• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The descent

Sziasztok.
Ahogy ígértem megmutatom nektek hogyan egyesítettem a boltíves barlang bejáratot. Ahogy írtam videó nem sikerült de képek készültek.
A legelső kép, minimális faragás után illesztve paintban kijelölt illesztési pontok.

DSC03520.JPG

Következő ragasztó lett a választás, nem döntöttem rosszul.

DSC03521.JPG

A ragasztó két komponenses. A komponens két rész, B komponens egy rész. A két komponenst alaposan össze kell keverni, hogy a két szín ne legyen megkülönböztethető.

DSC03524.JPG DSC03525.JPG

Ha ez megvan, rákerül a fára, kőre, fémre stb. A lényeg keverési mozgatással kell ráhelyezni, hogy kenési próbáknál megbizonyosodj, hogy jól tapad a kőre. (nyúlik)

DSC03526.JPG

Hozzá illeszted a másik követ, és körkörös mozgatással nyomod összébb. Ha széthúzásra nyúlik és mindenhonnan, nem pedig lejön, akkor jó.

DSC03527.JPG

Ami kibuggyan letörlöd,esetleg átkened oda ahol vékonyabb. Vizes kőre fára is használható. 6-7 óra nyugalomba helyezés, nem mozgatás. A kötés 24 óra de 6 óra múlva már mozgatható.
A teljes kötés 7 nap, utána nem tudod szét szedni többet. Ha esetleg vésnéd inkább mellette törik mint a ragasztásnál.

DSC03585.JPG
 
Sziasztok.
Nem tetszik... Valahogy nem az igazi. Ezért jó ha nem szaladunk versenyt az idővel. Köszönöm Jopet sokat tanulok tőled. Vettem még 10 kiló seyriut és át matekolom. A forma úgy ahogy tetszik de valahogy a végei nem jönnek be. A levezetésben hibádzik valami. Vasárnap folytatom a puzzle-zést. Addig el nem indítom amíg nem találom megfelelőnek a formát. Ilyenkor gondolkodok el rajta, milyen jó lenne 10cm-el mélyebb akva. Megvettem erre is a világítást. Természetesen leecom ld-600 + dimmer. Érdekes, hogy sokszor éreztem vágyat, hogy indítsuk indítsuk , most ilyen lett de majd menet közben csak induljon már el. Na ez valahogy csökkent. Kezdek rá kattanni az építkezésre? Ha ez így van akkor komoly fejlődésen eshettem át. Hova vezet ez?.....
 
+1 a homok verzióra. Ha már ilyen érdekes lett, én mindenképp hagynék alul átjárót vagy barlangot, amin át lehet látni...
Az barlangos atjaro megmarad. Max arreb kerul kicsit. A hata mogotti resz nem tetszik annyira. Kepen egybe olvad az elotte levovel. Es a ket szele sem tetszik. Ezek kerulnek at alakitasra.
 
Bal oldalra jól kezelhető hc került, repedésekbe riccardia, jobbra a könnyen vágható részre glosso, de ez még változhat. Az ld 600 már a kocsiban figyel de két hétig csak a kis testvére lesz fent ld-030 mert nem szeretném agyon lőni fénnyel. Köszönöm mindenkinek aki segített üziben, hsz-ben,vagy csak követ-(ett).
Co elinditva.
Első két hétben szinte fele annyi fény mint szükségeltetik.
Leecom skimmer folyamatosan dolgozik az első hetekben.
Tápozás holnaptól 1,2ml seachem excel, + 1ml flora grow plant fertilizer /nap. (micro kaliummal). A fejlődéssel emelem, illetve amint indokolt áttérek a flora grow pro-ra.
Mára ennyi.
Kösz ha benéztél.
 
Az apró kövek nekem nagyon szabályosak, megszórnám valami kaviccsal (Aqua Gravel mondjuk), hogy kicsit természetesebben váljon el a homok a kövektől. Amúgy a fő scape bejön, várom a folytatást ;)
 
Back
Oldal tetejére