• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Green Manalishi (with the two-pronged root)

ozzy

VIP kertész
Üdv! A Nap süssön Rátok!

Mivel "Fire..." elnevezésű nano aksim (az egyik sarkán) könnyezve kilehell:devil: te lelkét,
a hiányában támadt űrt be kell tölteni valamivel, s nem szerettem volna,ha a kimentett növénykék a vödörben rohadnak el...

az akvárium tegnap este (2013. 03. 25.) startolt el...

Az új bödön alant látható... de előbb

adatok:

méret: 30x30x35 cm, elől hajlított üveg cca. 27 liter

világítás: 2 db 20 W-os E27 kompakt fénycső

szűrés (egyelőre): 2 db kis belső szűrő (kb. 300 l/h darabonként)

talaj: jbl aquabasis plus táptalaj, rajta jbl manado

dekor: meggyfa gyökér, redmoor, bazalt & egyéb kövek

flóra: parvula mini, alternanthera reineckii mini, anubias nana, microsorium 'needle leaf', ludwigia arcuata, blyxa japonica, echinodorus tenellus, ammania sp. bonsai, staurogyne repens, ranunculus inundatus, pogostemon helferi

táp Ozz :) :
Green Aqua Macro+micro ... egyelőre 1-1 nyomás/nap, easy carbo kb. 2 ml, CO2: Tropica plant grow system (60 l) szódásszifonnal feltölte 2x/nap

18207975_f5fb4547cc0cea39e7e884028f12e29b_l.jpg


18207957_f1f9ed76b48e11958512c0267ef7cd5f_l.jpg


18207949_e6a5f7495a42f2226c3cfd4874dcfea3_l.jpg


18208005_f750ac81dceffa7f0f2642d3fbf58444_l.jpg
 
Mohákok telepítése rövidest, a ludwigia a redmoor megett van, előbb-utóbb feltűnik majd... :)

Jöjjön aki beer, és szóljon be... hátha ebben is van egy rénszarvasborjú... :nailbiting:
 
s ami lemaradt :facepalm:

külön és nagy köszönet:
Borsinak a bazaltokért,
HSzilviának a redmoor-ért,
eMZének a 'needle leaf'-ért

köszönöm :X3:
 
A hangyász sokkal elegánsabb és különlegesebb, mint a jávorszarvas (vagy rén?!) borjú (aki csupa esetlen báj)! :D
 
háááát...barátaim, először azt hittem szívattok, de télleg ott van :facepalm:

nálatok laknak-e állatok? :whistle: :D


Kíváncsi leszek a parvulára, nálam eddig sehol sem jött be, sosem alkotott szép gyepet :(

nálam úgy tűnik, a Mekongban összejön,ezért próbálkozom vele itt is... nyírásügyben meg megyek tanfolyamra Tibi Főkertészhez... :pompous:
 
Tetszenek a meggyfa gyökerek! Rajta van a kéreg?

Rajta ... egy darab meggyfa gyökér az egész... félre dobva, kiszáradva találtam, egy magonc kis meggyfa lehetett valamikor. Csontra ki volt száradva, beáztattam, aztán beépítettem a "Green Hell"-be... a kéreg drótkefe hatására sem akart lejönni, úgyhogy maradt :)
 
Gratula Kollega Úr, sok sikert a továbbiakhoz!(y)
Maga még nem hallott róla, hogy friss telepítésű akváriumba csak növényt rakunk?:D:D:D
A hangyásszal még várni kellett volna 4 hetet! :eek::confused:

Mit jelent a Manalishi?
 
'Reggelt Kollega :) Köszönöm a bíztatást :giggle::giggle:


Maga még nem hallott róla, hogy friss telepítésű akváriumba csak növényt rakunk? A hangyásszal még várni kellett volna 4 hetet!

Hallani hallottam, de ez a büdös dög bemászott magától ...:whistle: Juszt se szedem ki :banghead::D:banghead:

Mit jelent a Manalishi?

Zöld Manalishi - Feldolgozás alatt blog

ennél többet én sem tudok... ha valakinek van megfejtése a "manalishi" szót illetőleg, világijja fel kérem az én setét, rozsdásfém elmémet is :X3:

Nekem a Judas Priest féle változat volt az első és meghatározó, amit hallottam, leginkább ez a verzió:


A névadás tisztelgés a dal előtt, kis nosztaliával... :X3: és hát ugye van a címben zőőd :p
 
Ha valaha megszorulsz, napokig fűtheted a lakást ennyi tüzelővel :D
Feltéve, ha nem fagysz meg, amíg kiszárad a rakás.
 
Back
Oldal tetejére