• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The green canyon

Gratulálok az akidhoz, csodaszép, és ezek az egészséges növények :eek: !
Az én 182 literesembe napi 1,2-2,5 liter vizet kell pótolni.
 
Ilyen az igazi növényes akvarisztika - amit te itt megvalósítottál!
Nature aquarium.
Egészséges növények, tiszta víz.

(Egyetlen icipici zárójel: a kövek nem illenek egy ilyen akihoz, de ezt már kezdetekben lehetett látni. Egyébként nem hittem volna a telepítéskor, hogy ilyen tuti lesz mostanra!)
Mennyi vizet cserélsz és milyen gyakran? Mennyit tápozol és a CO2 mennyi bubival megy?

Külön tetszik a szoba képe, jó látni, hogyan dobja fel a környezetét az aki, mintha egy poszter lenne!

Gratulálok, outro! Ez most a kedvenc magyarországi akváriumom.
 
Ez most a kedvenc magyarországi akváriumom.
És nekem is. ;)
Nekem Justin Law akváriumai régi nagy kedvenceim. Most megelevenedni látom.
Kalap megemel :)
Sajna a stemek nemsokára kinövik az akit, de még egy fél év van a layoutban, hogy nem kell nagyon belenyúlni.
 
Huh irulok pirulok! :oops: :D Örülök hogy tetszik mindenkinek.

keymaker said:
(Egyetlen icipici zárójel: a kövek nem illenek egy ilyen akihoz, de ezt már kezdetekben lehetett látni. Egyébként nem hittem volna a telepítéskor, hogy ilyen tuti lesz mostanra!)
Mennyi vizet cserélsz és milyen gyakran? Mennyit tápozol és a CO2 mennyi bubival megy?

Azt hiszem értem mire gondolsz a kövek esetében Key. Ez így nem igazán iwagumi. Túl sok a stem növény. Azért is fontolgatom magamban hogy hamarosan át lesz kicsit alakítva az összkép.
Vizet a szokásos recept szerint cserélek. Heti 50 %. Hogy mennyi co2 adagolok? Na ez jó kérdés. Sajnos az üveg bubiszámlálómat elkavarta a posta valahova úgy hogy az nincs. Hamarosan beszerzek egyett. Még az aki indításánál egy házilag fabrikált bubiszámlálóval olyan 90 bubi/percet mértem, de azóta állítgattam össze vissza szóval most nem tudom mennyi lehet a pontos adat. A DC-t illetve a halakat szoktam figyelni és eddig minden rendben volt. Megjegyzem amióta átváltottam magasnyomásúra érdekes módon egyszer sem adagoltam túl a co2-t....

Nigro said:
Nekem Justin Law akváriumai régi nagy kedvenceim. Most megelevenedni látom.
Kalap megemel :)
Sajna a stemek nemsokára kinövik az akit, de még egy fél év van a layoutban, hogy nem kell nagyon belenyúlni.

Érdekes hogy ezt az akváriumot hoztad fel példának Nigro. Nekem is Justin akija az etalon a mai napig. Az aki tervezésénél egyébként először ezt az akváriumot akartam "lemásolni". Aztán végül a kövek mellet döntöttem, meg rájöttem hogy lemásolni nem olyan izgi valamit mint újat kitalálni. Ettől függetlenül valahol tudat alatt csak hatott rám Law akváriuma, mert tényleg van némi hasonlóság a két medence között. :)

A stemek szerintem nem fogják megélni azt hogy kinőjék az akit :)
 
Nekem is nagyon bejön. Megszerettem a nyitott akikat, tök jól néznek ki felülről a növények.
 
Labirintkopoltyus said:
Szia!

Nagyon szép lett6 az aki;) Növények tropicából lettek rendelve?

A növényeket kivétel nélkül a vizinövény.hu ról rendeltem. Van ami még a régi akiból került át, és persze vettem újakat is.
 
Volt még néhány halas kép az előző sorozatból, gondoltam megosztom veletek. Plusz még egy érdekesség a Galaxykkal kapcsolatban. Még az akvárium indításakor szentgyora hagytam a régi akváriumomból a riccia bokrot. Úgy két hete amikor ismét találkoztunk hívta fel a figyelmemet, hogy a bokorból kikelt egy kicsi galaxy :D Először nem akartam hinni a fülemnek, de aztán megvizslattuk közelebbről és valóbban egy kis galaxyról van szó. Azóta visszakerült hozzám és vidáman úszkál a többiekkel. Szóval szeretném megerősíteni én is azt a nézetet hogy ezen aranyos kis halak tenyésztése nem ördöngösség. Az első akváriumomba nem igazán voltak ideáli körülmények, még is ikráztak ezek szerint. Ha lesz egy kis időm akkor feltöltök egy medencét lágy vízzel és megpróbálom szaporítani őket. Meglátjuk mire jutok. :)

No de itt van néhány kép róluk:

4406864388_9e35d19ba0.jpg

4406097967_1042d58ec3.jpg

Plusz egy karcsú díszmárna:
4406097721_09dd1f442b.jpg

És két kis oto:
4406863666_ff88a27e1b.jpg

Az akváriumba múlt héten beiktattam egy nagyobb növénymetszést, úgyhogy most elég leharcolt állapotok uralkodnak. Főként a rotal néz ki gázul. Érdekes módon az eleocharis szőnyeg a drasztikus nyírás ellenére pikk-pakk összekapta magát és már megint kitakarja az aki egynegyedét. Ha egyszer lecserélem valami más előtéri növényre, valószínű sokat fogok szívni a teljes kipucolásával. No de sebaj, szeretjük a kihívásokat. :D
 
debidevil10 said:
Takarosak ezek a galaxy razbórák! :D
Ha belefogsz, akkor sok sikert kívánok a szaporításhoz!

Köszi, remélem eredmény fogja koronázni a próbálkozást.
Ma jöttünk haza egy néhány napos kiruccanásról barátnővel, és természetesen egy jó fél órát az akvárium vizslatásával töltöttem azonnal. Szerencsére mindent rendben találtam, a növények félelmetesen megnőttek röpke 4 nap alatt, szinte már zavaró a dzsungel, szóval ismét nyírás következik.
De ami a legfurcsább és legmeglepőbb hogy ismét találtam egy kishalat az akiba. Épp a HM bokorral szemeztem mikor észrevettem hogy valaki a levelek közül sasol :D Egy kis 3-4 mm-es csöppség volt. Bár még nem kivehető pontosan én egy karcsú díszmárna ivadékra tippelek így elsőre.
Tudom hogy másnál ez mindennapos öröm lehet, de nálam még nem szaporodott egy hal sem, szóval most nagyon virul a fejem. Nem is konkréten a szaporulat miatt, hanem hogy ezek szerint nem csal a növények, hanem a halak is jól érzik magukat a kis "kanyonban". ;)
 
Grat. az apróságokhoz! ;)
Pont ezt szoktam felhozni példának, amikor a növényes aki állítólagos "természetellenes" felpörgetését hozzák fel érvnek, hogy ha ez nem lenne jó a halaknak, akkor betegek, levertek lennének. Ezzel szemben kicsattannak (észrevettétek, hogy szinte nincs beteg halas probléma a fórumon?) és sokszor olyan halak is leikráznak, akik társasban amúgy nem nagyon szoktak.
:thumbup:
 
Így van Nigro. Minden bizonnyal az agyonszűrt vizünk miatt van relatíve kevesebb beteg hal a növényes akikban. Meglátásom szerint két dolog van amivel vigyázni kell növényezéskor, az egyik az a CO2 a másik pedig az Easy Carbo. Ha valaki áldoz egy kis pénzt (na jó inkább sok pénznek mondanám :) )a magasnyomású rendszerre akkor a co2 túladagolás problémáját már ki is zárta szinte teljesen. Már többször említettem hogy mióta áttértem az élesztős módszerről azóta gyakorlatilag nem volt túladagolás egyszer sem. Természetesen azért a palackos rendszert is felügyelni kell, legjobb ha naponta ránézünk hogy minden rendben működik e.
Az Easy Carboval viszont még körültekintőbben kell eljárni. Saját tapasztalatom az, hogy a halakra kevésbé, a garnélákra viszont kifejezetten rossz hatással van a Carbo. Szóval én mindenkit mértékletességre intek a használatakor..
 
Ma megnyírtam az akit de alaposan. Már nagyon ráfért, eszméletlenül el volt kanászodva. Természetesen vízcserét is beiktattam+ szűrő takarítás is volt. Végre rávettem magam hogy az üveg ki és beömlőket megtisztogassam. Hát nem lesz a kedvenc elfoglaltságom. Vagy háromszor sikerült majdnem eltörnöm őket. :D Szerencsére csak majdnem.

Csináltam két gyors képet közvetlenül a nyírás előtt, illetve mikor befejeztem a karbantartást. Sajnos a képek minősége minősíthetetlen. A régi kompakt gépemmel készültek ami gyakorlatilag teljesen a végét járja. Általában be sem hozza a képet, de ha sikerül is akkor is életlen és bűn rossz fotót csinál.
Mind 1 a lényeg valamennyire látszik. Amit ki akarok hozni a dologból hogy egy-egy nyírással gyakorlatilag teljesen átalakítható az aki arculata. Majdhogy nem rá se lehet ismerni. :)

Nyírás előtt:

4424928119_f02b3f1c52.jpg

Nyírás után közvetlenül:

4425693596_29c88f7037.jpg
 
Igazából mind kettő kép szép előtte azért mert inkább valami zöld édenre hasonlít az utánna meg azért mert a kövek újra jól kivehetők lesznek.
És igaz hogy megváltozott az aki arculata :thumbup:
Az a hőmérő picit hosszú de lehet csak nekem tűnik annak az enyémhez képest :)
 
Nagyon szép mindkettő.
HM van 2 szélen? Vigyázz vele, meg a lustaságoddal :) Én megjártam vele a karácsonyi ünnepeket alatt. Dúrván ránőtt a parvulára, elnyomta. Mikorra megnyírtam, kiritkítottam, a parvula már leamortizálódott alatta.
 
mint a napalm után. ez a fényképező félelmetes világvége hangulatot csinál a kertedből ;)
Ráfért már a nyírás, azért ha kezedbe kerül egy jobb gép mindenképp örökítsd meg :thumbup:
 
viktorlantos said:
mint a napalm után. ez a fényképező félelmetes világvége hangulatot csinál a kertedből ;)
Ráfért már a nyírás, azért ha kezedbe kerül egy jobb gép mindenképp örökítsd meg :thumbup:

Hát igen. :lol: :D A második kép valóbban mint valami atomvillanás utáni állapot. Még a színek is sokkal világosabbak, fakóbbak, csak a gombafelhő hiányzik a háttérből. :lol:
Hamarosan csinálok néhány normálisabb képet ismét, csak hagyom hogy kicsit regenerálódjon az aki. A hátsó rotala erdőt most nem nyírtam még meg. Igazából mostanra szedte össze magát egy alapos nyírás után és nem volt szívem újra nekiesni.

Proci said:
Nagyon szép mindkettő.
HM van 2 szélen? Vigyázz vele, meg a lustaságoddal :) Én megjártam vele a karácsonyi ünnepeket alatt. Dúrván ránőtt a parvulára, elnyomta. Mikorra megnyírtam, kiritkítottam, a parvula már leamortizálódott alatta.

Jól látod Proci, valóbban lusta vagyok :D :D :lol:illetve valóbban HM van a két szélen. Ez a növény engem teljesen meglepett. Eddig nem volt még vele dolgom és azt hittem, hogy egy sokkal lassabban növő fajta. Hát ez nem igaz. Ha megvannak az ideális körülmény akkor mintha puskából lőnék ki. Nálam is ránőtt bal oldalon az eleocharisra, de azt hiszem még időben közbeléptem.

Az egészből az a tanulság hogy nem szabad hagyni hogy ennyire megnőjenek a növények. Sokszor az egyszeri akvakertész nehezen veszi rá magát hogy a babusgatott növényeknek nekiessen metszőollóval, de igen is muszáj! Különben könnyen visszájára fordulhat a dolog, és az aki látja kárát.
 
Gratula az akihoz Outro!Látszik,hogy jól érzik magukat benne az élőlények.
A metszéssel én is így vagyok,pedig a szakmám...Sokáig gyönyörködöm benne esténként,mire ráveszem magam hogy ollót ragadjak.Aztán ha elkészült,mindig megnyugszom,hogy ideje volt és jót tettem,nem rosszat.
 
Back
Oldal tetejére