• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The sea of trees

Üdv.
A napi vízcserék rendszeresen,mindig megvannak ,az akvárium amolyan induló stádiumban van.Semmi jelentős változás ,a némi taknyosodáson kívül,ami a red moor fák néhány részén megjelent.Holnap hoz a posta még mohát ,mert van egy hosszú ág ami már régebben letörött ,és a terveim között szerepelt ,hogy bemohásítom ,és simán leszúrom egy szemre tetszetős helyre:)A co2 megy már a kezdetek óta,és a tápozás is (bacikultúrával együtt).Főleg a zselés növények miatt.5 napos az akvárium.
 
Üdv.
A napi vízcserék rendszeresen,mindig megvannak ,az akvárium amolyan induló stádiumban van.Semmi jelentős változás ,a némi taknyosodáson kívül,ami a red moor fák néhány részén megjelent.Holnap hoz a posta még mohát ,mert van egy hosszú ág ami már régebben letörött ,és a terveim között szerepelt ,hogy bemohásítom ,és simán leszúrom egy szemre tetszetős helyre:)A co2 megy már a kezdetek óta,és a tápozás is (bacikultúrával együtt).Főleg a zselés növények miatt.5 napos az akvárium.

Laca, ha ezt tudom, akkor a múltkori eseményre neked is viszek mohát. :(
 
Tudom, hogy hamarosan kikerülnek, de mennyire jók már azok a "súlyozó kövek" is!
Még pár hét, aztán, ha beindul a rendszer, lesz itt annyi moha, győzze csak nyírni!(y)
 
Sziasztok!
A minap a co2 kicsit szivatott,mert a bubiszámláló előtt a visszafolyásgátlóról állandóan lenyomta a csövet.Ez érdekes módon az indítás óta nem volt, mint jelenség.Tegnap előtt gondolt egyet és "már csak azért se legyen neki jó" alapon elkezdte letolni a csövet.Először a visszafolyásgátlóra gondoltam mint hibaforrás ,de a csere után is ugyanúgy fennállt a dolog.Volt itthon egy tartalék ,de nem oldotta meg a problémát.Aztán volt itthon egy vatta új ADA co2 csövem is ,az a merev fajta.Gondoltam "na ezt lődd le kö..g":LOL:Sikerült a beavatkozás,mert a co2 a bubiszám beállitása után ,és azóta is zökkenőmentesen üzemel.A növényeken látok fejlődést ,a Parvula is kezd gyökerezni.Ma átdobtam 3 amanot .Igaz ,szerencsére csak a taknyot tudják dézsmálni,mert az alga egyenlőre elkerül.Valamint ma megigazítottam a világítást is az akvárium felett,mert még a Giesemann lámpához volt állitva a függesztés.És ha már ügyködtem ,kapott a lámpa egy Venture izzót is.Meg volt már az izzó ,de nem nagyon használtam eddig .Zöldesebb ,amolyan "NAG" -os a fénye:)
Pár részletfotó.;)
IMG_20170218_204939.jpg
IMG_20170218_204952.jpg
IMG_20170218_205055.jpg
IMG_20170218_205145.jpg
 
Bazookához a csavaros rögzítések valók inkább. Gyárilag is ezt tolják.

Ha legközelebb leugrik a cső, vágd vissza kicsit. Egy papírtörlővel töröld le a szelep csatit és belül a csövet is. Legtöbbször elég. De 2.5-3 bar körül azért kell az a cső ami megfogja vagy egy menetes amit írtam.
 
Bazookához a csavaros rögzítések valók inkább. Gyárilag is ezt tolják.

Ha legközelebb leugrik a cső, vágd vissza kicsit. Egy papírtörlővel töröld le a szelep csatit és belül a csövet is. Legtöbbször elég. De 2.5-3 bar körül azért kell az a cső ami megfogja vagy egy menetes amit írtam.
ADA visszafolyásgátló az említett alany.Előtte a puhább co2 cső volt rajta ,de makrancos lett ,és ez miatt cseréltem.A visszavágás sem segített.
 
Üdv.
Most kerülget az idegösszeroppanás:mad:Gondoltam átteszem a gyémántokat a nagy akváriumból.Négyet sikerült is valahogy ,szerintem tök véletlenül.Egyszerűen lehetetlen megfogni a még bent lévőket.A feketékkel együtt olyan rajban úsznak ,hogy az csak na.Ilyenkor bezzeg szépen úsznak fotózáskor meg szinte sehogy.Már vagy hatszor nekiduráltam magam,de mindig az a vége ,hogy feladom,mert szétcsesz az ideg.:facepalm:Már lámpa lekapcsolás után is próbáltam.Nem és nem és nem.Rohadék dögök.Lehet csak úgy fog működni ,hogy leengedem a vizet??????Viszont számolnom kell azzal is ,hogy bemennek a szemetek a Brasil közé:drowning::drowning::drowning::drowning:HELP
 
Üdv.
Most kerülget az idegösszeroppanás:mad:Gondoltam átteszem a gyémántokat a nagy akváriumból.Négyet sikerült is valahogy ,szerintem tök véletlenül.Egyszerűen lehetetlen megfogni a még bent lévőket.A feketékkel együtt olyan rajban úsznak ,hogy az csak na.Ilyenkor bezzeg szépen úsznak fotózáskor meg szinte sehogy.Már vagy hatszor nekiduráltam magam,de mindig az a vége ,hogy feladom,mert szétcsesz az ideg.:facepalm:Már lámpa lekapcsolás után is próbáltam.Nem és nem és nem.Rohadék dögök.Lehet csak úgy fog működni ,hogy leengedem a vizet??????Viszont számolnom kell azzal is ,hogy bemennek a szemetek a Brasil közé:drowning::drowning::drowning::drowning:HELP

Nem tudod őket valahogy beterelni/becsalogatni valahogy egy nagyobb befőttesüvegbe?
Vagy egy másik eszközzel a hálóba terelni őket.

Csak ötletelek, egyiket se próbáltam.
 
És azt hogy képzelted el Laca?????Milyen módon gondolod???Csak mert fogalmam sincs ,hogy tudnám őket befogni:mad:

Flakon száját levágod és fordítva vissza digod, pillanat ragasztóval megragasztod, mint egy vasa, olyan lesz. Bele raksz valami kaját és vársz. Talán ilyen kis halakkal is működik.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére