• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TF Planter vélemények

Sanyi0315

Tapasztalt kertész
Sziasztok

Egy nagyon fontos kérdésem lenne a fórum tagjaihoz.
Van egy újnak mondható növénytáp az Aqualine TF Planter (Mikró és Macró), tudom h az országban csak Debrecenben lehet kapni + webshopból.

Olyanok véleményére lennék kíváncsi akik használják (pozitív és negatív vélemény is jöhet). Jelenleg GA tápokat használok.

Köszönöm előre is :)
 
Más elven működik,mint a GA tápok.Akik használják , dicsérik.
De azt ne várd,hogy zökkenőmentes lesz az átállás.
A tápváltás egy bizonyos sokk a növényeknek.
 
Debreceni fórumon sokkal több infót találsz róla. Esetleg kérdezd meg.
Vagy nézd meg a naplók közül ki használ ilyet és kérdezd meg az ő véleményét.
 
Más elven működik,mint a GA tápok.Akik használják , dicsérik.
De azt ne várd,hogy zökkenőmentes lesz az átállás.
A tápváltás egy bizonyos sokk a növényeknek.

Még nem biztos h átállok rá csak elgondolkoztam rajta.
 
Debreceni fórumon sokkal több infót találsz róla. Esetleg kérdezd meg.
Vagy nézd meg a naplók közül ki használ ilyet és kérdezd meg az ő véleményét.

Az az igazság h ismerem a Debreceni fórumokat, sőt magát az üzletet is ahol lehet kapni.
Független emberektől szeretnék véleményt kapni, mert az üzletnek ugyebár minden eladó.
A GA táp nekem már bizonyított régóta használom és szeretem is, csak abban az esetben váltom le ha a Planter tényleg tudja hozni a GA minőséget... ha nem akkor marad a GA.
 
2444a3c379e33fad3e62597eac4acb24.jpg


Én a plantert használom. Csak a hc bubizik tőle, de minden nagyon szépen nő és nem nagyon van alga. Vagyis minimális
 
tényleg szép :)
am halaid csak a két rami van? és mit használtál előtte? (ha szabad tudnom)
köszi
Előtte Green Aqua Micro+macro volt :) az is nagyon jó. Ezek a tápok közül mindegy szinte hogy melyiket használod. Én mindent ki szoktam probálni. Ha ez elfogy jön az Ada :)

Két rami van 2 platti meg 4oto :) nekem ennyi hal elég egyelőre :)
 
Ez engem is érdekelne.
Azt írja,hogy mikro -ból heti 1x, makro minden nap.
Ti is így használjátok(már aki ezt használja),vagy naponta mindkettőt?
 
Én is kipróbáltam ezt a fajta tápot, de én napi lebontásban adagolom.
2 hét után még semmi rossz tapasztalatom nincs vele.
 
Szerintetek Easy Life Profito-nál jobb lehet? Mármint algavisszaszorítás céljából is, nincs sok már annyira, de a fűben és mohában ott bujkál az öreg Bambi egy kis ecsettel :D Növények egyébként parvula, hemi. cuba, fissidens, anubias, középtéri vörös nem tudom mi a neve, meg a magyar nevén vízi petrezselyem. Hal sok van, tehát a Káliumbevitelt nitrát- és foszfátmentesen szeretném megoldani, vagy csak minimális mennyiséggel.
 
Szerintetek Easy Life Profito-nál jobb lehet? Mármint algavisszaszorítás céljából is, nincs sok már annyira, de a fűben és mohában ott bujkál az öreg Bambi egy kis ecsettel :D Növények egyébként parvula, hemi. cuba, fissidens, anubias, középtéri vörös nem tudom mi a neve, meg a magyar nevén vízi petrezselyem. Hal sok van, tehát a Káliumbevitelt nitrát- és foszfátmentesen szeretném megoldani, vagy csak minimális mennyiséggel.
Szerintem jobb nála és olcsóbb is, mert nem kell reklámra költeni. Március óta használom gond nélkül. Fel is dobtam egy hqi lámpát a nagy lelkesedésemben, viszont erre előjött az algásodás. Szerintem azért mert kemény a víz (csapvizes az akcárium)...
 
Szerintem jobb nála és olcsóbb is, mert nem kell reklámra költeni. Március óta használom gond nélkül. Fel is dobtam egy hqi lámpát a nagy lelkesedésemben, viszont erre előjött az algásodás. Szerintem azért mert kemény a víz (csapvizes az akcárium)...
Szerintem meg sokkal inkább a sok fény miatt. Én is kipróbáltam a GA Mic/Mac helyett és csupa alga lettem, a növények először csak vegetáltak, aztán pusztulni kezdtek. A zöld porral mai napig nem tudok mit kezdeni... Amikor @viktorlantos tanácsára megdupláztam a napi adagot, majd az ajánlott 2,5-3x -ra emeltem, akkor újra elkezdtek éledezni a növények. Viktor szerint és most már szerintem is, sokkal kevesebb benne a tápanyag, mint a GA-s tápokban, így csak alacsonyabb fénynél tud szép eredményt garantálni a gyári adagolással. Több fényhez sokkal több tápanyag kell, mint amit a gyári adagolási útmutató ír.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére