• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The sea of trees

Növénytápozás
- GA mikro és makro naponta 6-6 ml
- Easy Carbo: naponta 3 ml
- Vízcsere: heti 50 %

Had kérdezzem meg, hogy miért 6-6 ml-t adagolsz? A gyári ajánlás szerint 3-3 elég lenne. Vagy annyira nagy növény tömeggel indítassz majd, hogy meg kell duplázni? Bocs ha hülye a kérdés, de én elhittem, hogy a gyári ajánlásnál többet adni felesleges.
 
Had kérdezzem meg, hogy miért 6-6 ml-t adagolsz? A gyári ajánlás szerint 3-3 elég lenne. Vagy annyira nagy növény tömeggel indítassz majd, hogy meg kell duplázni? Bocs ha hülye a kérdés, de én elhittem, hogy a gyári ajánlásnál többet adni felesleges.
Mivel még nem indult el az akvárium ,így táp sem megy még bele.:whistle:
Az az igazság,hogy lustaság miatt néhány adatot egyszerűen átmásoltam egy régi naplóból.Bocsi ha félreérthehő volt a szitu.;)Persze ettől a 6 még sok 64 literre.De meglátjuk mennyi növénnyel sikerül az indítás.
 
Mivel még nem indult el az akvárium ,így táp sem megy még bele.:whistle:
Az az igazság,hogy lustaság miatt néhány adatot egyszerűen átmásoltam egy régi naplóból.Bocsi ha félreérthehő volt a szitu.;)Persze ettől a 6 még sok 64 literre.De meglátjuk mennyi növénnyel sikerül az indítás.
Most hogy is néznek ki a dekorok? tudnál lőni egy képet?
 
Felvetésed jogos késő volt már... És akkor végül mennyi is lesz a mennyiség? Mert én a 45 literhez gyári ajánlás alapján 2-2-t adok. Lehetséges h több kéne?
 
Felvetésed jogos késő volt már... És akkor végül mennyi is lesz a mennyiség? Mert én a 45 literhez gyári ajánlás alapján 2-2-t adok. Lehetséges h több kéne?
Nem...a 2 az jó lehet.De a növényeken ,és az esetleges alga jelenléten úgyis látni fogod ,hogy jó e az adag .
Én kezdetekkor 3-3 nyomást adok majd.
 
Egy kis textura[emoji2]
c5353d731f88460a5432efabc559cc7b.jpg

54c40ba0a34c191ba84619d93302c090.jpg


Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Miféle kavics ez, valami speckó lávakő?
Igen......jól látod.
Direkt próbáltam olyan köveket válogatni a GA-ban -a Jurijs esemény előtt - aminek a felületén elég sok az olvadás utáni ,megszilárdulás következtében kialakult felület(y)Eléggé egyedivé teszi a követ.És a fórumon sem látni nagyon olyan akváriumot amiben így lenne a dekor felhasználva:)
 
Sziasztok!
A munkálatok elkezdődtek.
A porok,táptalaj ,és általános talaj már bent van.A dekorok mohásítása ,és rögzítése,valamint az ültetés és vízfeltöltés kicsit később történik ,mert amíg a kiscsaj itt sürög forog körülöttem ,lehetetlen így mohát kötözni.És akváriumot berendezni meg főleg nem lehet.Mindent kivesz a kezemből.Lehet hagynom kellene hagyj bontakozzon ki???:LOL:
 
Sziasztok!
A munkálatok elkezdődtek.
A porok,táptalaj ,és általános talaj már bent van.A dekorok mohásítása ,és rögzítése,valamint az ültetés és vízfeltöltés kicsit később történik ,mert amíg a kiscsaj itt sürög forog körülöttem ,lehetetlen így mohát kötözni.És akváriumot berendezni meg főleg nem lehet.Mindent kivesz a kezemből.Lehet hagynom kellene hagyj bontakozzon ki???:LOL:
Csattogjon a fényképezőgép.
 
Nos mára kész vagyok.Sajnos későn kapcsoltam ,és nem rendeltem előbb a Seachem ragasztójából.Így kénytelen voltam elugrani egy közeli üzletbe gél ragacsot venni.A fák rögzítésére jó volt ,de az a kettő amit hoztam el is fogyott.A visszamaradt növényeket már jó lenne azzal ragasztani.Ahogy Jurijs is mondta (vagy Viktor),hogy sokkal gazdaságosabb mint ezek a gél pillanatragasztók.A parvulát sikeresen elültettem ,és a stemek is bekerültek,valamint a fákra kötözött moha is elkészült.Víz feltöltve ,szűrő-co2 beüzemelve ,bacikultúra adagolva.;)
 
Nos mára kész vagyok.Sajnos későn kapcsoltam ,és nem rendeltem előbb a Seachem ragasztójából.Így kénytelen voltam elugrani egy közeli üzletbe gél ragacsot venni.A fák rögzítésére jó volt ,de az a kettő amit hoztam el is fogyott.A visszamaradt növényeket már jó lenne azzal ragasztani.Ahogy Jurijs is mondta (vagy Viktor),hogy sokkal gazdaságosabb mint ezek a gél pillanatragasztók.A parvulát sikeresen elültettem ,és a stemek is bekerültek,valamint a fákra kötözött moha is elkészült.Víz feltöltve ,szűrő-co2 beüzemelve ,bacikultúra adagolva.;)
Kép meg nincs sehol :p
 
Üdv.
A mohák ragasztása megvolt.A Riccardia ragasztva ,a Fissidens pedig kötözve lett mohakötözővel.150 m van a tekercsen ,és nagggyon drága.Kemény 350 magyar forint .Egy ideig elég lesz úgy gondolom.:LOL:
$_10.JPG
A kövek pedig amikre a Fissi került Tantora White Mineral Stone.Azért kötöztem ásványra ,mert terveim szerint szeretnék taiwanokat az akváriumba.És amugy is tettem volna be ilyen követ ,ha már volt.Sajnos a moházás nem lett teljesen kész ,mert a súlyzó kövek útban vannak :facepalm::whistle:
 
Aztán ment alulra a Power Sand S,a Clear Super,és a Bacter 100.
No meg szórtam még a táptalajra BorneoWild Humic-ot is;)(mindent a taiwanokért:))
DSC06919.JPG
DSC06920.JPG
 
Back
Oldal tetejére