• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Holnap ha minden igaz akkor érkezik pár RC szép piros fajtából valók[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
A baloldalra tegyel mar valamit. Keress az udvaron valami kovet vagy bokrot. Valami csak van [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A baloldalra tegyel mar valamit. Keress az udvaron valami kovet vagy bokrot. Valami csak van [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Hidd el Henrik, hogy be van ültetve a bal oldal majdnem fullra. [emoji16] de nem indultak még meg rendesen ezért tűnik olyan üresnek. Meg a kavics ott még nagyon vissza veri a fényt ezért ég ki az a rész minden képen. Amúgy ma volt az első olyan tápozás amukor már carbo is ment be 2ml. Alig egy óra elteltével arra lettem figyelmes, hogy itt-ott elkezdtek a növények bubizni. Ennek nagyon örülök és kifejezetten jó jelnek veszem[emoji10]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Hidd el Henrik, hogy be van ültetve a bal oldal majdnem fullra. [emoji16] de nem indultak még meg rendesen ezért tűnik olyan üresnek. Meg a kavics ott még nagyon vissza veri a fényt ezért ég ki az a rész minden képen. Amúgy ma volt az első olyan tápozás amukor már carbo is ment be 2ml. Alig egy óra elteltével arra lettem figyelmes, hogy itt-ott elkezdtek a növények bubizni. Ennek nagyon örülök és kifejezetten jó jelnek veszem[emoji10]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Ez valoban egy jo hir. Lehet mar jobban varom mint Te, hogy beinduljon.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ez valoban egy jo hir. Lehet mar jobban varom mint Te, hogy beinduljon.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ezen jót mosolyogtam most. Akkor várjuk ketten is, hogy beinduljon. Egyébként párom azt mondta neki ez a forma tetszik a legjobban amit ezidáig sikerült össze raknom. Neki bejön nagyon ez a kavicsos, nagy-kicsi köves fás.... izé[emoji1] mit mondjak nekem is [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Ezen jót mosolyogtam most. Akkor várjuk ketten is, hogy beinduljon. Egyébként párom azt mondta neki ez a forma tetszik a legjobban amit ezidáig sikerült össze raknom. Neki bejön nagyon ez a kavicsos, nagy-kicsi köves fás.... izé[emoji1] mit mondjak nekem is [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Hajra. [emoji469]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Hírek a naplóba.

-egy nagy garnélát beszívott a szűrő, mire észre vettem sajnos két darabban volt szegény...
-két nagy még megvan, az előző kör négy darabja is megvan, illetve a kapott aprókból is látok itt-ott párat növögetve...
-növények elkezdtek nőni, ha lassan is de legalább biztosan...
-üvegen van barna alga, ha nem kezd eltünni akkor hétvégén letolom...
-dekor fákon mintha kezdenék látni valamilyen nagyon vékony szálú, nagyon halvány zöld színű algát?!
-világítás napi 6óra, 1ml Profito, 2ml Carbo változatlanul naponta, 23 fokos a víz...
-hétvégén víz csere, takarítás, akkor csinálok majd egy képet is!

Mult héten találtam nyiregyen egy új halas boltot. Számomra új üzemel már pár éve csak én nem tudtam, hogy hol vannak helyileg. Kicsi bolt, de legalább szép dolgaik vannak. A tulaj segítőkész, normális és érti is a növényezést. Ebből adódóan a növények amiket árul azok szép, egészséges növények. Igaz kevés de legalább rendben vannak. Árul tápot a teljesség igénye nélkül, Sera, Easy, GA termékek. (mondjuk az is biztos, hogy a GA árak szorozva kettővel[emoji33]).

Na itt jön be a dolog ami azóta is foglalkoztat. Árul a srác ozmo vizet. 25ft/l ezt nem tudom, hogy drága vagy sem nincs viszonyítási alapom. Tehát. Azon gondolkodom, hogy heti vízcserém az 20l. Mi lenne ha minden második vízcsere alkalmával 10l ozmo+10l csap vízzel töltenék vissza? Mindenféle tesztek nélkül van értelme vagy hagyjam? Csinál a srác víztesztet alkalmanként 400ft.
Szerintetek mi legyen? Kéthetente feles ozmóval vagy hagyjam? [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Attilára gondolsz, a Szarvas utcában. Tudom ajánlani, jófej, és érti a dolgát. Ha valami konkrét növény elképzelésed van, szerintem nyugodtan keresd meg, rendelésre lehet, hogy tud szerezni. Halakról szintén érdemes megkérdezni, ha konkrét kívánság van.
 
Sziasztok.
Ma meg volt a vízcsere, üveg sika, bekerült két kicsi tő anubias, meg valami fűszerű izé előre. Pilácsban kicseréltem az alufólia fény terelőt mert már vízköves volt. Csere után jobb lett a fényerő.
Tápot emeltem kicsit. 2ml profito, 2ml carbo. Szerintem lassan szükség lesz macro tápra is.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sziasztok.
Azon gondolkodom, hogy kellene a Profito és a Carbo mellé valami macro táp is.
Az nagy hülyeség lenne, hogy ha Green Aqua Macro-t adnék? Vagy van valami más alternatíva?
Ötletek, vélemények?

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sziasztok.
Azon gondolkodom, hogy kellene a Profito és a Carbo mellé valami macro táp is.
Az nagy hülyeség lenne, hogy ha Green Aqua Macro-t adnék? Vagy van valami más alternatíva?
Ötletek, vélemények?

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Co2 nelkul sok ertelme nincs

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Frissítés[emoji4]
Ma gyarapodott a létszám az akiban két szép algázó géb személyében. Nagyon aranyos halak, már most kedvencek. Lesz majd kép is ha bejárták az akit[emoji4]most nagy bejárást tartanak[emoji16]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Helyzet jelentés....
A nagy köveken van barna alga (ez annyira nem zavar, szerintem még jól is áll a köveknek). Ám a gébek neki estek a nagy köveknek úgy fest tetszik nekik a koszt.
Ami viszont kezd nem tetszeni az a zöld szőr alga. Még nem durva a helyzet, főleg a dekor fákon látom, illetve itt-ott egy egy növényen (a fákon is láttam a gébeket kóstolgatni a kosztot). Most, hogy duplára emeltem a tápot (2ml/nap) nem tudom, hogy a növényeknek fogok kedvezni vele vagy az algáknak. Világítás továbbra is csak 6óra/nap.
Viszont továbbra is kérdés (igaz még csak a naplómban kérdeztem, topicjában még nem), hogy a heti vízcserék alkalmával ami 20l vizet jelent érdemes-e fele csap/ozmo vissza tölteni?

Gébekről pár gondolat. Haverom ma nyakába vette a várost, hogy addíg megy míg nem tud nekünk valahol rendelni 2-2db. Első boltban az eladó azt mondta: tudok hozni a GA-ból 2000ft/db plussz szállítási díj[emoji33] na innen haver hamar ki is fordult és ment a következő boltba. Ott szerencsénk volt mert volt pontosan 4db. Meg is vettük őket gyorsan 890ft/db áron. Itt kicsit korrektebb volt a dolog.[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Mai dolgok:
-talaj porszívózás (rengeteg mulm jött ki)
-vízcsere (10l ozmo belement)
-fény kb 10cm-el emelve (jobban bevilágít mindenhová)

Sajnos ma egy gébet kiszáradva találtam meg az aki előtt, ismét egy nagy piros garnéla lelete halálát a szűrő beszívójában.

37fa3a340bd6a25779c51d419caac202.jpg

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Back
Oldal tetejére