• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The harmony

Melyik stílust választanád ha gyilkol az alkotási vágy? Kérlek szavazat előtt olvasd el a bevezetőt.


  • Total voters
    21
  • Poll closed .
Sziasztok.
10 nap telt el. Az alga lekókadt.. Foszlik, bomlik, leroskadt a szája. Pedig már kezdtem élvezni a harcot. Nem hagyott kibontakozni..
A crs-cbs comboból egy kis jövevény van eddig. Luigi féle szép garnikból eszméletlen mennyiségű kicsi van. Saccra 30-40 ujjonc.
Szépen halad az akvárium. Elégedett vagyok. Képek hétvégén.
Kellemes estét a késői fórumozóknak.
 
Erdekes, hogy sokan algakkal szenvednek, kerdeseket tesznek fel, Te meg siman felsoroltad a lehetseges okokat ami gondot jelenthet. A sok fenyt pluszban megemlitenem. [emoji1]
Nem kifelejtettem a fényt, hanem költséghatékony tippeket adtam. Azt mégsem mondhattam, hogy vegyél fölé még egy lámpát. Abból kell a legtöbbet kihozni, ami már adott... :D
 
Sziasztok.
Fonal szinte csak agyon nagyított képeken látszik de az is halott állapotban.
Kaptam egy kölcsön fényképezőgépet szinte az egész napomat kinulláztam vele. Kár volt.:( Rendkívül sajnálom a ráfordított időt...Inkább fizettem volna valaki hozzáértőnek érte.
A közeli képek tetszenek de a sima közelítés nélküliek pfff.:poop: Természetesen bennem van a hiba mert nem értek hozzá.Lőttem pár képet talán 200-250-et, raw illetve jpg-be amiből csak a jpg-t tudom megnyitni. Viszont megerősödött bennem az érzés, hogy soha nem akarok ezzel foglalkozni illetve megtanulni sem. Maradok a Készalvo Viktor barátom által javasolt sony dsc-h300 típusú compact gépemnél ami maradjunk annyiban sokkal szebb képeket készít, és egy gombnyomásra nem pedig egy helikopter műszerfal jellegű adathalmazból állítgassam az értékeket amiről nem tudom mit csinál. Nyah. Nem az én szakmám ez a lényeg.

Bár ez nem ez az akváriumom de itt a különbség:
Nikon:

DSC_0033.JPG

Sony:

DSC03469.JPG

A sony-n a színekhez nincs hozzányúlva. Viszont érdekes a bal alsó sarokban fellelhető ug sor :eek:. A két kép közt kb 1,5-2 hét van.
 
Miután kidühöngtem magam ebben a naplómban egy olyan fotóról ami nem is ez a napló tárgya, jöhetnek azok a képek amik erről az akváriumról készültek nikonnal. Amúgy biztosan nagyon jó a gép csak gondolom alkalmatlan vagyok a használatára. Minden esetre fellélegeztem, hogy amikor gépet kerestem nem ezt választottam mert erősen húztam felé hozzáértés nélkül.

DSC_0004.JPG DSC_0007.JPG DSC_0009.JPG DSC_0011.JPG DSC_0055.JPG
 
Nagyon szép képeket lőttél Henrik.(y) Úgy jó a Sony-d ahogy van.:);) A Nikon profibb, de csak ha versenyre akarsz képeket. RAW vs. JPG ? Ha úgy ismered a géped mint a tenyeredet akkor már nincs sok értelme RAW formátumnak. Csak akkor ha még szarrá akarod állítgatni a kép paramétereit (expozíció kompenzáció, fehéregyensúly). Maximális a színhűség és a dinamikai tartomány. Ennek viszont ára van a fájlok zabálják a tárhelyet és még jógázhatsz is velük igen sok időt. Persze ha csak akvárium képek készítésével ügyködik valaki akkor ez az idő lerövidül. A fotózás külön szakma és még ott vannak a témák is(esküvő,természet, stb.stb) úgy már van értelme a RAW használatának. Ez persze csak a saját véleményem !!!!!
 
Koszonom a velemenyed. Jol ereztem en, hogy nem akarok megegy szakmat megtanulni. Rabizom a szakemberekre. Jobb geppel nem is az arral van a bajom hanem se idom se turelmem nincs megtanulni. Az utomunkakrol nem is beszelve. A sony-n is ezer allitasi lehetoseg van de szerintem max harmat hasznaltam meg.
 
Koszonom a velemenyed. Jol ereztem en, hogy nem akarok megegy szakmat megtanulni. Rabizom a szakemberekre. Jobb geppel nem is az arral van a bajom hanem se idom se turelmem nincs megtanulni. Az utomunkakrol nem is beszelve. A sony-n is ezer allitasi lehetoseg van de szerintem max harmat hasznaltam meg.
A Sony-nak van az egyik legjobb lencséje, nem spórolnak vele. Ha csak három beállítást használsz akkor van abban még bőven lehetőség amit kilehet használni. Egy kis szabadidő+google és meg is lenne a megoldás pár próbálkozás után.Így is jó képeket csinál, szerintem egy jó Photoshop plugin is megoldaná a színbeli eltérést, ráadásul pik-pak meg van. De nem a kép a lényeg, hanem ami rajta van. Szépen fejlődnek a növények, garnélák szaporodnak, mi kell még ??? A fotózást hagyd a versenyzőkre. Sajna nekem egy régebbi Fujim van( kis pénz kis munka), mindent végig zongoráztam rajta képtelenség szép képet csinálni vele akváriumról. Majd egyszer.......
 
Sziasztok.
Most értem haza a munkából, hála az égnek korábban végeztünk a tervezetnél. Gyorsan átnéztem a kisebb akváriumokat és ez a pillanat mindent megért :)
@porsolyka , vagy 20-30 db 2-3mm-es csíkos garnélát láttam egyszerre. Gyanítom a sötétben merészkedtek elő, és a szoba lámpa fénynél tökéletesen lehetett látni őket. Nagyon boldog vagyok. Ezek az apró jelenetek az életemben azok amik megerősítik bennem, hogy érdemes ez a hoby.
Luigi féle garnikáim szerintem már vannak vagy 80-100-an. Abbol folyamatosan rengeteg aprócska van.
A fonál alga teljesen eltűnt. Se híre se hamva. Kellett volna egy két képet készíteni milyen volt mert hatalmas a különbség, amilyen volt, és a nulla alga között.
Szerintem elérte az akvárium a beérett állapotot, így a jövőhetén megkezdem a mohák metszegetését illetve a kis fák lombjainak felépítését. Egyelőre bucephalandra caterine mini, és mini coin lombozatot kap. A levél arányok megfelelőek, így kiélhetem magam.
Köszönöm a követéseket és szép álmokat.:sleep:
 
A Sony-nak van az egyik legjobb lencséje, nem spórolnak vele. Ha csak három beállítást használsz akkor van abban még bőven lehetőség amit kilehet használni. Egy kis szabadidő+google és meg is lenne a megoldás pár próbálkozás után.Így is jó képeket csinál, szerintem egy jó Photoshop plugin is megoldaná a színbeli eltérést, ráadásul pik-pak meg van. De nem a kép a lényeg, hanem ami rajta van. Szépen fejlődnek a növények, garnélák szaporodnak, mi kell még ??? A fotózást hagyd a versenyzőkre. Sajna nekem egy régebbi Fujim van( kis pénz kis munka), mindent végig zongoráztam rajta képtelenség szép képet csinálni vele akváriumról. Majd egyszer.......
Az a baj nem ertek az uto munkakhoz sem. Ps- t meg sosem lattam hasznallat kozben. Mas programmal probalkoztam mar de sajna nem tudom mi a jo. Nekem ugy is jo ahogy van.
 
Szerintem túl szigorú vagy magadhoz, és a géphez. :)

Ezt mire érted? A képek melyik részére? Szerintem jók, vagy legalábbis ha gyakorlod még, jók lesznek. A tükröződést leszámítva szerintem teljesen vállalható. :)
Hát az egyikben az ablak van, a másikban az optika illetve a komplett fejem. A második kép felső középső részén valami össze mosódott én nem tudom mi van ott :)
 
Hát az egyikben az ablak van, a másikban az optika illetve a komplett fejem. A második kép felső középső részén valami össze mosódott én nem tudom mi van ott :)
Ha lekapcsolod a többi lámpát (mármint a szobában, a szomszédos akvák lámpája nem hiszem, hogy túlzottan bezavarna), esetleg még besötétítesz az ablak felől (redőny, függöny, stb), a tükröződés megoldva, maguk a képek szerintem jók! (y)
 
Back
Oldal tetejére