik képen csak 2 fa van, elég ez? Vagy legyen benn a harmadik is?
 
Kicsit bedzsungelesedett az akvárium asszem, van búvóhelye a garniknak. Egy hónap múlva ha minden összeáll szétszedem az akit, mert sajnos a víz szivárgása nem állt meg:( a bútor nagyon megsínylette, pedig most lesz csak 1 éves. Úgyhogy bútorcsere, akicsere, crs/cbs-eknek új lakóhely keresése, szóval sokminden.



View attachment 29145
Hol ereszt az aki? A bauhausba lehet kapni egy gyurma szerű anyagot ami vizes felületen is használható és be lehet elméletileg vele tömíteni ideiglenesen.
 
Hol ereszt az aki? A bauhausba lehet kapni egy gyurma szerű anyagot ami vizes felületen is használható és be lehet elméletileg vele tömíteni ideiglenesen.
Az a baj, hogy nemtudom, alul a fekete merevîtő alatt végig áll a víz, hol jobban hol kevésbé szivárog, az biztos, hogy alul mert fenn sehol sincs vizkövesedés.
 
több fa, nagyobb dzsungel, több búvóhely a garniknak :)
Nekem az utolsó három fás tetszik... bár általában arra szavazok amire más nem ;)
 
Ha jól saccolok, úgyis sok növény lesz rajta, tehát amelyiket szebben meg tudod oldani;)
Amit javasolnék: valami olyan puhább fa, amit tudnak "gyalulni" az jól jöhet. Nálam legalábbis imádták, mindig matatott rajta pár taiwan, meg amano is.
 
Back
Oldal tetejére