• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The green canyon

Halihó!

Az akvárium most pénteken volt 8 hetes. Az elmúlt időszak szerencsére meglehetősen eseménytelen volt algatámadások tekintetében. Némi pontalgám van a köveken illetve az üvegen egy kicsi. Szerencsére kb 2 perc kapargatással el lehet tüntetni az egészet. A növények jól érzik magukat és meg is hálálják a gondoskodást. Rendkívüli ütemben nőnek, van ami már kicsit túl gyorsan is.
Az üveg befolyóról írok még pár szót. Röpke három hetes tapasztalatom alapján összességében meg vagyok vele elégedve. Véleményem szerint egy kicsit visszafogja a szűrőt, és szerintem a vizet sem forgatja annyira meg mint pl egy esőztető. A régi ehem esőztetőnél lobogott szinte minden az akiba, még az eleocharis szálai is. Az üveg befolyónál kicsit lassabb az áramlás, és nagyon oda kell figyelni hogy a diffúzorod jó helyen legyen, különben nem forgatja vissza a bubikat megfelelően. Mindezek mellet viszont marha jól néz ki! Illetve pont az a lényeg hogy alig látszik. Nagyon tetszetős :)

Az akvárium kezdi elérni a kívánt összképet, sokkal többet ezekből a növényekből nem lehet kihozni. Ezért is gondolkodom azon, hogy hamarosan kisebb átrendezést fogok eszközölni. Sajnos be kell látnom hogy az eleocharis acricularis mint előtéri növény egy ilyen kicsi akváriumban nem működik megfelelően. Többek között ő lesz az átalakítás egyik alanya ;) A rotalával sem vagyok kibékülve. Nagyon gyorsan kinövi az akit. Ha visszanyírom akkor viszont relatíve sokáig ronda marad. Azt hiszem ő is le lesz cserélve valami másra.
No persze ez még odébb van, ne rohanjunk úgy előre. Jöjjön inkább néhány aktuális kép:

4356336339_55c90ff7c9.jpg

Ez kicsit ferde lett :oops:
4357087094_753d16dbd9.jpg

Az aki helye :) :
4356335733_5898e0de50.jpg

Karcsú díszmárna hím és nőstény:
4356338841_e14903e695.jpg

A növényzet frankón átvette az irányítást az aki felett: :D
4356339355_114ffd42ea.jpg

Nos egyelőre ennyi.Hamarosan teszek még fel egy-két képet. Kellemes vasárnap estét mindenkinek!
 
wow micsoda kis zöld éden. :thumbup: gratu nagyon egészséges kis aki. és baromi jól mutat a szekrénysorban ;)

ügyes vagy gratu. acicularist nem próbáltad nyírni?
 
Nagyon szép. Látszik hogy jó kezekben van az aki ;) Gratula.
Acicularist nyírtad már?
 
Hali outro!
Nekem nagyon bejön az akid!A helyedben én tuti nem rendezném át, inkább csinálnék még egyet! :D
Gondolkoztam én is azon hogy, csinálok egy nanót(persze csak ha a nagy akvárium már sínen lesz), és most ezeket a képeket látván....biztos csinálok! :clap:
 
Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat. Jól esik nagyon, hiszen minden tudást tőletek sikerült elsajátítanom. ;) Az acricularis bár milyen hihetetlen, volt már nyírva, nem is olyan régen, de eszméletlen gyorsan megnőtt. A visszavágással azonban nem árt vigyázni. A levágott szállak kivétel nélkül elrothadnak, és ha nem megfelelő a szűrés, illetve nem szedegeti ki az ember az elhalt leveleket, könnyen bealgásodhat. Még szerencse hogy a csigák és a garnélák bozótharcos módjára pusztítják a bomló részeket. :D
Az átrendezés még egyáltalán nem biztos, csak a fejemben fogalmazódott meg. De nem árt néha kicsit változtatni az akvárium küllemén, hozzátartozik ez is az akvakertészethez. :)
 
Szia!

Gratulálok az akváriumodhoz! Szép üde színfolt.
Az acricularisal én is úgy jártam mint Te. Először aranyos kicsi volt, de most már 15-20 cm hosszúak a szálai. Nyírni még nem próbáltam mert ahhoz, hogy természetes képet adjon egyenként kellene vágni a szálakat. Másik bajom vele, hogy nem lehet kordában tartani, az indái mindenhova benőnek. Jelenleg minden vízcsere után gyomlálnom kell körülötte. Véglegesen kigyomlálni sem lehet, mert mindig maradnak beszakadt tövek, amik újra hajtanak. Arra gondoltam, hogy legközelebb körbe kerítem a talajrészt, ahova ültetni fogom.
 
Szia!

Gratulálok az akváriumodhoz!Igazán lenyűgöző a látvány. :clap: A neve meg igazán találó.
 
Nagyon szép lett, az üvegkifolyót is csak másodjára sikerült megtalálni, jól néz ki cakk-pakk minden :roll:
 
Köszi skacok! ;) Jó hogy ilyen pozitív visszajelzések jönnek. Sajnos a baráti, családi körbe nem nagyon vannak akik akvarizálnának, a növényezésről pedig senki nem hallott, épp ezért érdekes módon a lakásba látogató vendégek jó része nem igazán értékelik a "művet". Azért barátnőmet sikerült bebolondítanom. Már szépen fújja a növények latin nevét és néhány napja bejelentette hogy ő is akar egy nanot magának. :D Persze költségvetéssel még nem akartam elkeseríteni :D

egedzs said:
Arra gondoltam, hogy legközelebb körbe kerítem a talajrészt, ahova ültetni fogom.

Nem rossz ötlet de tartok tőle hogy még azon is átverekszi magát. Nekem még a talajszint felett is hozza az új hajtásokat és terjeszkedik irgalmatlan sebességgel :) Azért egy próbát megér.....
 
Gratu az akihoz. Nekem nagyon tetszik az acicularis mező benne, mert nem egy "szokványos" képet kölcsönöz az akinak. Igazi kis üvegbe zárt vadon ;)
 
Csatlakozom az előttem írókhoz ! GRATULÁLOK!!!!!!!!!
Nagyon jól eltaláltad!
Ha értékelni kellene : 5-ös!
 
Én is gratulálok, nagyon szép természetes hatású!
Ha vendégeket fogadsz, kapcsolj le minden világítást, csak az akit használd 1-2 órát. Tuti észre fogják venni... :D
Egyébként komolyra fordítva valószínűleg, ha magasabban lenne egy külön bútoron, jobban vonzaná a tekinteteket.
Bár én nálad vendégségben még a pincébe is lemennék, hogy megnézegessem az akit.... :)
 
Köszönöm srácok még egyszer!!

atti76 said:
Én is gratulálok, nagyon szép természetes hatású!
Ha vendégeket fogadsz, kapcsolj le minden világítást, csak az akit használd 1-2 órát. Tuti észre fogják venni... :D
Egyébként komolyra fordítva valószínűleg, ha magasabban lenne egy külön bútoron, jobban vonzaná a tekinteteket.
Bár én nálad vendégségben még a pincébe is lemennék, hogy megnézegessem az akit.... :)

Igazad van Atti valóbban kicsit alacsonyan van. Ha egyszer végre lesz egy saját lákásom vagy házam biztos hogy valami központi helyen lesz egy jó nagy aki! :D :D :mrgreen:

Igyekszem kihasználni, hogy egy normális fényképezőgép került a kezeim közé és lőttem még néhány képet az akiról. Remélem nem unjátok még nagyon. :oops: Próbáltam nem a megszokott oldalról fotózgatni.

4365782634_01612c3e56_m.jpg
Ahogy a korábbi képeken is látszik az akvárium viszonylag körbe van bútorozva ezért számomra is érdekesen hatottak az oldalról illetve felülről készült képek.
A fényképezőgép alig fért be a szekrény és az aki közé úgyhogy a minőség nem a legjobb :)

Jobbról az akvárium:
4365783578_7977055223.jpg

Illetve balról:
4365783134_f48136999e.jpg

Sokáig nem tetszettek a nyitott akváriumok aztán persze én is megfertőződtem az ADA őrülettel. Tény hogy vannak negatívumai, -gyorsabb párolgás, halak kiugrásának veszélye- emellett viszont olyan vizuális élményt nyújt amit nehéz kárpótolni bármivel is. Ráadásul sokszor hasznos is hogy gyorsan hozzá lehet férni a vízfelülethez, nem kell szétbontani a fél akváriumot hozzá. Most már nem csinálnék fedett akváriumot, bár kíváncsi lennék hogy egy nagy, 200-300 literes növényesnek mekkora lehet párolgása...

Felülről látható csak igazán, hogy a növények mekkora felületet kitakarnak az akváriumból. Csak úgy szívják magukba a fényt. Kőkemény csata megy itt kérem szépen :) A Wallichiim alul is maradt a harcban a Rotundifoliám ellen. Azt hiszem át kell telepítenem valahova, ha nem akarom hogy kipusztuljon.

4365041917_9496831dff.jpg

4365041243_7d06695f96.jpg

Végül a kedvenc képem a mostani sorozatból. (még ha az alja meg a teteje életlen is kicsit):
4365040889_d469e49b51.jpg

No persze tény, hogy azért elölről fest a legjobban az aki ;)
4365038757_075293a277.jpg
 
Back
Oldal tetejére