• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The descent

A legtobb naploba csak belekukkantunk, nincs ido mindent monitorozni. De ha valami szep, ott megallunk kicsit. Szep munka, sok sikert hozza!
 
Az apró kövek nekem nagyon szabályosak, megszórnám valami kaviccsal (Aqua Gravel mondjuk), hogy kicsit természetesebben váljon el a homok a kövektől. Amúgy a fő scape bejön, várom a folytatást ;)
Ahogy nézem az ada gyártótól ez sima folyami kavics? Azt látom, hogy kémia semleges, nem keményít stb stb. Szemcseméretet nem látok. Vagy nincs is? Több méret vegyesen?
http://amkfish.com/?mods=katalog&fm=k_show&id=5040
 
Jájj megint egy napló amit követnem kell,sok lesz ez már a jóbol.
Szép kezdés,Tomival egyetértek a kövek szabályosságát illetően,de azt is tudom hogy a növények növekedésével még rengeteget változhat a kép.
Algamentes működést [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
2 napig nem olvasok fórumot, és majdnem lemaradtam erről.:nailbiting: Henrik, úgy sikerült, ahogy elképzeltem! :rolleyes::LOL: Csak azért nem kéne, mert sokkal jobb úgy gyönyörködni benne, hogy nem nekem kell gondozni. :p:D (Azért egy kis irigység is beszél belőlem.:whistle:)
A homokos-köves részre is teszel majd növényeket? Illetve a barlang azon részébe, ahova fentről "besüt a nap", szerintem lehetne tenni valami törpe cryptot vagy anubiast, vagy más apróbb növényt!
Esetleg kipróbáltad már, hogy mit mutat a barlang háttér világítással? Erre nagyon kíváncsi lennék!
 
2 napig nem olvasok fórumot, és majdnem lemaradtam erről.:nailbiting: Henrik, úgy sikerült, ahogy elképzeltem! :rolleyes::LOL: Csak azért nem kéne, mert sokkal jobb úgy gyönyörködni benne, hogy nem nekem kell gondozni. :p:D (Azért egy kis irigység is beszél belőlem.:whistle:)
A homokos-köves részre is teszel majd növényeket? Illetve a barlang azon részébe, ahova fentről "besüt a nap", szerintem lehetne tenni valami törpe cryptot vagy anubiast, vagy más apróbb növényt!
Esetleg kipróbáltad már, hogy mit mutat a barlang háttér világítással? Erre nagyon kíváncsi lennék!
Köszönöm szépen.
Háttér világítás sajna nem megy mert közel van a fal. A barlangba a fény be fog jutni csak még nem a tervezett világítás van fent az egyelőre kevés növényzet miatt és ugye a friss indítás miatt. Jól látod, egyre jár az agyunk. Mini méretű buce kerül a barlang különböző pontjaira. Caterina mini illetve mini coin csak szaporítom jelenleg.
 
Sziasztok.
Meg cseréltem a növénykéket. Balról kiszedtem a hc-t parvula minire cseréltem ( Köszönöm @tsokee ) Jobb oldalt kapott esélyt újabb fejlődésre. Glosso kuka. Balról kivettem a nagy követ, jobbról a két nem oda illő hegycsúcsot. Barlang alsó falakra buce Kati került egyelőre csak bepakolva később az apró kavicsozásnál kötözve, beszorítva, stb.
Át álltam napi 1 ml pró tápra ami mikro makro egyben. excel maradt napi 1,2.

DSC00016.JPG DSC00015.JPG DSC00014.JPG DSC00013.JPG
 
Sziasztok.
Meg cseréltem a növénykéket. Balról kiszedtem a hc-t parvula minire cseréltem ( Köszönöm @tsokee ) Jobb oldalt kapott esélyt újabb fejlődésre. Glosso kuka. Balról kivettem a nagy követ, jobbról a két nem oda illő hegycsúcsot. Barlang alsó falakra buce Kati került egyelőre csak bepakolva később az apró kavicsozásnál kötözve, beszorítva, stb.
Át álltam napi 1 ml pró tápra ami mikro makro egyben. excel maradt napi 1,2.
Szia !
Savazok mert azt is kell néha.Ezeket csak azért írom mert Én így csinálnám de nem kötelező jelleggel hiszen ez a Te akváriumod.Szóval a parvula jó ötlet a bal oldalon,Én egy dobozzal beszórnék a jobb oldalra is hogy egységes legyen a kép,egy kis MC vel megbolondítanám mindkét oldalt vegyesen ültetve.Az előtérben engem nagyon zavar a dekorhomokra engedett agyag talaj,tudom a cél hogy ha benövik a növények a helyet akkor majd rátakarnak.A barlangba vezető utat is két oldalt egy kicsit megbolondítanám kövekkel.Ami még elvonja a figyelmem az a középső kő közepén a mohakupac ezt is két oldalra elosztva árnyalnám egy kicsit.
Csináltam egy verziót mire is gondoltam,eddig sokaknak segített ez a fajta vizuális megvilágítás : ;)

DSC00013.JPG
 
Szia !
Savazok mert azt is kell néha.Ezeket csak azért írom mert Én így csinálnám de nem kötelező jelleggel hiszen ez a Te akváriumod.Szóval a parvula jó ötlet a bal oldalon,Én egy dobozzal beszórnék a jobb oldalra is hogy egységes legyen a kép,egy kis MC vel megbolondítanám mindkét oldalt vegyesen ültetve.Az előtérben engem nagyon zavar a dekorhomokra engedett agyag talaj,tudom a cél hogy ha benövik a növények a helyet akkor majd rátakarnak.A barlangba vezető utat is két oldalt egy kicsit megbolondítanám kövekkel.Ami még elvonja a figyelmem az a középső kő közepén a mohakupac ezt is két oldalra elosztva árnyalnám egy kicsit.
Csináltam egy verziót mire is gondoltam,eddig sokaknak segített ez a fajta vizuális megvilágítás : ;)

View attachment 32297
Köszönöm Viktor a hozzászólásodat.
Nagyon tetszenek a változtatások. Főleg így , hogy látom is mire gondolsz. A tetején a moha csomó még rácson van nem az volt a terv, hogy ott marad csak még nem találtam meg a helyét. Addig is növöget. Török még a héten követ a változtatásokhoz. A moha homok találkozás el van választva, keveredni nem tud csak az ültetésnél átgurult pár szem. Természetesen a terv az volt, hogy ha benövi már nem látszik. Sőt ha gyökeresedik a parvula kicsit lejjebb is szívok a talaj magasságból 4-5 mm-t kb. A héten elkezdem az alakítgatásokat.
 
@keszalvo szerintem is jók az ötletek. Henriknek én javasoltam a széles homoksávot és azt is megbeszéltük, hogy ez ideiglenes, mert később majd így nem lesz jó. De miután bezöldül az akvárium, sokkal jobban fogja látni majd a lehetőségeket és bátrabban is nyúl majd hozzá, mintha egy berendezett előtér lenne. Most is így gondolom és én nem kapkodnám el, picit várnék még, hogy jobban kialakuljanak az arányok, hiszen most már tényleg mindegy hogy most alakítja át, vagy 2 hét múlva. Szerintem.
 
Én is csak a tetszésemet tudom kifejezni a berendezéseddel kapcsolatban.(y) A legvégén kel majd életre a kép az apró finomítások után, nagyon szép lesz, ezekre persze még ráérsz. Egy szempont eszembe jutott az akváriumoddal kapcsolatban,a GA-ban lezajlott, Adam Paszczela/Jorge Carvalho élő berendező eseményen hangzott el: hegység kialakításánál a moházást a repedésekben, vájatokban, csak az adott mélyedés alsó kétharmadán érdemes elvégezni, mert úgy természetesebb.:) Egy vagy két helyet látok nálad, ahol végig moháztad a repedést, mintha tényleg nem lenne annyira tuti, nézd meg esetleg ilyen szemmel is a hasonló scapeket, majd a tiedet is.:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére