• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Thaiteek - Sound of stones - 140L

Thaiteek

Tapasztalt kertész
Nemsokára indítom a növényes akváriumomat. Low-tech egyelőre. :oops:

Előzetesen néhány adat:
Méret: 80x35x50
Világítás: (DIY) 3x 18W fénycsöves
Aljzat: JBL Aqua Basis Plus, Akadama (1073L-SQ), kvarchomok
Kövek: vulkáni kőzetek (andezit, esetleg bazalt)
Szűrés: HYDOR Crystal2
Növények: HC, HM, Echinodrus tenellus, Blyxa japonica, Cryptocoryne lucens
Állatok: pontylazacok, pár garnéla
CO2: Easy Carbo (indulásnak)

Képek majd jönnek.
Van egy jó nagy szavannafám, még gondolkodok, hogy csak köves legyen-e az akvárium, vagy azt is tegyem bele....
 
Szia.

A Hc-nek és a Blyxának szerintem karcsú lesz ez a fény. 0,38 w/l csak a alacsony esetleg közepes fényigényű növényeknek elegendő.
Az 50 cm pedig, ha az akvárium magassága akkor meg pláne.

Szerintem, ha még van rá lehetőség, akkor egészítsd ki a világítást legalább a duplájára 0,77 w/l talán elég lenne.
Ezzel a 3 db csővel csak szenvedni fogsz szerintem.
 
Köszi az infót.

Az aljzat legvékonyabb helyen kb 8 cm-es lesz.
A világítótest belső oldala kivan bélelve fényvisszaverő anyaggal.
A vízszint felül is 2-3-cm-rel van alacsonyabban az üveg szélétől. A magasságából nem tudok levágni!
Így a vízoszlop csak 40 cm marad. Tervezem az fénycsövek lecserélése, de most ez van, ezt kell szeretni. :)
Majd folyamatában fog kiderülni, a terv mindig "lila köd". :)
 
Az én tapasztalatom, hogy a blyxa-nak ez kevés lesz. Nekem is onnantól kezdett el fejlődni, amikor már több mint 1 W/l-rel világítottam. Nagyon fényigényes, de ha egyszer beindul... Már szét is tudtam ültetni. Én csak alacsony fényigényű növényeket használnék ehhez az akihoz.
 
Szia!
Én még annyival kiegésziteném az előttem szólokat, hogy a HC-nek még sok CO2-re is szüksége lenne. Easy Carbo-val nem fog semmire menni.
 
Hali!
Lett valami ebből a "projektből"? :) Ha igen, egy kép képet szívesen látnék, avagy a DIY tetődről.
 
Közben egy kisebbet indítottam be, ez a tank még üresen áll.
A világítás burkolatát és az alsó tálcát újrafestettem, ki kellett cserélnem 1 előtétet.
A világítást majd lefotózom hétvégén.
 
Back
Oldal tetejére