• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The sea of trees

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok ,szép estét!
Szokásomhoz híven előbb indítom a naplót mint az akváriumot ,hasonlóan mint @keszalvo Viktor barátunk;)
Nos volt bennem egy elképzelés,egy Red moor-os fás scape.Ilyenem még nem volt.Azon törtem a kobakomat ,hogy csinálok egy könnyen fenntartható akváriumot csak kötözős növényekkel,hasonlót mint @Luigi13 Atiék "Hordalék" című akváriuma.Szimlán csak azért ,hogy a ebédlő dísze legyen.Aztán betettem a fákat a kipucolt üvegbe,és elbizonytalanodtam:(.Annyira kéri szerintem a talajt is:whistle:Szerintetek?????
Addig is a lányok kezelésbe vették az akváriumot,és eléggé ünnepi hangulatba varázsolták.:love::LOL:
IMG_20161221_205745.jpg
 
Ha gondtalan berendezést akarsz, akkor ajánlom a beton aljzatot. Ha a lányoknak akarsz kedveskedni, akkor a benne lévő aljzat helyett jobb lenne egy műhavas:)
Ha garnis lesz, akkor mindenképp agyagos aljzat legyen, egyébként inkább homok/apróbb kövek.
 
Köszi Zoli:LOL:
Ha gondtalan berendezést akarsz, akkor ajánlom a beton aljzatot.
van itthol elfekvőben egy zsák estrich:ROFLMAO:
Ha garnis lesz, akkor mindenképp agyagos aljzat legyen, egyébként inkább homok/apróbb kövek.
Ez még eldöntendő.Az ünnepek alatt kitalálom mi lesz a sorsa;):)Minden megvan a taiwan tartáshoz ,csak kicsit parázom miatta.A nyáron megszűnt akváriumnál sem tudtam kideríteni mitől nem működött.
 
És ez így valóban könnyen fenntartható lett, bár én még egy kis szaloncukrot hiányolok róla;) Angyalokat tervezel bele?:D
 
Sziasztok!
A napokban volt időm nézegetni az akváriumot és a fákat,így sikerült egy kompozíciót kitalálni.A lényeg ,hogy lesz benne dekor homok.A most benne levő Baikal zúzalék ki fog kerülni,ezt amugy is csak ideiglenesen raktam be.Nem merem használni,mert ebben jobban megmarad a mulm,ami ugye algagondhoz vezethet.A Mount marmolada-ban is ez volt a probléma forrása.Akármennyire is porszívóztam a kövek közét ,mindig maradt benne dzsuva.Ezt elkerülendő gondoltam most a homokra.LaPlata volt az első gondolatom,ez illene a scape.hez. De ,hogy ne legyen egyszerű, még kacérkodom egy másik elképzeléssel is .Az UG nagyon piszkálja a fantáziámat.Így viszont telibe lenne talajozva ,az első verzióban meg a fele homok lenne.
Január eleje felé tervezem az indítást ,addig véglegesítem magamban mi is legyen.Fa mindenképpen fog még kelleni.Lehet ,hogy megvárom a HAC díjátadót,és akkor tudok hozni még alapanyagot,ami fog kelleni a starthoz.
 
Sziasztok!
A napokban volt időm nézegetni az akváriumot és a fákat,így sikerült egy kompozíciót kitalálni.A lényeg ,hogy lesz benne dekor homok.A most benne levő Baikal zúzalék ki fog kerülni,ezt amugy is csak ideiglenesen raktam be.Nem merem használni,mert ebben jobban megmarad a mulm,ami ugye algagondhoz vezethet.A Mount marmolada-ban is ez volt a probléma forrása.Akármennyire is porszívóztam a kövek közét ,mindig maradt benne dzsuva.Ezt elkerülendő gondoltam most a homokra.LaPlata volt az első gondolatom,ez illene a scape.hez. De ,hogy ne legyen egyszerű, még kacérkodom egy másik elképzeléssel is .Az UG nagyon piszkálja a fantáziámat.Így viszont telibe lenne talajozva ,az első verzióban meg a fele homok lenne.
Január eleje felé tervezem az indítást ,addig véglegesítem magamban mi is legyen.Fa mindenképpen fog még kelleni.Lehet ,hogy megvárom a HAC díjátadót,és akkor tudok hozni még alapanyagot,ami fog kelleni a starthoz.
Minden képen várd meg a díj átadót nehogy az új scape miatt ne legyen költő pénzed kint. :facepalm: Kíváncsi leszek mit hozol ki belőle. Homok ug. Te amúgy is iwagumiból vagy.
 
Minden képen várd meg a díj átadót nehogy az új scape miatt ne legyen költő pénzed kint.
Ez teljesen jogos,köszi ,hogy szóltál,erre nem is gondoltam.Hátha....:whistle:
Kíváncsi leszek mit hozol ki belőle. Homok ug. Te amúgy is iwagumiból vagy.
Várj,nem ám keveredés van az éterben.
Vagy teli talaj UG-vel(fás scape-et ugy sem nagyon láttam még ezzel a növénnyel ),vagy homokos scape,de ebben csak hátul lenne talaj növényekkel.;)
 
Ez teljesen jogos,köszi ,hogy szóltál,erre nem is gondoltam.Hátha....:whistle:

Várj,nem ám keveredés van az éterben.
Vagy teli talaj UG-vel(fás scape-et ugy sem nagyon láttam még ezzel a növénnyel ),vagy homokos scape,de ebben csak hátul lenne talaj növényekkel.;)
Az sem rossz. Te eddig nem semmi akvakat dobtal ossze ez sem lehet rosszabb ugy hogy a merce magas. En a helyedben mar elselyen elkezdenem a legozast ha nem is toltod meg fel vizzel. Minnel tobbet kerulgeted annal tobb hibat es unalmas reszletet fedezel fel. Tanultam Jopet naplojabol. Es mi is tanulhatnank kozben.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Az sem rossz. Te eddig nem semmi akvakat dobtal ossze ez sem lehet rosszabb ugy hogy a merce magas. En a helyedben mar elselyen elkezdenem a legozast ha nem is toltod meg fel vizzel. Minnel tobbet kerulgeted annal tobb hibat es unalmas reszletet fedezel fel. Tanultam Jopet naplojabol. Es mi is tanulhatnank kozben.

Szabó Henrik 70/883-4940
Köszönöm szavaid.
Redmoor fog még kelleni ,és a homok is ott van még Törökbálinton:LOL:
Ugyhogy minden féle képpen meg kell várnom a HAC-ot.Ha meglesz a maradék cumó onnan már sima ügy....:whistle::);)
 
Mondjuk szilveszterre mondják a mínuszokat [emoji16] ,Én holnap gyorsmaratomban elbontom a kis akváriumot és megépítem az új scapet amolyan random építés lesz aztán majd meglátjuk mit mutat.
Tessék majd dokumentálni nekünk;)
 
Ez teljesen jogos,köszi ,hogy szóltál,erre nem is gondoltam.Hátha....:whistle:

Várj,nem ám keveredés van az éterben.
Vagy teli talaj UG-vel(fás scape-et ugy sem nagyon láttam még ezzel a növénnyel ),vagy homokos scape,de ebben csak hátul lenne talaj növényekkel.;)

Én azt tapasztaltam ilyesmi formájú fával, hogy nagyon árnyékol, pláne, ha még kötözöl is valamit az ágakra. ;)

Amúgy tetszetős, biztos ütős kis akva lesz ez is! ;)
 
Én azt tapasztaltam ilyesmi formájú fával, hogy nagyon árnyékol, pláne, ha még kötözöl is valamit az ágakra. ;)

Amúgy tetszetős, biztos ütős kis akva lesz ez is! ;)
Gondtam már ilyenekre is Laca.Ha UG lesz akkor ugyis maradnak a fák igy ,ha meg homok akkor meg mindegy[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére