• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 800

Inkább attól félek ,hogy a halaknak nagy lesz az áramlás. Bár olvastam ,hogy nanonal a 25szoros teljesen rendben van, remélem ez még belefér.
Ha ettől félsz ,nekem volna egy 600-as, cserére:whistle::)( nekem meg kicsi a 600-as a 60 literre)
 
Köszönöm a válaszokat! Legjobb megoldás , csak legdrágább is (nekem Felvidékre postaköltség még több), remélem a kozeljövőben járok Törökbálint környékén :) ..de először beszerzem a szűrőt :)
 
Sziasztok,

Vettem egy Tetra EX 800-as szűrőt a régi EX 700-as mellé. A teszt során úgy éreztem, mintha karcsúbb lenne a teljesítménye, mint a régi 700-as szűrőnek, bár ezt szemre nehéz megsaccolni. Gondoltam megnézem mind a két szűrőt, hogy mi lehet a valós teljesítmény. Kád mellet volt a két szűrő és a mérőedények a kádban, tehát különösebb emelési magasságot nem kellet elszenvedniük a szűrőknek, ráadásul mindkét szűrőben csak az üres kosarak voltak. Teljesen le voltak légtelenítve, sehol nem szívtak levegőt stb..
A teszt eredménye lehangoló. a 800-as szűrő 240 litert tud óránként, míg a régi 700-as valamivel többet....312 litert!!! Azt gondoltam, hogy töltet nélkül azért illene hoznia a szűrőknek a gyári megadott értéknek a 90%-át. Na de ez... Ez így normális? A régi szűrő egyedül üzemelt egy 100 literes akváriumban és bár túl nagy teret nem engedett tévedéseknek, vagy lazsálásnak, de egész kiválóan ellátta a feladatát.
Na de azért ami kevés az kevés. 800-as szűrő 240 liter tud? Ráugorjak páros lábbal, vagy vigyem vissza?
Ha másikat hozok, attól tartok az is pont ennyit tud. Elronthattam valamit a tesztnél? Bár háromszor is lecsekkoltam mindent.
Hát igen. Sajnos tényleg elkeserítő a helyzet. Miután megvettem, én is megmértem az EX 800-ast:
1. Szűrőtöltettel de szintkülönbség nélkül, kb. 1m-es csövekkel 490LPH.
2. Szűrőtöltettel, kb. 1m-es szintkülönbséggel és 1,5m-es csövekkel + van rajta egy Sera flore 500 CO2 aktiv reaktor így: 360LPH
Gondoltam, visszaküldöm és veszek helyette egy Eheim szűrőt, de a fórumok átolvasása után azt a következtetést vontam le, hogy az Eheim szűrők sem tudják a gyári paramétereket, még üresen sem, viszont kevesebb töltet fér beléjük vagy kb. a kétszeresébe kerülnek mint a hasonló méretű Tetra. Így átgondoltam a dolgot és arra jutottam, hogy megpróbálom a jelenlegi Tetra EX 800-ast, mivel a nagyobb mennyiségű szűrőanyag lehet, hogy többet ér mint a több LPH.
Szerintem a gyártók elmentek az energiatakarékosság irányába és ezt sajnos a valós vízforgatási teljesítmény rovására teszik csak ezt nem ismerik be.
Ez rettentően tisztességtelen a gyártók részéről. Tulajdonképpen kimeríti a megtévesztés és a csalás fogalmát. Fel kellene jelenteni őket!
Ha belegondolunk, mi is hibásak vagyunk, mert ellhisszük ezt. Miért is tudna ugyanannyit egy szivattyú ha kevesebbet fogyaszt, mikor a felépítése, felhasznált anyagai ugyanolyanok, mint egy régebbi tipusú szivattyúé.
Egyébként megpróbáltam javítani a helyzeten, mert mikor szétszedtem, azt láttam, hogy a rotor jóval kisebb mint a rotorház, így azt gondoltam, ott vész el a teljesítmény.
Mivel a rotor méretét nem tudom megnövelni, arra gondoltam, hogy a rotorházat szűkítem le a rotorhoz, hogy ne legyen akkora rés a rotor és a rotorház fala között.
Sajna nem jött be, mert még egy kicsivel roszabb is lett a helyzet, így vissza az egész.
Igazából egy nagyobb rotor kellene, ami még belefér. Ha valaki tud ilyenről az ne tartsa vissza magát. Valószínűleg sokunkon segítene.
Persze a fogyasztás így nyilván megnőne, de valamit valamiért és ez sokkal kevésbé érdekel mint az, hogy mennyit tud a szűrő.
 
Hát igen. Sajnos tényleg elkeserítő a helyzet. Miután megvettem, én is megmértem az EX 800-ast:
1. Szűrőtöltettel de szintkülönbség nélkül, kb. 1m-es csövekkel 490LPH.
2. Szűrőtöltettel, kb. 1m-es szintkülönbséggel és 1,5m-es csövekkel + van rajta egy Sera flore 500 CO2 aktiv reaktor így: 360LPH
Gondoltam, visszaküldöm és veszek helyette egy Eheim szűrőt, de a fórumok átolvasása után azt a következtetést vontam le, hogy az Eheim szűrők sem tudják a gyári paramétereket, még üresen sem, viszont kevesebb töltet fér beléjük vagy kb. a kétszeresébe kerülnek mint a hasonló méretű Tetra. Így átgondoltam a dolgot és arra jutottam, hogy megpróbálom a jelenlegi Tetra EX 800-ast, mivel a nagyobb mennyiségű szűrőanyag lehet, hogy többet ér mint a több LPH.
Szerintem a gyártók elmentek az energiatakarékosság irányába és ezt sajnos a valós vízforgatási teljesítmény rovására teszik csak ezt nem ismerik be.
Ez rettentően tisztességtelen a gyártók részéről. Tulajdonképpen kimeríti a megtévesztés és a csalás fogalmát. Fel kellene jelenteni őket!
Ha belegondolunk, mi is hibásak vagyunk, mert ellhisszük ezt. Miért is tudna ugyanannyit egy szivattyú ha kevesebbet fogyaszt, mikor a felépítése, felhasznált anyagai ugyanolyanok, mint egy régebbi tipusú szivattyúé.
Egyébként megpróbáltam javítani a helyzeten, mert mikor szétszedtem, azt láttam, hogy a rotor jóval kisebb mint a rotorház, így azt gondoltam, ott vész el a teljesítmény.
Mivel a rotor méretét nem tudom megnövelni, arra gondoltam, hogy a rotorházat szűkítem le a rotorhoz, hogy ne legyen akkora rés a rotor és a rotorház fala között.
Sajna nem jött be, mert még egy kicsivel roszabb is lett a helyzet, így vissza az egész.
Igazából egy nagyobb rotor kellene, ami még belefér. Ha valaki tud ilyenről az ne tartsa vissza magát. Valószínűleg sokunkon segítene.
Persze a fogyasztás így nyilván megnőne, de valamit valamiért és ez sokkal kevésbé érdekel mint az, hogy mennyit tud a szűrő.
Szerintem egy szűrő sem tud annyit üzemi körülmények között mint a gyárilag megadott érték. Ez márkától független. Inkább az alkalmazott technológiától függ. A rotorosoknál nagyobb a veszteség a membránosnál kissebb, de az jóval drágább pont ezért (lásd ADA). Vásárlásnál ezt bele kell kalkulálni. Olcsóbb árfekvésű szűrőtől azért ne várj csodát! Ez nem csalás! A gyári érték gondolom üres állapotban laboratóriumi körülmények között mért elérhető legnagyobb teljesítmény. Kamionoknál, autóknál, traktoroknál, stb. A megadott motorteljesítmény sem a valós üzemi, nehogy azt gondold! Az egy laboratóriumi próbapadon mért teljesítmény. De ezt @viktorlantos lehet jobban eltudja magyarázni!
 
Utoljára módosított:
Szerintem a gyártók elmentek az energiatakarékosság irányába és ezt sajnos a valós vízforgatási teljesítmény rovására teszik csak ezt nem ismerik be.
Ez rettentően tisztességtelen a gyártók részéről. Tulajdonképpen kimeríti a megtévesztés és a csalás fogalmát. Fel kellene jelenteni őket!

Nincs itt semmilyen csalás és megtévesztés csupán figyelmetlen fogyasztó. Pumpateljesítményt ír mindkét gyártó akit említettél és ezt az adatot tudják is 0 emelési magasságnál. Az Eheimében 100%, ha jól emlékszem a Tetra leírásában is benne van, hogy milyen feltételek mellett mit tudnak a szűrőik.
K_perny_fot__2015-10-25_-_19.21.26_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
Nincs itt semmilyen csalás és megtévesztés csupán figyelmetlen fogyasztó. Pumpateljesítményt ír mindkét gyártó akit említettél és ezt az adatot tudják is 0 emelési magasságnál. Az Eheimében 100%, ha jól emlékszem a Tetra leírásában is benne van, hogy milyen feltételek mellett mit tudnak a szűrőik.
K_perny_fot__2015-10-25_-_19.21.26_www.kepfeltoltes.hu_.png
Na, megint kezdődik a szokásos vitatkozás. Lehet, hogy félreérthető voltam, úgyhogy a rend kedvéért megmértem üres tartállyal kosarak nélkül és csapok nélkül, 0 szintkülönbséggel. Az eredmény így is csak 500 LPH.
Ne mondja nekem senki, hogy az rendben van, hogy a gyártó szerint 790 LPH-s szivattyú így csupaszon is csak 500 LPH-t tud teljesíteni!
Ez átverés! Egyébként egy rendszer egyik elemének rendszeren kívüli, önálló teljesítményének feltüntetése a rendszer adatlapján, a rendszer jobb színben való feltüntetése végett eleve megtévesztés. Rohadtul nem kíváncsi senki arra, hogy az a nyomorult szivattyú mit tud a laboratórium asztalán 3cm csővel, deszt.vizet áramoltatva.
Az rendben van, hogy a szűrőtöltetet, szintkülönbséget nem lehet a gyári méréskor belekalkulálni, mert ezek változók, de vannak állandók is, mint szűrőtartály, kosarak, gyári csövek, gyári csapok. Ezeket bele kellene tenni a gyári mérésbe, hisz ez biztos, hogy benne lesz a rendszerben a felhasználónál is. Szóval értem én, csak tisztességtelen és megtévesztő ahogy és amit feltüntetnek a gyártók a termékek adatlapján. Tisztelet a kivételnek, de a Tetra szűrő mellé adott füzetekben, tájékoztatókban említést sem tesznek a mérések körülményeiről, sőt kifejezetten a szűrőre van vonatkoztatva és nem a szivattyúra.
Gzq_23FImwE3PNP-rmSTP9AFA_fY_7yZsOSwxIQuml2lqnpHpi5vMzI0vnQOhZDs6T9HvoEGfWiGsAmC_TiHDDyvK07-6dxUmTd_kWMzqSjXz6r3R9yqe4A6XxbBkWEpPp222mhbhpPNjOSg-AS2Q56bgMvd7hObGeOMF75foiHT7PJP-hRJ7Rn4lzW2ndMo-imOaZYZFR6bWWQUnM5cumaRur0Qh_t1wqQnOfbPUDpeh6iQpHmLgS-3LEn8o2VPtRHzUsttX6CBapM4SIVleGyIuY-spZylPfjqXcSvHkAVftIuB4Xtm7Os_JPWfD7ryvaBV_sPZoyVZnO2RMRLhgAhxaKxeL90v47Fy6mcICUqJAk0P3tFhyvEg-Vhf5wp5gasiZW6TlnRtanf2dctaDArPMTlRgqTScVZi2u_RJawNw2bJRdKSFpFxYZr_a92SPeAwCwnQbNsjxoE-Qvpo7gbIGyK8zAGVx7caFY4BtVsfEEjmePXYh5dL_wfDuZWmrRGis957hzu-W2aLp4R1Nym2yXQ9BWC8MsBlqiUwGY=w301-h340-no

Egyébként ezeknek a szűrőmotoroknak a fordulatszáma a hálózati feszültség frekvenciájától függ, így ha 50Hz helyett bizonyos országokban szabvány 60Hz-es hálózatról üzemeltetnénk akkor lehet, hogy tudná a gyári értéket, de az adatlapon 50Hz van feltüntetve.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Használ mostanában valaki Tetra ex 800-as szűrőt? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra...
 
Sziasztok! Használ mostanában valaki Tetra ex 800-as szűrőt? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra...
Pontosan mi érdekel????
Évek óta használok nagy megelégedéssel 2 db EX1200-t ,és kb.fél éve egy EX800 Plust.Klafán teszi a dolgát ,mint a nagyok.Még csak eresztésem sem volt eddig a nagyoknál sem.
Bátran megveheted ,ajánlott vétel;)
 
Mostanában szeretném megvenni az első külső szűrőmet és pont amiatt a 38 vélemény miatt dilemmázom.
A vélemények között volt 100 l-es, és 50-60 l-es akvárium is. Nekem pedig pont 1-1 ilyen méretű akváriumom van, és most azon totózok, hogy 1 db 800-as a kicsibe és 1200-as a nagyba, vagy mindkettőbe a 800-as lenne jó? Vagy 2 db 1200-as?
Szóval van egy kis káosz a fejemben.... ;-)
 
Mostanában szeretném megvenni az első külső szűrőmet és pont amiatt a 38 vélemény miatt dilemmázom.
A vélemények között volt 100 l-es, és 50-60 l-es akvárium is. Nekem pedig pont 1-1 ilyen méretű akváriumom van, és most azon totózok, hogy 1 db 800-as a kicsibe és 1200-as a nagyba, vagy mindkettőbe a 800-as lenne jó? Vagy 2 db 1200-as?
Szóval van egy kis káosz a fejemben.... ;-)
A kicsihez elég a 800-as ,de a 100 lityihez már 1200-est tennék.A 150 literesemet is 1200-assal szűrtem ,és miután léptem a 200 literre akkor vettem egy másodikat is
 
Köszi!!!! És a gyári tölteteket is cseréljem majd ki egyből ugye? Milyenre? :) Tökre nem látom még át ezt az egészet, de szeretném jól csinálni :)
 
Utoljára módosított:
Köszi!!!! És a gyári tölteteket is cseréljem majd ki egyből ugye?
Hát .....mindenki ki szokta cserélni:).Pénztárcafüggő.Ha teheted akkor igen.
Tetra gyári töltete nem egy nagy szám.De mehet bele minden más jóféle bio szűrőközeg.
 
Back
Oldal tetejére