• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The sea of trees

Sziasztok ,ma megszületett a napló név ,és elkezdtem a fákat beforgatni.Mivel nevet találtam neki ,így a kompozíció is a fejben kell legyen.Eldőlt melyik verzió épül meg a kettőből.A homokos lett a befutó.;)Alakulgat,bár kellene még bele fa .
 
Laci, két gondolat:
- ha UG, akkor nézd meg újra a GA-ban az emeleten, amit kitárgyaltunk az őszi berendezős bulin
- telibe nyomod UG-vel? mert ha nem, akkor izgibb tud lenni - szerintem:whistle: (többet nem kotyogok, mert nekem is pörög az agyam UG fronton...)
 
Laci, két gondolat:
- ha UG, akkor nézd meg újra a GA-ban az emeleten, amit kitárgyaltunk az őszi berendezős bulin
- telibe nyomod UG-vel? mert ha nem, akkor izgibb tud lenni - szerintem:whistle: (többet nem kotyogok, mert nekem is pörög az agyam UG fronton...)
Nem UG.A homokos verzió lett a befutó.Habár......attól lehet kap pár tövet igy is[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Laci, két gondolat:
- ha UG, akkor nézd meg újra a GA-ban az emeleten, amit kitárgyaltunk az őszi berendezős bulin
- telibe nyomod UG-vel? mert ha nem, akkor izgibb tud lenni - szerintem:whistle: (többet nem kotyogok, mert nekem is pörög az agyam UG fronton...)
Nekem is nagyon bejott. Szepen fejlodik. Par 7 mulva inditok egy iwagumit full ug-val. Bocs az offert.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nos akkor az adatok:
Akvárium
DoAqua 64 liter (60*30*36 cm)
Szűrés
Tetratec EX1200

- szűrőanyagok: felesbe kerül bele S.Matrix ,valamint Eheim Substrat pro,és egy adag BW Humic.
Világítás
Nincs eldöntve.Vagy marad a 70w-os HQI,vagy led lesz .
CO2 rendszer
- a nagy 10 kg-os palackról működik ez is osztóval
- beoldás: Easy Aqua -s atomizer(L-es)
Növénytápozás
- GA mikro és makro naponta 6-6 ml
- Easy Carbo: naponta 3 ml
- Vízcsere: heti 50 %
Aljzat
- ADA Power Sand táptalaj
- ADA Amazonia: 9 litert tervezek
- aljzat baktériumkultúra: ADA Penac C-W.ADA Clear Super és Bacter 100.
Hardscape
- hátul lávakő
- Red Moor fák
- ADA LaPlata dekor.
A fotón a két nagy fő fa már végleges ,ehhez kell még pótolnom a végleges verzióhoz.;):)
d2aa7d239ae9d169e9a59e1c68f2485e.jpg
 
Utoljára módosított:
Nos akkor az adatok:
Akvárium
DoAqua 64 liter (60*30*36 cm)
Szűrés
Tetratec EX1200

- szűrőanyagok: felesbe kerül bele S.Matrix ,valamint Eheim Substrat pro,és egy adag BW Humic.
Világítás
Nincs eldöntve.Vagy marad a 70w-os HQI,vagy led lesz .
CO2 rendszer
- a nagy 10 kg-os palackról működik ez is osztóval
- beoldás: Easy Aqua -s atomizer(L-es)
Növénytápozás

- GA mikro és makro naponta 6-6 ml
- Easy Carbo: naponta 3 ml
- Vízcsere: heti 50 %
Aljzat
- ADA Power Sand táptalaj
- ADA Amazonia: 9 litert tervezek
- aljzat baktériumkultúra: ADA Penac C-W.ADA Clear Super és Bacter 100.
Hardscape
- hátul lávakő
- Red Moor fák
- ADA LaPlata dekor.
A fotón a két nagy fő fa már végleges ,ehhez kell még pótolnom a végleges verzióhoz.;):)
Fuu jó kis szerkó. Ez az easy aqua atomizer? Nem is láttam még ilyet most néztem utána youtubon. Jó kis szerkezet. Ezt is kell áztatgatni néha?
 
bak
Fuu jó kis szerkó. Ez az easy aqua atomizer? Nem is láttam még ilyet most néztem utána youtubon. Jó kis szerkezet. Ezt is kell áztatgatni néha?
Bakker a fotó elmaradt.:facepalm:pótolva:whistle::woot:
Ezt a fajta atomizert nem nagyon kell áztatgatni ,mert nem fehér.Egyáltalán nem húzza az algát.Én még nem is takarítottam ,pedig már meg van egy ideje.Gondolom a barnás szín miatt nem algásodik .;)
 
bak

Bakker a fotó elmaradt.:facepalm:pótolva:whistle::woot:
Ezt a fajta atomizert nem nagyon kell áztatgatni ,mert nem fehér.Egyáltalán nem húzza az algát.Én még nem is takarítottam ,pedig már meg van egy ideje.Gondolom a barnás szín miatt nem algásodik .;)
Akkor ezek szerint a nyomást sem kell folyamatosan állítgatni. Nekem a gw az agyamra ment a folyamatos csökkenésével.
 
Erre gondoltam. És a kérdéseim is erre célozva. Nekem a gw-s- nél maga a réz henger nyomása napról napra csökkent szinte. Algám nem volt akkor már de valami rakódott rá.
 
Nos akkor az adatok:
Akvárium
DoAqua 64 liter (60*30*36 cm)
Szűrés
Tetratec EX1200

- szűrőanyagok: felesbe kerül bele S.Matrix ,valamint Eheim Substrat pro,és egy adag BW Humic.
Világítás
Nincs eldöntve.Vagy marad a 70w-os HQI,vagy led lesz .
CO2 rendszer
- a nagy 10 kg-os palackról működik ez is osztóval
- beoldás: Easy Aqua -s atomizer(L-es)
Növénytápozás

- GA mikro és makro naponta 6-6 ml
- Easy Carbo: naponta 3 ml
- Vízcsere: heti 50 %
Aljzat
- ADA Power Sand táptalaj
- ADA Amazonia: 9 litert tervezek
- aljzat baktériumkultúra: ADA Penac C-W.ADA Clear Super és Bacter 100.
Hardscape
- hátul lávakő
- Red Moor fák
- ADA LaPlata dekor.
A fotón a két nagy fő fa már végleges ,ehhez kell még pótolnom a végleges verzióhoz.;):)
View attachment 23533
Szép. Mikor veszed meg a fát?
 
Hát két esélyes.Vagy megrendelek mindent ,és akkor előbb tudok indítani,vagy megvárom a HAC -ot ,és akkor saját kezűleg tudok válogatni "alkatrészt":LOL:
Inkább rendelj. :rolleyes: Bár az lutri. 4.-étől beásom magam a munkába,és sokáig fog tartani. Ha megvárod a hac-ot az még egy hónap majdnem. Utána elmész Liszabonba szintén pár nap, és egy évig az élményeidről fogsz dokumentálni, és kb decemberbe fog eszedbe jutni hogy naplót indítottál. Bele írod majd, hogy bocs de elfoglalt voltam, közben készülsz a következő hac-ra megint a nagy akváddal. :whistle: Szerinted van benne igazság vagy csak egyszerűen türelmetlen vagyok?:cigar:
 
Inkább rendelj. :rolleyes: Bár az lutri. 4.-étől beásom magam a munkába,és sokáig fog tartani. Ha megvárod a hac-ot az még egy hónap majdnem. Utána elmész Liszabonba szintén pár nap, és egy évig az élményeidről fogsz dokumentálni, és kb decemberbe fog eszedbe jutni hogy naplót indítottál. Bele írod majd, hogy bocs de elfoglalt voltam, közben készülsz a következő hac-ra megint a nagy akváddal. :whistle: Szerinted van benne igazság vagy csak egyszerűen türelmetlen vagyok?:cigar:
:LOL::LOL::LOL::ROFLMAO:..de rá vagy kattanva Lisszabonra:whistle:
ja...és türelmetlen vagy;)
 
Üdv.mindenkinek!
A projekt kicsit lassult a januári hónapban,de most végre meglettek a hiányzó tételek.A workshop alkalmából sikerült megvásárolni ami még kellett az indításhoz.Szárazon már megépítettem a hardscape-et,már csak a maradék növényekre várok.Egy részük zselés formában már itt fürdik az Arcadia lámpa fényében a nagy akva fölött ,de most szeretnék rendes növénymasszával indítani.A fákat természetesen megcsavartam picit ,és kő dekor is kerül bele.Olyan ami semleges lehet a víz paramétereire,mert tervezem ,hogy újra taiwanokat eresztek az akváriumba:)A dekorhomok ezzel egy időben el is lett vetve ,pedig lehet úgy is jól nézett volna ki.Végül is úgy döntöttem talaj lesz elöl is .Szivem szerint szétszedném ,és porokkal ,táptalajjal újra vissza építeném szárazon,de a fákra mohák kerülnek ,így ez bukó.Meg kell várnom a maradék növényeket;)
 
Back
Oldal tetejére