• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Mai dolgok:
-talaj porszívózás (rengeteg mulm jött ki)
-vízcsere (10l ozmo belement)
-fény kb 10cm-el emelve (jobban bevilágít mindenhová)

Sajnos ma egy gébet kiszáradva találtam meg az aki előtt, ismét egy nagy piros garnéla lelete halálát a szűrő beszívójában.

View attachment 48563

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Alakul

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ez az Zotya mar kezdtem azt hinni egy akvariummal szeretnel megoregedni. Csapasd.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszi Henrik[emoji3] igazad van nem egy akit akarok de ez most nem az enyém. Kisfiam szeretett volna egy kicsi akit a szobájába. Semmi extra, kicsi szűrő, kicsi fény, kis növény a nagyból, pár guppy, pár rc. Van egy kis maradék TF Planter azt meg majd bele locsolgatja lassacskán [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Köszi Henrik[emoji3] igazad van nem egy akit akarok de ez most nem az enyém. Kisfiam szeretett volna egy kicsi akit a szobájába. Semmi extra, kicsi szűrő, kicsi fény, kis növény a nagyból, pár guppy, pár rc. Van egy kis maradék TF Planter azt meg majd bele locsolgatja lassacskán [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Helyes. Kell a kovetkezo generacio.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Helyes. Kell a kovetkezo generacio.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Én is így gondolom. Minden adott hozzá itthon, az üveg meg 800pénz volt. Csinálja míg akarja. Ha esetleg mégsem akkor bummmm megmarad apának[emoji23]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sziasztok..
Mai eddígi elkövetések[emoji4]
-talaj takarítás
-vízcsere (10l ozmo belement)
-új növények beültetése

Tápozás a következő lett: 2ml Profito, 2ml Green Aqua Macro, 2ml Carbo.

A Macro-t ma vettem, vízcsere után meg is kapta az első adagot. Nemsokára megyek csinálni a citromsavas CO2. Hogy is szokták mondani?! "Bátraké a szerencse". Az algák úgy fest nem jönnek, némi zöld pont az üvegen. Szóval belevágok[emoji3]

Ha a Profito elfogy akkor át állok teljes GA tápokra.

Képek az eredményről...

Jöhet hideg, meleg!

Köszi, hogy benéztél [emoji4]8f61a10aa4f9dd19c8e7d3e34b88b7b5.jpgea4c4ef310878d77fbf9da6748257bd4.jpg

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sziasztok.
Elindult majd pár óra múlva le is állt. Sajnos nem sikerült túl jól a ragasztás mert az "A" palack kezdett el szelelni. Most nem nagyon van kedvem újra barkácsolni úgyhogy amilyen gyorsan bekerült olyan gyorsan ki is jött.
Szóval egyenlőre ennyi volt a CO2. [emoji53]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Kérdés hozzá értőkhöz.
Létezik, hogy a Green Aqua Macro táp amit szombat óta tolok (2ml/nap) húzta meg a növényeket. Eddíg csak lassú növekedést tapasztaltam de most ma meglepődve láttam, hogy minden megindult ugrás szerűen. Ez nem baj, sőtt öröm csak számomra hihetetlen [emoji4]
Mondjuk van benne nem öröm is a növények ugrás szerű növekedésével jött barna alga is a nagy kövekre.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Kérdés hozzá értőkhöz.
Létezik, hogy a Green Aqua Macro táp amit szombat óta tolok (2ml/nap) húzta meg a növényeket. Eddíg csak lassú növekedést tapasztaltam de most ma meglepődve láttam, hogy minden megindult ugrás szerűen. Ez nem baj, sőtt öröm csak számomra hihetetlen [emoji4]
Mondjuk van benne nem öröm is a növények ugrás szerű növekedésével jött barna alga is a nagy kövekre.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről

Friss indításnál nem lepődnék meg rajta annyira, remélhetőleg a szűrő beálltával ez is eltűnik. Ha tudnál ammóniát mérni, lehet, hogy lenne kimutatható érték. De emiatt felesleges tesztet venni.
Ha hetek múlva sem tűnik el, akkor lehet majd gondolkozni, hogy mi okozza.
 
Friss indításnál nem lepődnék meg rajta annyira, remélhetőleg a szűrő beálltával ez is eltűnik. Ha tudnál ammóniát mérni, lehet, hogy lenne kimutatható érték. De emiatt felesleges tesztet venni.
Ha hetek múlva sem tűnik el, akkor lehet majd gondolkozni, hogy mi okozza.
A szűrőben a bio rio már benne van egy hónapja, betartom a heti vízcseréket is, minden víz cserénél alaposan mulmozok, már második vízcserénél 10l ozmo/10l csap vízzel öntöm vissza.
Na meglátjuk hátha eltűnik, ha nem akkor vissza veszek a macro-ból.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Egy kis helyzet jelentés. A növények növögetnek, viszont a barna alga is tartja magát, illetve a front üvegen elkezdte mutogatni magát a zöld pont is[emoji53]
Hétvégén sika.
Nem tudom, hogy a macro-ból vegyek-e vissza vagy sem? [emoji53]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sziasztok.
Sajnos nagyon nem jó a helyzet. Nem tudom eldönteni, hogy ez tényleg mulm vagy a virág föld ázik bele a vízbe. Az első képen a leszívott 20l liter víz van alaposan porszívózva (kötözött növények kiszedve alatta is mulmozva). Másosik képen bele mosva az 1l bio rio. Csak szerintem borzasztó a látvány??
Nincs mese van még 7e pénzem amit az akira tudok költeni. Gyűjtök még hozzá és rendelem az Amazóniát. Úgy is működhet ha nem rakok alá táptalajt vagy gyűjtsek tovább és azzal együtt vágjak bele a talaj cserébe? Tanácstalan vagyok. A növények azok nem sínylenek, a garnélák szaporodnak láttam rengeteg csemetét.
Tápozás 2ml profito, 1ml Green Aqua Macro, 2ml carbo lesz mától.
Aki tud tanácsot adni ne tartsa magában [emoji53]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Elmélkedek itt közben. Mivel tudom, hogy kint van a garázsban a manado sajnos kényszert érzek arra, hogy vissza rakjam az akiba. Ami vissza tart az az, hogy nehéz kimosni rendesen illetve nehéz bele ültetni. Ami leginkább vissza tartó erő az a sok pici ifjonc garnéla akiket szinte lehetetlen lenne kivadászni. :unsure:
 
Elmélkedek itt közben. Mivel tudom, hogy kint van a garázsban a manado sajnos kényszert érzek arra, hogy vissza rakjam az akiba. Ami vissza tart az az, hogy nehéz kimosni rendesen illetve nehéz bele ültetni. Ami leginkább vissza tartó erő az a sok pici ifjonc garnéla akiket szinte lehetetlen lenne kivadászni. :unsure:
En a kavicsot nem sokba nezem, de a manadot meg kevesebbe. Max ha kevered valami nehezebb fajsullyuval.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére