• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The green canyon

Szia!
Már rég óta akartam írni de valahogy elmaradt mindig! :oops: :D
Gratula, nagyon jó kis aki lett belőle. Sűrűbben hívd meg édesapád, már csak a fényképezőgép miatt is! Szép képek is születtek! ;)
 
Köszi srácok! Örülök hogy tetszik. Az utolsó két képet tényleg csak érdekesség képen készítettem, hogy legyen egy nyírás előtti és utáni állapot. Hamarosan ismét lesznek jó minőségű képek. Valószínűleg az utolsó képek erről az állapotról, utána jön egy kicsit átalakítás, változtatás, hogy ne legyen olyan unalmas az élet :)
Közben beszereztem egy kis 20 literes szettet is, úgyhogy hamarosan lesz még egy kis nano a lakásban. Bár azt a párom kapja, éa tervek szerint ő is fogja berendezni, illetve karbantartani. Persze azért árgus szemekkel fogom figyelni a ténykedését :D , és szerintem a fórumra is felteszem ha jól sikerül...
 
outro said:
Köszi srácok! Örülök hogy tetszik. Az utolsó két képet tényleg csak érdekesség képen készítettem, hogy legyen egy nyírás előtti és utáni állapot. Hamarosan ismét lesznek jó minőségű képek. Valószínűleg az utolsó képek erről az állapotról, utána jön egy kicsit átalakítás, változtatás, hogy ne legyen olyan unalmas az élet :)
Közben beszereztem egy kis 20 literes szettet is, úgyhogy hamarosan lesz még egy kis nano a lakásban. Bár azt a párom kapja, éa tervek szerint ő is fogja berendezni, illetve karbantartani. Persze azért árgus szemekkel fogom figyelni a ténykedését :D , és szerintem a fórumra is felteszem ha jól sikerül...

Én részemről várom! :D
Mellesleg 20l hogyan ? kocka aki? Azokat kicsit nehezebb berendezni állítólag, de nagyon sok szép van!
persze azért árgus szemekkel fogom figyelni a ténykedését :D
Nehogy a végén te rendezd be! :lol:
 
Nem nehéz annyira nállam is egész jól sikerült(remélhetőleg) amúgy 25x25x30 nekem mondjuk a kis nehézség abban volt hogy belenyúltam kézzel és majdnem a felét elfoglalta az akinak szóval marha nehéz volt ültetni+terepetrendezni :lol:
 
Sid said:
Nem nehéz annyira nállam is egész jól sikerült(remélhetőleg) amúgy 25x25x30 nekem mondjuk a kis nehézség abban volt hogy belenyúltam kézzel és majdnem a felét elfoglalta az akinak szóval marha nehéz volt ültetni+terepetrendezni :lol:

Akkor még sem volt könnyű annyira? :D ;) Köszi a méretet! :)
 
Jah kicsit ellentmondásos megizzadtam rendesen dehát ez a szép benne hogy utánna csak hátrakell dőlni és nézni :D
 
Így van 25*25*30 as lesz a kicsi. De nem igazán növényes, inkább a garnéláknak szeretnénk valami jó kis kuckót ahol kényelmesen elbogarászhatnak. Na persze azért megpróbálok belecsempészni egy kis növényes életérzést :)
 
katroc said:
Az aki low tech lesz ugye? Gondolom garniknak nem kell annyi "kiegészítő".. :roll: :)

Hát ez jó kérdés. Még nem döntöttem teljesen. Igazából a világítás fog beszabályozni, mivel a szett csak egy 11 W-os lámpát tartalmaz. Szűrést, CO2-t még meg is tudnám oldani. Még nem döntöttem teljesen de valószínűleg low tech lesz belőle.
 
A lámpa nemgond Outro találtam 26W os ilyen csiptetős világítás +van benne holdfény szimuláció 2x 0,5w os led el elég jó szerintem ha meglesz majd a pénz nagynyomásúra én is veszek egy olyat elég jónak tűnik.
Aquatic Nature Solar Vision 26W ez lenne az szerintem elég jó kis cumó.
 
Huh jó rég nem írtam ide. Mostanában eléggé el voltam havazva, no meg normális fényképezőgép hiányába nem nagyon volt kedvem publikálni semmit az akiról. Túl sok változás nem történ az akvárium életében. Ha jól számolom kb 4 hónapja üzemel, szerencsére nagyobb problémák nélkül. Mint ahogy kb egy hónapja jeleztem, úgy érzem az akvárium elérte a csúcspontját. Ha megnézzük az egy hónappal ezelőtti képeket illetve a most készülteket, láthatjuk hogy lényeges különbség nincs. Még némi visszafejlődés is észrevehető főleg a hátsó rotala erdőben. Ezt nemrég kénytelen voltam újra telepíteni, mivel a régi szárak -amik már nagyon sokszor vissza lettek vágva- meglehetősen leharcoltakká váltak. Így tőből kivágtam az összeset és a felső szép hajtásokat újraültettem.
Aminek örülök hogy az állatvilág jól érzi magát az akváriumban. A halak már szaporodtok, illetve a garnéláim is szépen megsokszorozódtak. Van néhány igen szép red cherry. Remélem sikerül szentgyo fotóversenyére készítenem néhány szép képet róluk ;) :D
Jó érzés minden esetre, hogy munka után mindig ez a kép fogad otthon :D

4515914940_43339d26fd.jpg

4515277827_c6a9493d4b.jpg

No hogy ne csak pozitív dolgokat írjak, van egy kis algám is újabban. Ecsetalga jelent meg egy-két helyen. Ez számomra egy mumus alga. Azóta kifejezetten utálom amióta az első akimban komplett kinyírta az eleocharis szőnyegemet. Szóval most irtom tűzzel vassal Easy Carboval :)

4515914684_757b210b95.jpg
 
Sid said:
És a kis Aquael nano hogy alakul? Lesznek róla fotók?

Alakulóban van. Még kell néhány dolog hozzá. Meg egyébként is szülinapi ajándék lesz május 15-re. Addig talán be tudok szerezni minden cuccot hozzá. :)
 
Tegnap érdekes dolgra lettem figyelmes. A régi akváriumom még működik. Jelenleg egy nagyobb csapat garnéla motoszkál benne jókedvűen. Tegnap ahogy sasoltam az akit észre vettem 2 kicsi halivadékot. Nemrég kikelt példányok lehettek mert még mintha szikzacskót is láttam volna rajtuk. Egyelőre rejtély hogy mik lehetnek. Ebben az akiba már vagy 4 hónapja nincs hal, szóval nem tudom hogy mi kelhetett ki. Néhány növény átkerült nemrég a másikból. Csak arra tudok gondolni hogy azokkal kerültek be. Minden esetre kíváncsian várom hogy mi lesz belőlük. Remélem Galaxy. :)
 
Ooo még mindig milyen szép az akid. :thumbup:
Írnál nekem egy picit a parvuláról? Tudniillik én is afelé hajlok, hogy majd 20 l-be ilyent teszek.. Egy két tulajdonsága esetleg, nyírás, hogyan boldogutál vele...Jó, a képeken látszik hogy jól, de mégis.. :D
 
katroc said:
Ooo még mindig milyen szép az akid. :thumbup:
Írnál nekem egy picit a parvuláról? Tudniillik én is afelé hajlok, hogy majd 20 l-be ilyent teszek.. Egy két tulajdonsága esetleg, nyírás, hogyan boldogutál vele...Jó, a képeken látszik hogy jól, de mégis.. :D

Nem parvula van benne ;)
 
akkor ez micsoda? :eek: Rémlett hogy nem biztosan az, de mondom a leírásnál is ez volt... :eh: :roll:
 
Back
Oldal tetejére