• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Enchanted Forest

Milyen scape-t építsek?


  • Total voters
    47
Sziasztok!
Itt a heti jelentés:
HC nő, MC nő Ludwigia nő, Limnophila nő, Crypto hobbit elolvad:confused:, Anubias mini elolvad? :cautious::eek:, az eddig beragasztott mohák szépek, de nem nő semelyik...
A fák taknyosodnak gyengén, vízcserekor lefogkefézem, leszívom.
CO2 szintet nehéz kicsit belőni még. Az áramlást figyelgetem, hogy kielégítő legyen mindenhol.

Egy kis Technika:
4x54W 7 órában
2x tetra EX-1200
napi 12 ml Carbo
napi 3 ml Tropica (a heti adag lebontva)

DSCF0008.JPG
 
Sziasztok!
Itt a heti jelentés:
HC nő, MC nő Ludwigia nő, Limnophila nő, Crypto hobbit elolvad:confused:, Anubias mini elolvad? :cautious::eek:, az eddig beragasztott mohák szépek, de nem nő semelyik...
A fák taknyosodnak gyengén, vízcserekor lefogkefézem, leszívom.
CO2 szintet nehéz kicsit belőni még. Az áramlást figyelgetem, hogy kielégítő legyen mindenhol.

Egy kis Technika:
4x54W 7 órában
2x tetra EX-1200
napi 12 ml Carbo
napi 3 ml Tropica (a heti adag lebontva)

View attachment 27842
Andris ....ez az akvárium már most patent.Jöhetne már így is hozzám.Nagyon szép munka(y)
 
Andris, azon kívül, hogy le a kalappal, lenne egy-két észrevételem:
- a CO2 difuzort én letenném egészen a talaj közelébe, hogy hosszabb útjuk legyen a bubiknak, ezzel is javítva a beoldás hatásfokát
- a homokot nem volt korai beszórni a dombra a dekorok közé? Ott nem lesz semmi növény? Olyan furin világos...
 
Andris, azon kívül, hogy le a kalappal, lenne egy-két észrevételem:
- a CO2 difuzort én letenném egészen a talaj közelébe, hogy hosszabb útjuk legyen a bubiknak, ezzel is javítva a beoldás hatásfokát
- a homokot nem volt korai beszórni a dombra a dekorok közé? Ott nem lesz semmi növény? Olyan furin világos...

A difi odáig megy le sajnos, a gyökerektől nem fér oda. A skimmer viszont ott tolja neki, szóval a bubik szépen mennek előre, a szembe lily meg tolja lefelé így szépen kavarja befele, de még próbálkozok más difi elhelyezéssel is.
A homokot azért szórtam be, hogy a HC majd benövi a szélét, és finom nyírásokkal alakítom ki a partvonalat.
 
Jelentkezem újra.
A fák rendje és módja szerint taknyosodt(n)ak.
DSCF0004.JPG
Leküzdöttem egy kisebbfajta barna alga támadást, segítségemre volt 15 Molly
DSCF0016.JPG
DSCF0017.JPG
Most már csilivili minden.
Nő a HC szépen, már jövőhéten nyírni fogom.
Megindultak a mohák és a háttér-növényzet is alakul.
Fotózok majd nektek egyet hamarosan. ;)
 
Na,hogy áll az akid?Elkészülsz vele ho végéig?
Huhh, remélem...
kicsit megnyestem a hátsó stemeket é lehet nem nőnek addig meg. Viszont halak már vannak 50 db paskai személyében.
Szokják az új helyüket, és remélem olyan szépen fognak úszni együtt mint ahonnan megvettem :)
 
Huhh, remélem...
kicsit megnyestem a hátsó stemeket é lehet nem nőnek addig meg. Viszont halak már vannak 50 db paskai személyében.
Szokják az új helyüket, és remélem olyan szépen fognak úszni együtt mint ahonnan megvettem :)
Pofás kis jószágok! Ebben a dzsindzsában talán még le is babázhatnak, ugye?
 
Huhh, remélem...
kicsit megnyestem a hátsó stemeket é lehet nem nőnek addig meg. Viszont halak már vannak 50 db paskai személyében.
Szokják az új helyüket, és remélem olyan szépen fognak úszni együtt mint ahonnan megvettem :)

Kicsit piríts oda a piláccsal, adj neki több világítási időt, meg picit több tápot és nem lesz probléma. De csak pár napra!
Hajrá!
 
Back
Oldal tetejére