• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 400

Sziasztok!
Valaki megtudná mondani hogy hány liter szűrőanyagot lehet belepréselni az EX 400-ba?Szeretném lecserélni a gyári töltetet mert az nagyon gagyi.Csak nem tudom mennyi
Seachem Matrixot rendeljek hozzá.Köszi!
 
Akkor nem fér be a két liter, ha benne hagyod. A nagylyukú szivacsot vágd félbe vékonyabbra, a felső kosár tetejére perlon, s próbáld meg így a két litert beletuszkolni. Substrat Pro így nekem befért a két liter.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
SOS kellene egy ötlet, hátha valaki ismeri a problémát. Tisztítottam a szűröm (ex400), és mikor visszatettem rá a tetejét, az indítógomb ami pumpál leragadt és így nem tudom feltölteni a szűrőt.
Visszatételkor a szürőben nem volt víz, de ez elvileg nem kellene, hogy probléma legyen, mert a pumpa feltölti.
 
Sziasztok,
SOS kellene egy ötlet, hátha valaki ismeri a problémát. Tisztítottam a szűröm (ex400), és mikor visszatettem rá a tetejét, az indítógomb ami pumpál leragadt és így nem tudom feltölteni a szűrőt.
Visszatételkor a szürőben nem volt víz, de ez elvileg nem kellene, hogy probléma legyen, mert a pumpa feltölti.


Gondolom ez tök ugyanaz mint a Tetratec 1200. Attól, hogy lent van a légtelenítő gomb működni kellene neki rendesen.
Két verzió van,vagy szétszeded és vazelinnel megkened a légtelenítő gomb gumitömítését, vagy nem szeded szét,csak megfújod egy kis Eheim kenő spray-vel. /ha van otthon/
gomb külsejét körbe, egy kis pihentetés után óvatosan megpróbálod mozgatni a gombot lefele.
Így a rugó vissza tudja nyomni a gombot. Nekem még így nem ragadt be,de szorult és szétszedtem. Nincs más amiatt lent maradjon a gomb csak a megszorult gumitömítés miatt. A rugó nem törik el az tuti.
 
Gondolom ez tök ugyanaz mint a Tetratec 1200. Attól, hogy lent van a légtelenítő gomb működni kellene neki rendesen.
Két verzió van,vagy szétszeded és vazelinnel megkened a légtelenítő gomb gumitömítését, vagy nem szeded szét,csak megfújod egy kis Eheim kenő spray-vel. /ha van otthon/
gomb külsejét körbe, egy kis pihentetés után óvatosan megpróbálod mozgatni a gombot lefele.
Így a rugó vissza tudja nyomni a gombot. Nekem még így nem ragadt be,de szorult és szétszedtem. Nincs más amiatt lent maradjon a gomb csak a megszorult gumitömítés miatt. A rugó nem törik el az tuti.

Köszönöm a gyors segítséget!. Szétszedtem, és kinyomtam a gombot, így már tudtam pumpálni vele. Úgyhogy minden ok, azóta vele.
Köszönöm még egyszer!!!
 
Köszönöm a gyors segítséget!. Szétszedtem, és kinyomtam a gombot, így már tudtam pumpálni vele. Úgyhogy minden ok, azóta vele.
Köszönöm még egyszer!!!
Ha még nem raktad össze akkor egy kicsit nyomd meg a a gombot és kenj rá egy kis vazelint esetleg egy negyed csepp étolajat fültisztítóval . a légtelenítő gomb belső házfalára. Ha nem teszed máskor is be fog ragadni és könnyen szét tud menni a tömítés és akkor elkezdhet folyni.
Gondolom nincs otthon semmi erre való kenőanyagod.
 
ex 400 gyári adata szerint az emelési magassága 60cm.
nálam kb 90cm kell emelnie.
ez mennyivel csökkenti a szürő teljesitményét?
 
ex 400 gyári adata szerint az emelési magassága 60cm.
nálam kb 90cm kell emelnie.
ez mennyivel csökkenti a szürő teljesitményét?
Az emlési magasságot az akváriumban lévő víz szintjétől mérd :D ne a földtől. Igazából ez csak annyi, ammennyit a szűrőcsövek túlemelkednek (kb. 5-10 cm)
 
Sziasztok!
Egy 25 literes, enyhén növényesített akváriumba szeretném használni. Jelenleg egy Eheim Pick Up 60 üzemel, de mindig is szerettem volna profibb felszerelést és szebb látványt :)
Szerintetek jó választás lenne?
A növények egyébként Easy Carbot és ProFitot kapnak.
Köszönöm a figyelmet!
 
Sziasztok!
Egy 25 literes, enyhén növényesített akváriumba szeretném használni. Jelenleg egy Eheim Pick Up 60 üzemel, de mindig is szerettem volna profibb felszerelést és szebb látványt :)
Szerintetek jó választás lenne?
A növények egyébként Easy Carbot és ProFitot kapnak.
Köszönöm a figyelmet!
Szerintem tökéletes! (y)
 
Szerintem tökéletes! (y)
Köszi a gyors megerősítést
clear.png
 
Sziasztok!Tetra 400-as nekem túl nagy áramlatot kelt a 25x25x30 cm-es (18,5L) akváriumban.Tele van tömve Substrat pro-val és még így is túl nagy az áramlat,rendszeresen mozgatja az aljzatot és a legrosszabb hogy emiatt állandó vendégem az ecsetalga.Kérdésem az lenne hogy ha lefojtom a csapnál a kifolyóoldalt az káros hatással lehet e a szűrőre hosszú távon?
 
Back
Oldal tetejére