• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The ▼ntold Legend of Mysterious Ondo

Rámértem a pH-ra, és elég nagy a szórás a tesztekben
ADWA: 5.9-6.0 (frissen kalibrálva, új folyadékok)
JBL csepp: 6.6 (egy évnél régebben bontottam)
JBL papír: a minimum 6.4 alatti, nem meghatározható érték (régebben bontottam ki)

Ebből arra lehet következtetni, hogy vagy a kalibrálás rossz, vagy a cseppteszt járt le. Melyiknek lehet inkább hinni? :D

Írtam most a pH emeléses topikba erről. Gondolom a csak GH plusszal való sózás és a még friss aktív talaj miatt esélytelen, hogy értelmezhető KH legyen. Emiatt, és a közepesen sok CO2 beoldás miatt a pH sem tud feljebb kúszni. Legalábbis így sakkozom...

Kár, hogy erre ma jöttem rá, mert tegnap beköltöztettem a régi akváriumban várakozó amandákat. Stresszesen indult a beszokás első estéje, és még kicsit izgulok miattuk...
 
Köszi! Bumszli egy diffúzor, az tuti :D Egy ilyen kis akril izé még jó lenne pár hónapig, aztán jöhet a DIY reaktor. Az irány adott, és remélem el is jut addig a klasszikus szépségig!
 
Utoljára módosított:
@Selfedestroyer magaddal versenyre kelve egyértelmű lett a győzelmed, egy egész halhosszal! :D A nyeremény részleteiről a szerkesztőségben lehet érdeklődni (pü). Ezek a Dennerle hálók annyira nem jöttek be, így maradnak csak moha előnevelőnek.

Más. A mai nappal bezárólag elértem az első hó kb. végére, így a háromnaponkénti vízcseréket is végre lezárom, beáll a heti rutin. A balansz az első héten már valószínűleg megvolt, de inkább végigvittem a szokásos Amazonia-protokollt. Egy-két módosítással: az első héten nem vetemedtem napi vízcserékre, csak kétnapira, majd onnatól végig csak háromnapit toltam.

Algahelyzet: egész jó. A telepítéskor sérült vagy levélváltó növények elhaló részein látok kis szőrösödést és a lilyn is feltűnt a minap némi zöld pont. Az Otók két hete dudorodnak, az Amanók múlthét óta bent rámolnak, és tegnap beköltöztettem két sziámit, hogy ezt a szőrt borotválják meg kicsit. Ennél nagyobb gondom sohase legyen vele! (= naív vágyálom) :)

Növények: a stemek visszanyírás-, és a csúcshajtásokkal való teljes sűrítés után kicsit megálltak. Gyanítom, hogy a gyökeresedés vonta el az energiájukat a növekedéstől, amivel látszólag el is telt 1-2 hét. A Rotala indica roppant lassan fejlődik, és csak a fénnyel telibebuggyantott pontokon mutat szép fejlődést. Ez az első dolgom vele, még szokjuk egyámást. Az Acicularis mostanra kezd feléledni, eddig csak bambult. Annyi futót hozott, hogy betört a homokos régióba, így lesz vele meló csinosan tartani.
Egy dolgot viszont nem értek, az egyik sarokban ülő Anubias petite levelei kilukadtak, majd hálószerűen elfoszlottak. Nem mind, de jópár azon a tövön. Egyetlen ötetem van, hogy _talán_ fecskendeztem ide-oda Carbót, és ha azon a ponton valahogy pang az áramlás, akkor a kis felhő ráülhetett a levelekre. Soha nem láttam még hasonlót, pedig ezek a növények évek óta megvannak már...

A hétvégén le kell operálnom a lilyket, amitől már előre fázom. Elég vacak tömlőt szerezem elsőre, ami kicsit ridegebb anyag, mint a megszokott. Ha sikerül, akkor kipróbálom az ADA Clear Hose-t.

Ja, a múlt hétvégén megcsináltam végre a kis zúzott frodóval való díszítgetést is. Még barátkozom vele, mert valahogy elütnek a pattintott kavicsok éles felületei a felettük magasodó kerekded kövektől. Ha már patakmeder hangulatot hivatottak idézni, akkor lehet, hogy szebben mutatna mindenféle folyami kavics. Feljebb van egy hangulatkép az első változatról. Szerintetek?
 
Utoljára módosított:
Szupi kezdés,tetszik!
Köszi! Te múgy nem vagy kicsit elfogult a japón témaválasztással kapcsolatban? :)

Nem fogsz benne csalódni!
Már itt várja a szekrényben a sorát, és végre bizonyíthatja, hogy öntisztító, mindig rugalmas marad + vágásra sem fogy el soha! :D

Sztem meg ku..a jo!En imádom,meg sose volt ilyen egyszerű mohát köre kötözni!
A szerepét betölti, csak nekem kicsit nagy.

Van. Ha még aktuális.
Nagyobb Hydor, vagy akril cső?
 
Semmiképpen nem az, sőt! Karate edzésen meditáció közben mindig a felkelő napot kellett elképzelnünk. :)

Mindkettő. 12/16 és 16/20 akril csövet tudok adni. A Hydor momentán nem eladó.
Köszi az ajánlatot, jelentkezem érte hamarosan! :thumbsup: Viszont előbb átgondolom, maradjon-e a 13-as csövezés, vagy sem. Hmmmm
 
Utoljára módosított:
Tegnap éjjeli felvétel... így pont álmában értem a wallichii-t, összecsukta a leveleit.
A képet elnézve, ennek az akváriumnak jobban áll a kivágás nélküli hangulatfotó, annyira az összkép része a víz fölé nyúló ágak látványa...


31069243952_2f9e048543_o.png

Fotós szemmel mi a véleményetek? Ideális ez a látószög?
Engem kicsit zavar a képzaj, meg az fény/árnyék egyesúlya. Még tanulom ezt a technikát.
Nehéz visszaadnom a scape valós persektíváját. Hogyan lehet jobban hangsúlyozni a térhatást egy 2D képen (a berendezési megoldásokon kívül)?

Nikon DX AF-S 35mm 1:2.8G
RAW, zár 1/200, ISO 1250, F5.6, WB auto -2, Temp 6500
Korrekciók: Exposure +0.8, contrast +17, clarity +19, vibrance +7, sharpening 43, lencsekorrekció preset alapján

Ja, és növényes szemmel mit láttok? :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére