• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Enchanted Forest

Milyen scape-t építsek?


  • Total voters
    47
Lépésálló nikecell azért jó, mert ahhoz lehet rögzíteni FBS-el a dekorokat. Én is azért döntöttem a lávakő emelés ellenében a nikecell mellett.
Lávakő mellett szól a + talajszűrési kapacitás.
 
Tegnap végre elindult az akva pár napos DSMmel, végső szintezgetés után töltöm egy az egyben ROval.
A mohásítás hátra van még, Riccardia ragasztgatásra már nem volt erőm, illetve elszámoltam magam a háttérnövényekkel szóval még lesz egy kis ültetgetés. :whistle:

Jöjjenek az adatok miket is pakoltam eddig bele:
1 zsák Tropica Substrate
4 l apró lávakőzúzalék
20 l 2-3 cm lávakőzúzalék
5 liter használt talaj
15 liter Amazónia
egyenlőre negyed zsák La Plata.
kb 15 Kg fa
kb 60 Kg Andezit

2 Crypto luthea Hobbit
1Crypto parva
1 Eleocharis parvula Mini
7 Ludwigia Arcuata
16 HC
4 Gömbmoha
1 Staurogine repens

Fotózni nem volt mivel, meg időm se szóval telefonnal nyomkodtam időnként:
IMG_20170302_100239.JPG
IMG_20170302_105942.jpg
IMG_20170302_140622.jpg
received_1363358737019948.jpeg
received_1363597820329373.jpeg
received_1363655676990254.jpeg
 
Utoljára módosított:
Bitang jó eddig(y)
Egyedül a sok vastag tuskóvégtől félek, hogy nem sikerül elég természetesre megcsinálni.
 
Bitang jó eddig(y)
Egyedül a sok vastag tuskóvégtől félek, hogy nem sikerül elég természetesre megcsinálni.

Írta rá Andris, higy lejjebb engedi majd a vizet, hogy ne látszódjanak. :)

Eddig nagyon szép munka, várom a további fotókat! ;)
 
Jó lesz ez Andris !
Most még egy csomó helyen lehetne finomítani de ez idővel úgy is megtörténik majd.(y)
Nyomon követem a naplót ;)
 
Szuper lesz, lájkolom! Egyedül a két pirossal jelölt egyenes fát kapnám ki, szerintem nem ad hozzá az összképhez...

received_1363597820329373.png
 
Osztom a többiek véleményét, tényleg frankó. Összképet, arányokat, mélységérzetet, részletgazdagságot tekintve egyaránt.
Norbi véleményével részben értek egyet. Ha vannak jobb fáid a jelöltek helyére, persze érdemes lenne azokkal próbálkozni. De ha nincs (ezt feltételezem a bunkósakból is), nem baj, nekem hozzáadnak a képhez. Inkább a jobboldali aranymetszésben furi az a kisebb, azáltal hogy a hátrakunkorodó fő ága mélységben túl nagyot kanyarodik.
Szuper lesz (y)
 
Köszi srácok, igyekszem fejlődni. :)
Köszönöm a kritikákat, ha vége az első sokknak, hogy kész lettem, finomítgatok rajta. Jószerivel még meg sem néztem, hogy mi merre áll annyira átszellemültem, és csak raktam a fát meg a követ. Ültettem ééés alvás... :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok
Ma beszinteztem a bútort.
Felragasztottam egy adag Riccardiát, beültettem a maradék növényeket 3 cserép HM és egy Ludwigia ment még bele.
És végre elindult a feltöltés.
Az RO gép bent a fürdőben, 10 méter levegőcsövet meg bevezettem, hogy ne is legyen kb útban befűztem a TV kábelnek kifúrt lyukba a szoba ajtón. Felakasztva az akvára és szépen csorog be a víz.. fog a fene vödrözni :D.
n4.JPG
 
Jo lesz.Tetszik!Csak egy kérdés:elkészülsz marc 31-re?En kb 11napja indítottam,és hat remélem elkészül!
 
Jo lesz.Tetszik!Csak egy kérdés:elkészülsz marc 31-re?En kb 11napja indítottam,és hat remélem elkészül!
mi lesz március 31.én? :eek: nem május?
amgy 2 dolgon izgulok csak. A HC nőjön szépen, a fák meg sötétedjenek össze. A többi gaz sprinter benne.
 
Halucikákat ti miket választanátok? valami színbomba, mutatósat (sherpa van szép elérhetőben), vagy mint pl a fekete neon vagy tetra amik meg katonás rendben úsznak?
 
Halucikákat ti miket választanátok? valami színbomba, mutatósat (sherpa van szép elérhetőben), vagy mint pl a fekete neon vagy tetra amik meg katonás rendben úsznak?
Gyémántneon?

Serpalazac is jó, de az "tucat hal". :) Meg predator.
Gyémánt nincs Miskolcon... :(
És a tenyésztők akiket ismerek senki nem tart.
 
Back
Oldal tetejére