• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Atlantis Palm - Dubai

viktorlantos

Alapító
Admin
Elképesztő medencéket lehet látni néha a Világban. Georgia a múltkori Japán és most a Dubai Atlantis Palm 11 millio literes medencéje....

Szerintem gyönyörű. :shock:

web.jpg


web.jpg


web.jpg


A fotókat andyh nevű user készítette a UKAPS.ORG-ról

Ki vállalja a talaj porszívózást? :lol:
 
Nagyon szép, és 11 millió liter :shock: az optiwhite-ban számolva... :lol:
Milyen vastag üveg lehet?? 4-5m és ha jól látom íves, szép kihívás lehetett legyártani az üveget
Azért megnézném, azt az 50%-os vízcserét :lol: :lol:
 
inadsz said:
Azért megnézném, azt az 50%-os vízcserét :lol: :lol:
Azt az LA Fishguy videóiból is lehet látni, hogy a tengeri akváriumokban is kell végezni komolyabb vízcseréket. Én egyetlen nagyobb tengeri akváriumban jártam Norvégiában - Ålesund-ban (majdnem a sarkkörön van). Ott közvetlenül az Atlanti óceánból vették a vizet és óriási szűrőkön keresztül pumpálták be az elképesztő méretű akváriumba. Nem vödröznek, az biztos. :)
 
Ha jól tudom ilyen méretű medencéknél nem üvegeznek. Ezek mind Akril-ból készülnek. Ez sokkal masszívabb mint az üveg. Lapokból készítik el és összeragasztják.
 
Tényleg el is felejtettem, hogy akrilból csinálják, de akkor is vastag :) az illesztés az első, és második képen látszik is...
 
hát most nem akarok hülyeséget írni de szerintem ezek simán ilyen fél méter vastagságú akril lapok. de lehet még vastagabbak is
 
Back
Oldal tetejére