• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The green canyon

A JBL manado nálam se keményíti a vizet!
Csatlakozom Outro-véleményéhez :jól kimosni a talajt a portól senki ne feledje!
Szerintem az árához képest nagyon jó talajnak mondható!
 
Lőttem ma néhány képet az akiról. Sajnos most csak a saját gépem volt kéznél. A különbség óriási. Még paint shop pro-val is alig tudtam kihozni valami normálisat belőle.
Túl sok változás nem történt. Lassacskán beindulnak a növények. A hátsó stemeket már egyszer vissza kellet vágnom. Algám még nincs, viszont a hártya nem akar egyelőre eltűnni a vízfelszínről. Naponta le szoktam halászni. Remélem azért hamarosan elmúlik...
A buborékszámlálóm még mindig nem jött meg. Kezdek komolyan aggódni hogy elkeverte a posta. Ha jövő héten nem jön akkor biztos hogy fújhatom... :(

Nos a képek, az aki pont ma két hetes:

4234764258_d6e7fee3fb.jpg

4233990545_8cf76b8ea2.jpg

4234764672_a1b12d5520.jpg

Nagyban itt megtekinthetőek: http://www.flickr.com/photos/45422223@N06/
 
A hártyásodás miatt még nem kell aggódni, de én biztosan változtatnék a jelenlegi esőztetős megoldásodon. Így nem az igazi.

Lehet egy pipa és a rövid oldalra egy lefűrészelt esőztető, hogy teljes hosszban mozgassa a vizet. Vagy a teljes hátfalra, de a mostani nem túl jó. Tapasztalat szerint az sem jó, ha ferdén van benne az esőztető, de gondolom a pipa hiánya miatt van most így. Szóval ezen megpróbálnék változtatni és a hártya is biztos rövid időn belül teljesen eltűnne.

A látvány még mindig izgi. ;)
 
A buborékszámlálóm még mindig nem jött meg. Kezdek komolyan aggódni hogy elkeverte a posta. Ha jövő héten nem jön akkor biztos hogy fújhatom... :(
Ne aggódj,3-4 hét az alap e-bayen.Kilenc dolgot rendeltem ajándéknak november első hetében.Ebből 4 tétel 4.hét végére jött meg,kettő tétel dec.23.-án (nem voltam ideges,ááá...)42 napra a postázástól.Egy tételem a mai napig "van"valahol,legalábbis remélem.... :shifty:
 
viktorlantos said:
A hártyásodás miatt még nem kell aggódni, de én biztosan változtatnék a jelenlegi esőztetős megoldásodon. Így nem az igazi.

Lehet egy pipa és a rövid oldalra egy lefűrészelt esőztető, hogy teljes hosszban mozgassa a vizet. Vagy a teljes hátfalra, de a mostani nem túl jó. Tapasztalat szerint az sem jó, ha ferdén van benne az esőztető, de gondolom a pipa hiánya miatt van most így. Szóval ezen megpróbálnék változtatni és a hártya is biztos rövid időn belül teljesen eltűnne.

Megmondom őszintén annyira nem tetszik a zöld esőztető hogy nem is volt kedvem vele foglalkozni. Rövid időn belül lecserélem az már biztos. Azért most hogy mondtad a ferdeséget lehet megpróbálok vele valamit bizgetni, hátha jobb lesz az áramlás. ;)

zsotyi said:
A buborékszámlálóm még mindig nem jött meg. Kezdek komolyan aggódni hogy elkeverte a posta. Ha jövő héten nem jön akkor biztos hogy fújhatom... :(
Ne aggódj,3-4 hét az alap e-bayen.Kilenc dolgot rendeltem ajándéknak november első hetében.Ebből 4 tétel 4.hét végére jött meg,kettő tétel dec.23.-án (nem voltam ideges,ááá...)42 napra a postázástól.Egy tételem a mai napig "van"valahol,legalábbis remélem.... :shifty:

Hümm hát ez most kicsit megnyugtatott. Én a kütyüt december elsején rendeltem, de kaptam róla értesítést, hogy a tag csak egy héttel később postázta, december nyolcadikán. Mondjuk már az is majdnem 4 hét. (egy sexilady nicknevű kínai az illető, haverral beszéltük hogy biztos valami dagadt atlétatrikós szőrös faszi lehet igazából.... :lol: :D :lol: :mrgreen: :)
 
Arizona said:
Nagyon szép akva, tényleg izgalmas látványt nyújt! Gratulálok!! :thumbup:

Köszi szépen Arizona. :) Örülök hogy elnyerte a tetszésed.

No egy gyors helyzetjelentést. Túl sok mindenről nem tudok beszámolni. A növények nődögélnek. Az első lakók is megérkeztek, néhány tornyos csiga, illetve 4 red cherry képében. Ők az új világ első felfedezői :D . Ha pozitív visszajelzést kapok tőlük akkor hamarosan jönnek a többiek is az elfekvőbe lévő, de még üzemelő régi akiból.

Egy kevés barna alga megjelent a köveken. Vízcserénél a kilógó kőrészeket lekezeltem easy carboval. A barna alga ki is purcant tőle egyből. Remélem hamarosan eltűnik az a kevés is a többi dekorról. Viszont jó hír hogy a felszíni hártya úgy néz ki eltűnt. Egy kicsit bizgettem az esőztető fekvésén. Lehet az segített, illetve szerintem kezd beállni az aki magától. A HC illetve HM első nyírása is megvolt. Remélem rá tudom venni ezt a két növényt hogy szépen oldalra terjeszkedjen tovább.

Világításba még mindig csak 3 fénycső megy. Egyelőre elégnek érzem, de a jövőben jó lenne valamikor megbütykölni a negyediket is. Vízcsere még heti kettő 50 %. Szerintem még jövő héten ez fog menni. Aztán ha nem látom az algák szaporodását akkor marad a heti egy.

Bubiszámlálónak még mindig se híre se hamva. :S Viszont az aukciós link moderálva-es rossz tapasztalat ellenére bekockáztattam még egy vásárlást. Lecserélem a zöld esőztetőt üveg cuccokra ;) :mrgreen:

Összességében úgy gondolom jó úton halad az aki. Egyelőre meg vagyok elégedve a fejlődéssel. Hamarosan teszek fel új képeket is, csak még egy kicsit kivárok, had nőjenek a növények. :wave:
 
Gratula az akihoz, szépek ezek a palakövek és az elrendezése is határozottan tetszik. Ütős aki lesz nagyon, ha már a "bozót" is ereje teljében lesz ;)
 
Köszi N-dee! Ostorozom a növényeket, úgyhogy muszáj nekik nőni. :D

Viszont a Rotala Wallichii-vel van egy kis problémám. A növény a Vizinövény.hu-ról érkezett, és ugye emersen volt nevelve. Beültettem, és kezdi is hozni a kis hajtásokat amik már szép vörös submers leveleket tartalmaznak, de sajnos a lenti emers szár frankón berohadt és gyakorlatilag szétment. Nem tudtam mit csinálni levágtam a kis hajtásokról a barna részeket és tegnap újra beültettem, de sajnos a friss rész még nagyon kicsi. Nem tudom meg fog-e gyökeresedni. Tartok tőle hogy nem.
Van valakinek tapasztalata ezzel a növénnyel? Ez törvényszerű hogy a emers rész kirohad, vagy nálam nem érezte jól magát. Nagyon vártam ezt a növényt, remélem nem pusztul ki. :?
 
Nem törvényszerű. Anno a UKAPS-en volt erről egy beszélgetés, konkrétan a Crypto-k kapcsán, hogy törvényszerű-e az emers növények vízbe helyezése utáni Crypt Melt. Akkor Clive mondta azt, hogy nála soha nem fordult elő, semmilyen növénnyel, mivel a kulcs a megfelelő CO2 biztosítása - ha ez megvan, a növény boldogan megy tovább a maga útján.

Ne feledjétek, hogy a legtöbb akváriumi növény a "vízhatáron" él a természetben, ahol a víz időszakosan elönti a partot, majd visszahúzódik. Tehát folyamatos emerse/submerse hatásoknak van kitéve. Ha folyamatosan dobálná a leveleit, az nem vallana túl jó evolúciós hatékonyságra. :)

Az akid egyébként nagyon szép !!! (A paintshop-os próbálkozás zseniális volt!) A bal oldali kövek előtt látható HM mező vágásával meg fog gyűlni a bajod (az elhelyezése szerintem kitűnő), de mivel hátul stem-ek vannak, észre sem fogod venni a pluszmunkát... ;)
 
Köszi Key a a dicsérő szavakat. Jól esik ez így hétfő reggel a májamnak. :mrgreen:
A HM mezőt szeretném egy szép pofás gömbölyded bokorrá alakítani. A Wallichii-vel kapcsolataban majd beszámolok hogy túlélte e a viszontagságokat.
Ja egyébként volt egy kis rendezgetés a hétvégén. Rájöttem hogy a Heteranthera Zosterafolia-t rossz helyre tettem először. Sokkal nagyobb és gyorsabban növő növény mint a Rotala, ezért megcseréltem a kettőt. A Heteranthera ment hátra, a Rotala pedig előre. Szerintem így jobban fog mutatni.
A héten remélem tudok néhány jobb minőségű képet fabrikálni. Teszek majd fel ismét. ;)
 
outro said:
...de sajnos a lenti emers szár frankón berohadt és gyakorlatilag szétment. Nem tudtam mit csinálni levágtam a kis hajtásokról a barna részeket és tegnap újra beültettem, de sajnos a friss rész még nagyon kicsi.

Anno az én sima rotundifoliáim is emers levelekkel kerültek az akiba, kb. 50-60 szál. Ebből úgy 15-20 szál nálam is berohadt, de nem kell neki nagy feneket keríteni, mert ettől a növény még szépen továbbfejlődik(akár ültetés nélkül a víz tetején is). Megvárod amíg űltethető méretre, kb. 10-12cm fejlődnek a friss hajtások, aztán újra ledugod őket. Nekem ezután már nem volt problémám velük.

Ui: Remélem ez a wallichii-nál is műxik! :wtf:
 
N-dee said:
outro said:
...de sajnos a lenti emers szár frankón berohadt és gyakorlatilag szétment. Nem tudtam mit csinálni levágtam a kis hajtásokról a barna részeket és tegnap újra beültettem, de sajnos a friss rész még nagyon kicsi.

Anno az én sima rotundifoliáim is emers levelekkel kerültek az akiba, kb. 50-60 szál. Ebből úgy 15-20 szál nálam is berohadt, de nem kell neki nagy feneket keríteni, mert ettől a növény még szépen továbbfejlődik(akár ültetés nélkül a víz tetején is). Megvárod amíg űltethető méretre, kb. 10-12cm fejlődnek a friss hajtások, aztán újra ledugod őket. Nekem ezután már nem volt problémám velük.

Ui: Remélem ez a wallichii-nál is műxik! :wtf:

A sima rotalámmal nekem sem volt semmi bajom. Az kis túlzással a jég hátán is megél, sőt szaporodik mint a bolondgomba.
A wallichii-t egy kicsit igényesebb növénynek írják mindenhol, ezért aggódom egy picit miatta. No de mivel tapasztalatom még nincs vele kapcsolatban ezért nem is mondok semmit. Majd meglásssuk - elvégre a vak is azt mondta- :cool:
 
Kellene egy kis segítség vagy inkább tanács. Az aki ma négy hetes. Mivel a tesztgarnélák :) jól érzik magukat ma bekerültek az első halak 3 otocinclus képében. Egy jó másfél óráig szoktattam őket és most kerültek be. Láthatóan zavarodottan viselkednek feltételezem a CO2-vel van bajuk. A drop checker szép zöld egyébként. Ez a zavarodottság normálisnak mondható a halak részéről vagy vegyem ki őket inkább. Nem szeretném ha elpusztulnának co2 mérgezésben. :(
 
No időközben úgy látom rendbe lesznek a halak. Valószínűleg kicsit szokatlan volt nekik a CO2. Remélem megszokják hamar.
Ma vettem egy adag SERRA aktív szenet. Mostanában elég sokat beszéltünk róla, gondoltam kipróbálom én is. Be is került a szűrőbe, kíváncsian várom az eredményt. ;)
 
No mivel egész jól érzik magukat az új lakók, gondoltam lövök egy két hangulatképet. Sajnos a minőség nem a legjobb mert az én régi gépemmel csináltam a fotókat de azért a lényeg látható. ;)


4278105499_4fb5b9d33d.jpg

4278853138_eacb361726.jpg

4278853250_42c7cbc80c.jpg

4278853188_2d39113b5d.jpg

A képek minősége miatt nem látszik de ez az aktív szenes dolog tényleg nagyon bejövős. Félelmetesen kristálytiszta vizem lett reggelre.
Holnap megint nálam lesz végre fater normális fényképezője, azzal akarok teljes alakos képet csinálni. ;)
Mint azt korábban említettem volt egy kis barna alga a köveken. Nagyon nem tetszett úgyhogy nekiugrottam fogkefével meg Easy carbos-ecsettel. :D :lol: Szerencsére nem tetszett neki és most el is tűnt szinte teljesen. Nem akarom elkiabálni mert még bármi lehet de nem úgy tűnik hogy az alga állandó vendég lesz ebben az akváriumban. Őszintén szólva azt hittem több vesződséggel fog járni az üzemeltetés, (istenem mit össze nem szenvedtem a régi 30 literessel hónapokon keresztül) de egyelőre minden megy mint a karikacsapás. Azt hiszem most kapott el a növényes akvarisztika gépszíja teljesen..... :roll:
 
Nincs is annál jobb érzés amikor ebben a félig napos félig morcos időben ránézel a kicsattanóan zöld növényeidre ;)
Szépek a fotók, főleg az első kép ami bejövős. :thumbup: 2 hónap és mindent befed majd a növényzet.
 
Köszi Viktor. Valóbban nem sok mindent csináltam ma az aki bámulásán kívül. Sajnos hétközben a nagy rohanásban nem sok idő marad az ember hobbijára, úgyhogy jobb híján az ilyen szombatokat kell megragadni. :)
A legmeggyőzőbb növekedést egyébként az eleocharis mutatja. Már most egész szép szőnyeget alkot. De egyelőre a HC-t sem érzem olyan veszett nehéz növénynek. Talán a Rotala Wallichii is megmarad... :)
 
Back
Oldal tetejére