• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The Rhytm Of The Island (28. hetes)

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Sziasztok!

Sokat gondolkoztam, hogy milyen elrendezést is rakjak össze, az elmúlt 2-3 héten keresztül folyamatosan bújtam a netet (UKAPS, MAC 2.0, Aquascaping World stb.) az inspirációk után, de még is ami igazán megfogott az ViktorLantos nanója ami a GA boltban látható! Nagy meglepetésemre a Green Aqua megszponzorálta a most induló akváriumomat pár általa forgalmazott termékkel, ami iszonyat jól esett, nagyon köszönöm srácok a bizalmat, pedig még azt sem tudtátok mi lesz belőle :lol: !
Az elrendezéssel kapcsolatban már voltak ötletek, minden féle képen valami egyedit szerettem volna csinálni vasfából, de hidjétek el 36 literes akváriumban ilyen dekor fákból nem egyszerű építkezni.

Akvárium mérete: 45*27*30 ,36 liter (Opti White)
Világítás :TMC GroBeam 1000 ND LED
Szűrés : JBL e900 ,ADA Do!aqua Mini-MV-1, ADA Do!aqua Jet-JP-1
Aljzat : ADA Power Sand S (Penac P, Penac W, Bacter 100, Tourmaline Bc) , Red Bee Sand, Amazonia Powder
Co2 : Nagynyomású rendszer, Atomizer in-line diffusor
Tápozás : Ada Brighty K,Ada Brighty Step 1
Vízcsere : hetente 50%
Növények :Elechoaris parvula, Echinodorus tenellus, Cabomba caroliniana, Cryptocoryne parva,Cryptocoryne crispatula var. balansae, Fissidens fontanus, Vesicularia dubyana 'Christmas', Hydrocotyle martima, Microsorum Narrow, Marsilea Hirsuta, Anubias petite, Hemianthus micranthemoides, Riccardia Chamedryfolia
Élőlények : Otocinclus affinis, Amano shrimp,Red Cherry,Sakura shrimp, Macro rasbora
Dekoráció: Seiryu rocks, Ada Vasfa , ADA riccia kövek, ADA Mekong Sand powder és Mekong Sand S

Képek a kezdetektől dokumentálva:
Cuccok :cool:
5775965174_1c24c9019c_z.jpg

Penac W
5775967206_24f611a546_z.jpg

Penac P
5775969248_6a751044b2_z.jpg

Bacter 100
5775429221_c04624567f_z.jpg

Tourmaline BC
5775973646_ae1f9c0389_z.jpg

ADA Power Sand S
5775433379_a3050b055e_z.jpg

Red Bee Sand
5775977152_0cd46b5745_z.jpg

Red Bee Sand és Mekong Powder
5775978482_cde5a84155_z.jpg

Seiryu szikla
5775438475_a705c46426_z.jpg

Seiryu sziklák
5775439663_da0a960cb9_z.jpg

Seiryui sziklák
5775983144_bce673c37e_z.jpg

Vasfákkal
5775988380_4a75237b37_z.jpg

Vasfákkal
5775449213_987e487775_z.jpg

Riccia kövekkel
5775989372_07bda8731e_z.jpg

Mohákkal
5775453469_4657b7a8d7_z.jpg

Növényekkel
5775999760_ac01754228_z.jpg

Növényekkel
5775459115_fc6b8bc08c_z.jpg

Még több növénnyel
5775462661_6e131ef170_z.jpg

1 napos állapot
5776007902_a4c026e56a_z.jpg
 
  • Like
Reactions: TZ
Re: The Rhytm Of The Island

Ez k*rva jó! :clap: Elnézést az obszcén kifejezésért, de nem tudtam máshogy kifejezni a tetszésem :D Természetesen le a kalappal, mesteri hardscape. Gratu!
 
Re: The Rhytm Of The Island

hát ez nagyon jó lett! :thumbup:
Számomra rejtély,hogy hogyan sikerül mindíg valami eredetit összehozz ennyire pici akváriumban! :eek:
Gratula!!
 
Re: The Rhytm Of The Island

Hihetetlen! nagyon jó az elrendezés, és maga az egész felépítés!!! kíváncsian várom a beindult növényzettek milyen lesz! :thumbup: :thumbup: :clap: :clap:
 
Re: The Rhytm Of The Island

Tőled már megszoktuk, de azért gratu! Nagyon szép lett. :clap:
Érdeklődve figyeljük majd, hogyan veszik bírtokba a növények a következő hetekben. :thumbup: :angel:
 
Re: The Rhytm Of The Island

Szerintem a "növényes múzsák" mind Nagykőrösre költöztek! :)
Hangulatosan természetes, nagyon remek kis berendezés lett!
Sok örömöt hozzá!
 
Re: The Rhytm Of The Island

Tokeletes, minden szempontbol. Jo, hogy ilyen surun ultettel. Jo a kompozicio. Egyedul arra kell majd figyelned hogy a megnovo anubias es pafrany levelek ne "kicsinyitsek" a hardscape-hatast... Ennek latom egyedul veszelyet.

Sent from my iPhone.
 
Re: The Rhytm Of The Island

Köszi szépen mindenkinek, ha tudnátok mennyi agyalás van a háttérben :eek: ;) :cool: !!
snoop85 said:
Számomra rejtély,hogy hogyan sikerül mindíg valami eredetit összehozz ennyire pici akváriumban! :eek:
Erre van egy titkom, megcsinálom egy 120-as akiban és lekicsinyítem 45-ös akira :lol: :lol: (na jó csak viccelek ám)!!
patzu said:
Szerintem a "növényes múzsák" mind Nagykőrösre költöztek! :)
Nem tudom, még eggyel sem találkoztam, de ha látok egyet is akkor elküldöm hozzád! :lol: :cool:

Tegnap vízcserénél észrevettem egy rakás mini RC sereget, hogy hogyan kerültek be azt nem igazán tudom, talán amikor a régi növényeket raktam vissza az akiba (pl a Narrow-t), de nem igazán látom hogy szenvednének! ;) A parvula hozza az új hajtásokat, a martima beállt a fény felé, parva is életre kelt, még a setup-nál beletettem pár tő cabomba-t hogy a kezdeteknél legyen elég stem növény, így ha a HM is beindúl akkor talán nem lesz gond! ;) :cool:
 
Re: The Rhytm Of The Island

keymaker said:
Egyedul arra kell majd figyelned hogy a megnovo anubias es pafrany levelek ne "kicsinyitsek" a hardscape-hatast... Ennek latom egyedul veszelyet.
Igen a Narrow levelekre oda kell majd figyelnem (ennél nagyobbra nem szabad hagyni hogy nőjön) , de az anubiasnak a legkisebb családja van bent a petite , így ö nem igazán növöget nagyobbra, inkább dúsul! ;)
 
Re: The Rhytm Of The Island

Nekem is az ilyen elrendezések tetszenek igazán, a garnéláknak pedig igazi kis paradicsomi hely lesz! :thumbup:

Sok sikert hozzá!
 
Re: The Rhytm Of The Island

Nagyon természetes lett, gratulálok! :thumbup:

...már tudom is, kivel együtt fogom a ~800-ast berendezni... ;)
 
Re: The Rhytm Of The Island

Csatlakozok a gratulálók sorához! :clap:
Az ilyen alkotások kedvéért éri meg órákig böngészni a naplók között!
 
Re: The Rhytm Of The Island

Köszi srácok, nekem megtisztelő hogy tetszik nektek is amit csinálok!! ;)
atti76 said:
...már tudom is, kivel együtt fogom a ~800-ast berendezni... ;)
:shock: Egy ilyen gigantikushoz már egy komplett csapat kellene, de szívesen segítek ha gondolod ;) , mit raksz össze benne Hegygerincet!? :lol: ( már régóta titkolózol )
 
Re: The Rhytm Of The Island

huhh, ez az akvárium nagyon tuti lesz! Érdekes látni, hogyan építetted fel lépésről lépésre! Ezekből sokat lehet tanulni!
 
Re: The Rhytm Of The Island

Cecska said:
mit raksz össze benne Hegygerincet!? :lol:

Követ én max megtámasztásnak/kiegészítésnek tennék bármilyen akiba, úgyhogy NO IWAGUMI ;)

Cecska said:
( már régóta titkolózol )

Inkább már régóta spórolok (idővel-pénzzel)...
:D
 
Back
Oldal tetejére