• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Land of peace - LowTechNano

peterkerenyi

Főkertész
Sziasztok!

Nagy kihagyás után, újra megkívántam az akvakertészkedést, pláne látva ezt a sok szép akváriumot itt a fórumon, muszáj volt valamit nekem is elindítani. :)

Fejben már egy nagy HighTech növényesen jár az agyam, szinte már minden hozzávalót összeállítottam, már csak a megfelelő körülményeket kell megteremtenem hozzá.
Ez még a jövő zenéje, de jó úton haladok, hogy megvalósuljon ez az álmom! :)

Addig is újra összeraktam az EHEIM AquaStyle 35-s Nano szettet, hogy kicsit felfrissítsem a kertészkedős izmaimat. :ROFLMAO:
Nem terveztem túl a berendezést, amit találtam itthon abból építkeztem.

Minőségi talaj hiányában főként mohákat használtam és pár olyan növényt, amit szintén nem kell ültetni és nem is igényelnek túlzott odafigyelést. Kíváncsi vagyok így LowTech körülmények között mit sikerül kihozni belőle.

Na de akkor jöjjenek a száraz adatok majd néhány kép az indulás utáni 2. napról:

Akvárium: EHEIM AquaStyle 35 (31x31x36cm)
Szűrés: EHEIM Sarokszűrő 200l/h benne SubstratPro
Világítás: EHEIM 7W LED

Talaj: Prodac Fondovivo (ez elvileg táptalaj és általános talaj is egyben)
Tápozás: Green Aqua Micro+Macro
Víz: Kezelt csapvíz

Dekor: RedMoor és Vasfa
Növények: Riccia fluitans, Weeping moss, Microsorum pteropus windelov, Anubias
Állatok: Sakura garnélák, újszülött Guppik, Anentome Helena csigaevő csiga

A Ricciát laposabb kövekre és kókuszdióhéj darabkákra kötöztem, a terv az, hogy szépen összenőnek a növények és lesz belőle egy minimál scape egybefüggő zöld talajjal. ;)

Az ígért képek:
 
HAli!
Klassz az aki, egyedi a ,,gyeped" . :) Aranyosak a csöppségek is. Más akiból halászgatod őket, jelen esetben ,,nevelő" funkciót is betölt az aki?
 
HAli!
Klassz az aki, egyedi a ,,gyeped" . :) Aranyosak a csöppségek is. Más akiból halászgatod őket, jelen esetben ,,nevelő" funkciót is betölt az aki?

Köszi! Igen, egyelőre át raktuk ide apósom nagy akváriumából a kicsi guppykat, aztán lehet maradnak, kinőni nem fogják ezt a nano-t. :)
 
Tapasztalt kertészektől kérdezem, egy ilyen LowTech akit iyen növényekkel hogyan célszerű tápoznom?

Co2 nincs, a fény talán közelebb van a közepeshez, mint a gyengéhez, víz csere heti 50%
Green Aqua Micro+Macro 1-1ml/hét??
 
Az király! Köszi, akkor majd meglátjuk. ;) Ne habozz majd képekkel bombázni minket a fejlődő gyepedről, és állatkákról egyaránt! (y)
 
Back
Oldal tetejére