• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The descent

Ez nagyon jó lett, gratulálok hozzá. :) Nagy sziklás, köves rajongó vagyok, így külön élmény a sok fás akva között egy ilyen "hegységet" látni. Sok meló van benne, követlek hogy merre halad majd, ígéretes kezdés nagyon :)
 
Én is csak a tetszésemet tudom kifejezni a berendezéseddel kapcsolatban.(y) A legvégén kel majd életre a kép az apró finomítások után, nagyon szép lesz, ezekre persze még ráérsz. Egy szempont eszembe jutott az akváriumoddal kapcsolatban,a GA-ban lezajlott Adam Paszczela/Jorge Carvalho élő berendező eseményen hangzott el: hegység kialakításánál a moházást a repedésekben, vájatokban, csak az adott mélyedés alsó kétharmadán érdemes elvégezni, mert úgy természetesebb.:) Egy vagy két helyet látok nálad, ahol végig moháztad a repedést, mintha tényleg nem lenne annyira tuti, nézd meg esetleg ilyen szemmel is a hasonló scapeket, majd a Tiedet is.:)
Koszonom szepen. Minden finomitasi info jol jon. Ramegyek a dologra.
Kicsit tartottam tole, hogy neheztelsz majd ram a nev miatt, es soha soha nem josz majd nekem verseny fotot csinalni, de ugy erzem ezert nem tennel giotin ala.
 
Barlang- vs barlang. Azert valasztottam inkabb angol nevet hogy ne legyen ugyan az mint neked. En ugy latom egy akva egy nevvel marad felejthetetlen. Ha erted mire gondolok.
Nem tudtam, hogy a "descent" barlangot is jelent, de így világos minden. Nyugodtan elnevezhetted volna "barlangnak" is (főleg, ha úgyis az), nem védettem le a szót.:)
 
Sziasztok.
Bekerültek az élőlények. Tegnap előtt betettem 2 db csoki sakurát,(azt hiszem), gyönyörűen legelni kezdtek. Mai nap bekerült 10 db boraras urophthalmoides, 4 db pandacsík. A pandacsíkok el is tűntek, azóta sem láttam őket..
Növényezés szempontból még semmi nem történt de tervben van a héten.
 
Sziasztok.
Itt azért bővebben leírom mi a sztori mert aki ezt a naplót követi, nem mind követi a többi naplómat.
Tehát sajnos mikor ez az akvárium szép indítást produkált, és Ti jó barátok, Jó kollégák sok jó és fontos infóval láttatok el, nem tudtam folytatni mert sajnos a családunkba egy fejfájásból majdnem hatalmas tragédia történt így 4 hetet ki kellett hagynom, úgy hogy ez az akvárium azóta is úgy van ahogy utoljára hagytam.
Azért elégedett vagyok mert 4 hét magára hagyás után mintha megállt volna az idő, és semmi sem történt.
Mindegy. Minden jól alakult és újra foglalkozhatok a hobival úgy hogy nagy erő bedobással visszaveszem az irányítást és folytatom a jó terveket és kihívásokat amiben rengeteget segítettetek.
És akkor egy kép 4 hét után. Igen.... minden szinte ugyan úgy van.
20170715_090312.jpg

Ma vagy holnap kiszedem a növényzetet, aljzatot és mindent újra kezdek. A kövezet nem mozdul csak minimális változtatás lesz.
 
Sziasztok.
Új neki rugaszkodás. Kicseréltem a talajt sokkal apróbb aktív talajra mert nagy szeműnek tituláltam a benne levőt. Parvulát újra ültettem, pár követ még bele tettem, az állapot nem végleges csak próbálkozok a segítő tanácsokkal. Egyelőre itt járok.

20170716_153622.jpg 20170716_160338.jpg 20170717_172442.jpg 20170717_173756.jpg 20170717_173810.jpg
 
Sziasztok.
Tegnap nyaralásból hazaérve ( minden nagyon jól sikerült és telt) már a határt átlépve telefont ragadtam és hívtam az öreg halas barátomat és 10 db oto lefoglalásra került amiből már 5 vagy 6 ebben az akváriumba landolt. A nyaralás nem viselte meg az akváriumot de egy kis kősikálás azért ráfért ettől a zavarosság. Mielőtt elmentem aktív talajra cseréltem a benne levőt, és a víz tetején illetve sínylődő parvula minit újra ültettem, immár az ujj aljzatba. Nagyon szépen életre kapott.
20170729_144227.jpg

És a jobb oldalon a védőrács felett az új oto banda.

20170729_144246.jpg
 
Sziasztok.
Ma szűrőtisztítás volt. 7db szűrő teljes karbantartása. Pfff nem volt gyenge művelet.
Hogy maradjunk ennél a naplónál, az összesből kiszedtem a Seachem Purigen zacsikat (az egyik szét volt mállva) ki hipóztam, és öblítés után ebbe tettem bele 3 zacskóval. 300-400 ml lehetett,de így teljesen lefedi a perlont nem úgy mint eddig, hogy a perlon közepén figyelt egy cseppnyi zacsi.
A vízcseréket is megejtettem.
Minden növény szépen hajt, most már kezdek elégedett lenni, a növényzet életképességével. Ahogy nőnek úgy fogom megtalálni a legjobb helyet nekik mind látványban, mind élettérben.
Jelenleg az állatkák száma a következő:
oto 4 db
Boraras uropthalmoides 10 (elvileg)
Pandacsík 3db
csoki sakura 1db ebből szeretnék még. Jön még bele 20-30 db cbs a jövőhéten.
Egyenlőre ennyi.
Kép majd később mert baci pótlás miatt elég ködös.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Eljött a hétvége. Vízcserék, karbantartás, stb.
Aki nem követte a bejegyzésemet az akvárium hűtése topikban itt olvashat róla, hogyan használtam fel egy kiszolgált vízgép belső vízhűtő szerkezetét, víz hűtés céljára ebben az akváriumban. A régen áhított 24 fok alatti hőmérséklet volt a cél klíma nélküli meleg lakásban. Sikerült. És ráadásul a legnagyobb kánikulában. A kivitelezésen erősen finomítani kell még de az is folyamatban van.
Holnapi nap érkezik közel 40 db cbs, ezért volt a törhetetlen vízhűtésem megoldásának kivitelezése. Sikerült. :)
A többit holnap. Úgy is karbantartó nap lesz és most hála az égnek van rá egy egész napom.
Szép hétvégét mindenkinek.
 
Back
Oldal tetejére