• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The descent

Menet közben elkalandoztam kissé. Más irányba viszem az iwagumit. A kövek maradnak de kipróbálom a boltíves megoldást. Eddig bármilyen akváriumot csináltam előbb utóbb eltűntek a dekorok. Ha megtetszik a forma akkor felfelé ívelő boltíves berendezést használok full minimál növényzettel, hogy a kövek szépsége megmaradjon. Még egy szobadísz :)
 
Menet közben elkalandoztam kissé. Más irányba viszem az iwagumit. A kövek maradnak de kipróbálom a boltíves megoldást. Eddig bármilyen akváriumot csináltam előbb utóbb eltűntek a dekorok. Ha megtetszik a forma akkor felfelé ívelő boltíves berendezést használok full minimál növényzettel, hogy a kövek szépsége megmaradjon. Még egy szobadísz :)
Jól hangzik..
Hajrá, hajrá!
A boltív alatt azt érted, hogy lesz egy alagút, hasonlón, mint a scaper's day eseményen az 1. csapat akvájában?
 
Sziasztok. Holnap elkezdem a kovek vegleges kialakitasat, formazasat illetve epiteset. Megjott minden a hollandoktol amire szuksegem volt, mai nap egy kedves baratom be tudta szerezni a ko ragasztot is ugy hogy kezdodhet a matek.
A kovek ragasztasarol keszitek videot, hogy aki esetleg kedvet leli benne, vagy erdekli ez a fajta eljaras, de meg nem nagyon vagja a dolgokat lasson egy ket megoldast. Egyenlore a berendezest 6 kg dekorhomokba fogom probalgatni es ha megtalaltam a vegleges format akkor johet a rendes talaj.
 
Szóval: Maga a kövek elhelyezése kb így fog kinézni. finomítások még lesznek tehát a végleges forma még nem ez. Elkezdem a ragasztásokat. A középső kő emelve lesz kb 5-10 cm között,és hozzá méretarányosan a mellette levők, annyira, hogy az alsó barlang szerű alagút szemből nézve is látszódjon, ne csak úgy ,hogy alulról fényképezve.
 
Este lett. Reggel csajokkal akváztunk, délután Gergő barátom ajándékozott meg pár sörrel (ez a gyengém) és itt maradt pár órát. Jó régen nem volt ilyesmire időm, ezt köszönöm jól esett.
Egy követ sikerült megragasztanom ami úgy néz ki jó lesz, de a nagy duma party közben Gergő lefordította a ragasztó használati utasítását angolról, amiből kiderült minden jól csináltam csak a kötési időt becsültem alá. ( 7 nap). Mindegy elvileg reggelre már mozgatható a vizezéssel kivárom a 7 napot. A videó elmaradt sajna nem nőtt több kezem, segítségem meg nem volt, de pár kép készült, majd rontok még rajta mielőtt felteszem. Köszönöm a mai napot kellemes volt, megismerhettem pár arcot akinek eddig csak a sorait olvastam, és Gergő neked is köszi, hogy itt voltál.
 
Ez a hardscape nagyon hard! Igaz, talaj nélkül jobban tetszett. Látom, hogy két láva "patát" adtál a hegynek és azokat takarni kell, de úgy is el tudnám képzelni a terepet, hogy elöl csak két oldalt kap talajt a takaráshoz szükséges magasságban, és középen dekorhomokos "patakmeder", ami a barlangon átmegy és a barlang mögötti részen folytatódik, így ki lehetne látni a barlangból (ahogy a talaj nélküli képeken). Ezt hátul elég lenne azon a 10 cm-en megcsinálni, ahol a két "kijárat" is van, mellette már mehetne a talaj vastagon, hogy lehessen növényt tenni hátra is. A barlangba nem tennék növényeket, ahogy a természetben sincs. Finom növényesítéssel ez egy HAC dobogós lenne/lesz.(y)
ÁÁÁáá, tudod mit?:rolleyes: Csináld, ahogy eltervezted, csak a köveket add nekem:p:D
 
Koszonom a velemenyed. Hatul nem tudom ki vinni az utat mert az uveghez er a szikla. Eddig ugy van tervezve, hogy a barangbol kijon egy ut, elol elkanyarodik balra, a szelen fel at a ket ko kozott, es ott vekonyan fel jobbra. Nagyon GERONIMO a kep az eleje olyan mintha fel lenne toltve de nagyon erosen emelkedik hatra. Szint fel centirol emelkedik a talaj hatrafele.
 
Nagyon nem tudok fényképezni
...építeni annál inkább;)(y)
Elől az alátét -talán- fóliát ha még nem késő, el kellene tüntetned, mert így csúnya és vonzza a szemet.
A scape viszont nagyon tetszik(y), de mivel nagyszemű a talajod két dolgot kellene megfontolni: vagy teljes felületben valami apró növényből szőnyeg, vagy ahol ki fog látszani a talaj, oda egy vékony fedőréteg powder, hogy kicsit visszahozza az arányos látványt.
hajrá!:)
 
Koszonom a velemenyed. Hatul nem tudom ki vinni az utat mert az uveghez er a szikla. Eddig ugy van tervezve, hogy a barangbol kijon egy ut, elol elkanyarodik balra, a szelen fel at a ket ko kozott, es ott vekonyan fel jobbra. Nagyon GERONIMO a kep az eleje olyan mintha fel lenne toltve de nagyon erosen emelkedik hatra. Szint fel centirol emelkedik a talaj hatrafele.
Ez csak az én gondolatom, kalandozásom volt, egy másik kialakítás. Igen, egy kicsit kellett nézni, hogy hogy is van, de látni az erős emelkedést. Izgalmasnak ígérkezik a saját ötlet is és szerintem ezzel nagyot alkottál/alkotsz.(y) Kiérdemelt a VIP kertész kategória is. :) Izgatottan várom a fejleményeket, növénytelepítést!
 
Ez csak az én gondolatom, kalandozásom volt, egy másik kialakítás. Igen, egy kicsit kellett nézni, hogy hogy is van, de látni az erős emelkedést. Izgalmasnak ígérkezik a saját ötlet is és szerintem ezzel nagyot alkottál/alkotsz.(y) Kiérdemelt a VIP kertész kategória is. :) Izgatottan várom a fejleményeket, növénytelepítést!
Jo fele kalandoztal, elek a jo tanacsok adta lehetoseggel. Valtoztatok a hatuljan. Ha mar ott egy barlang miert ne lehetne tovabb is. Elore huzom az egeszet, hogy hatul nyerjek teret.[emoji106] remelem sikerul.
 
...építeni annál inkább;)(y)
Elől az alátét -talán- fóliát ha még nem késő, el kellene tüntetned, mert így csúnya és vonzza a szemet.
A scape viszont nagyon tetszik(y), de mivel nagyszemű a talajod két dolgot kellene megfontolni: vagy teljes felületben valami apró növényből szőnyeg, vagy ahol ki fog látszani a talaj, oda egy vékony fedőréteg powder, hogy kicsit visszahozza az arányos látványt.
hajrá!:)
Koszi Szabi.
Elviekben nem fog latszani talaj. Teljesen takarom. A polifoam fel sem tunt [emoji79] [emoji3]
Eltuntetem. Koszi.
 
Basszus most hogy nezegetem a kepeket jobban tetszik az elso elrendezes, ami alatt meg homok van. Homok is jobban bejon meg az elrendezes is. Velemeny lanyok fiuk?

Igen. Párosításban szerintem is üti az agyagosat, de a kövek elrendezése az utóbbinál jobb. Egyébként szerintem nem is kell előre húzni a köveket, és nem baj ha nem látni a hátteret - csak a talajt - a barlang kijáratánál, elég ha a homok kap egy kis fényt. Hogy értsd mire gondolok, a talaj nélküli képen is igazából csak fény szűrődik be a kövek mögé, ami megvilágítja az alját, így látni a "fényt az alagút végén", nem muszáj a hátteret, vagy a "végtelenbe" látni, és ez világos dekorhomokkal szerintem működik.
 
Back
Oldal tetejére