• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 400

Sziasztok!Tetra 400-as nekem túl nagy áramlatot kelt a 25x25x30 cm-es (18,5L) akváriumban.Tele van tömve Substrat pro-val és még így is túl nagy az áramlat,rendszeresen mozgatja az aljzatot és a legrosszabb hogy emiatt állandó vendégem az ecsetalga.Kérdésem az lenne hogy ha lefojtom a csapnál a kifolyóoldalt az káros hatással lehet e a szűrőre hosszú távon?

Zárhatsz a nyomó ágon a csapnál, nem okoz problémát a szűrőnek. Ha nincs a szűrőbe perlon akkor rakj bele,az gyorsan koszolódik és visszafogja a vízforgatást.
 
Sziasztok!

400-asom gyári műanyag be-kifolyóját cserélném üvegre. Találtam is egy szép darabot, csak nem vagyok benne biztos hogy a csövet rátudom-e erőszakolni. 13mm az üveg külső átmérője.
Esetleg valami tapasztalt, vélemény ez ügyben?
 
Sziasztok!
400-asom gyári műanyag be-kifolyóját cserélném üvegre. Találtam is egy szép darabot, csak nem vagyok benne biztos hogy a csövet rátudom-e erőszakolni. 13mm az üveg külső átmérője.
Esetleg valami tapasztalt, vélemény ez ügyben?

Szia! Igen, az a jó méret! Ha friss/új a cső, jó lehet a ráhúzás előtt forróvízbe mártani de nem feltétel, csak kényelmesebb. Később egyáltalán nem szükséges.
 
Szia! Igen, az a jó méret! Ha friss/új a cső, jó lehet a ráhúzás előtt forróvízbe mártani de nem feltétel, csak kényelmesebb. Később egyáltalán nem szükséges.

Köszi a gyors választ!
A cső min. két éves, akkor valószínűleg lesz vele egy kis probléma, de ezek szerint megoldható.
 
pár napja vásároltam ilyen szűrőt, mivel az ex1200 megvoltam elégedve.
de nagyot csalodtam ebben a piciben. többszöri szétszedés és légtelenítés után se akarta áramoltatnia vizet :(
ráadásul a fedélen az egyik csatlakozónál is engedte a vizet rendesen.
megfigyeltem , hogy a szívócső és kifolyócsőnél tökéletesen zár a gumicső, de a gépnél már nem, ott mintha kisebb lenne a méret,túlkönnyen is ment rá a cső ...

holnap megy is vissza boltba... remélem a pénzemet visszadják.
 
S.O.S.
Sziasztok!Ma takarítottam a szűrőt.Kivettem a rotort és szépen megtisztítottam,aztán beüzemeltem és hangosan kerreg a rotor.Azóta kétszer szétkaptam,hibát nem látok de még mindig kerreg.Valaki járt így Tetra szűrővel???
 
S.O.S.
Sziasztok!Ma takarítottam a szűrőt.Kivettem a rotort és szépen megtisztítottam,aztán beüzemeltem és hangosan kerreg a rotor.Azóta kétszer szétkaptam,hibát nem látok de még mindig kerreg.Valaki járt így Tetra szűrővel???
A tengely mindkét végén megvan a kis gumi kupak? Várj vele lehet csak levegős, majd kidolgozza magából és elcsendesedik.
 
Húha!Az alsót nem figyeltem,remélem még megvan.Levegősnek nem levegős mert már járatom egy két órája és még mindig zajos.
 
szeruintem már csak 600meg 700 vagy nagyobb van . de szerintem nem is baj...ez a pici elég gyengus volt


Pontosabban már csak a 600-800-és az 1200 plus az amit gyártanak. Itt ott még láttam Ex 700 at de az csak beragadt raktárkészlet lehet.
 
OK,az alsó gumi kiesett.Pótoltam átmenetileg.Most már szinte alig hallani.Köszönöm szépen!
Bizony, bizony...szétszedtem én is jópárszor, mire rájöttem, hogy az első szerelés alkalmával nem figyeltem és az alsó gumikupak kiesett...ha az is benne van sokkal csendesebb:)
 
Back
Oldal tetejére