• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 400

Akvárium indításnál az első, első két hétben azért hasznos lehet. Utána lehet cserélne több biológia szűrőanyagra.
 
Milyen tapasztalatok vannak mennyit bírnak ezek a szűrők takarítás nélkül, vagy honnan tudom, hogy megérett a takarításra?
Esőztetőt használok az akvárium hátsó felében van és végig ér a hosszán kissé lefelé állítottam be, hogy körbeforgassa az alján is a vizet, azt vettem észre, hogy a halak néha csapatostul elvonulnak a háttérbe az esőztető alá. Lehetséges, hogy túl erős az áramlás nekik?
 
Szia!
Igazából a perlonvattát illik legalább havonta cserélni. Ha szemmel láthatóan visszaesik az áramlás erőssége, az jelzi, hogy eltömődött a szűrő, takarítani kell.
Az erős áramlást általában nem szeretik az élőlények, vegyél vissza belőle. Ha nincs CO2 rendszered, akkor az esőztetőt tedd a víz alá, s fordítsd a víz felülete felé, hogy fodroztassa a vizet, mert így oxigént old be.
 
Okés. Majd szeretnék betenni co-t, akkor gondolom nem jó ha fodrozza a vizet mivel kinyomja a bubikat belőle, meg gondolom ,ha co-zok akkor megy a fotoszintézis és lesz o2 a vízben. De addig is megfogadom a tanácsot :)
 
Igen szeretnék csinálni egy citromsavas rendszert amit Killer 81-nél olvastam (kicsi újítással) már csak megfelelő üvegek keresek hozzá :)
Egyébként most lefolytotam a szűrőt és beállítottam az esőztetőt, úgy, hogy az egyik fele felfelé áll és a vizet fodrozza a másik fele meg lefelé így az alsó szekció is áramlik. Nem tudom később is tartható ez az állapot de most úgy látom így jó és a halak is kedvelik a kisebb áramlást :)
 
Mivel nem volt még szűrő az akváriumomban és nem nagyon volt szétszedve az elmúlt 1 évben, láthatóan sok-sok üledéket kiszedett a medencéből és lecsökkent a szűrő teljesítménye is. Láthatóan takarítani kell a kérdésem az lenne , hogy a biológiai szűrőanyagot bolygassam-é, vagy csak szedjem ki az üledéket?
 
Gyengélkedik a szűrőm. Már megint. Eddig kétszer játszotta el a lent vázolt jelenséget, mindkétszer beküldtem a szervizbe, visszaküldték hogy nem találtak semmi hibát, de azért megjavult, így nem panaszkodtam. A gond ott van, hogy már túl vagyok a garanciális 3 éven és nem tudom mit kezdjek vele, azon kívül hogy legszívesebben addig rugdosnám amíg bele nem fájdul a lábam.

A tünetek: Karbantartás után eltűnik a víznyomás. Épp csak csordogál az esőztetőből. A légtelenítő pumpát alig bírom benyomni, de ha meg is teszem, nem légtelenít. Sőt, érdemlegesen meg sem mozdítja a vizet. Kicsit lögyböli oda-vissza, de összességében nem indul el egy irányban sem. Amikor lenyomom, akkor mindkét ágon a szűrőtől elfelé indul a buborék. Hiába légtelenítem manuálisan, semmi javulás. Szétszedtem-összeraktam vagy ötször, nem lett jobb, csak eláztattam a lakást.

Garantáltan jól van összerakva, nem cseréltem fel az ágakat, jó irányba, katonásan állnak a szűrőkosarak, nincs túltömve, nyitva vannak a csapok, kipucoltam minden lehetséges dugulást ahol csak hozzáfértem. 3 év alatt épp elégszer szedtem szét és raktam össze, ugyanúgy, ahogy most is. A hiba eddig mindhárom alkalommal szétszedés után jelentkezett, és a további szétszedések véletlenül sem javították meg.

Valakinek valami ötlet?
 
valami ötlet?
Mivel garancia már nincs, szétszedném a tetejét (rotorház) teljesen, kipucolnám és ha ennek ellenére se működne a légtelenítő, akkor megpróbálnám kideríteni, hogy mitől van beszorulva. De szétszedéskor biztos kiderül. Arra az esetre, hogy ha nem sikerülne megjavítani felkészülnék lelkileg, hogy a több mint három évével már kiszolgálta az idejét.
 
Mivel garancia már nincs, szétszedném a tetejét (rotorház) teljesen, kipucolnám és ha ennek ellenére se működne a légtelenítő, akkor megpróbálnám kideríteni, hogy mitől van beszorulva. De szétszedéskor biztos kiderül. Arra az esetre, hogy ha nem sikerülne megjavítani felkészülnék lelkileg, hogy a több mint három évével már kiszolgálta az idejét.
Kösz a tanácsot. Nem éppen boldogító információ :( Az gondolom reménytelen, hogy találjak egy képet arról, hogyan is kéne kinéznie a cuccnak belülről.
 
találjak egy képet arról, hogyan is kéne kinéznie a cuccnak belülről.
Az enyémet szétszedem, majd csinálok képet, de nem tudom mikor lesz rá időm. Bárhogy is, mindenekelőtt tisztának kell lennie. Szerintem nálad vagy valami műanyag eltörhetett, vagy valahogy bekoszolódott a légtelenítő pumpánál.
 
Isten vagy :)
Paraszti logikával arra gondoltam, hogy valami alkatrész elcsúszik és akadályozza a víz útját. Mivel a szervizben kétszer nem találták a hibát, mégis megjavult, csak arra tudok gondolni, hogy mindent megigazgattak és ettől jött helyre. Bár még sosem láttam belülről rotorházat, lehet hogy teljes hülyeség az elmélet. A kosz is reálisnak hangzik, ha valami olyan helyen van, ami csavarozás nélkül nem elérhető. Törés meg inkább ne legyen mert akkor végleg hisztis leszek.
 
Szia!
Az általad leírt probléma nálam is többször előfordult. Leginkább a szűrőm első indítását követő időszakra volt jellemző. A kiváltó ok számomra is ismeretlen, de egy újbóli szétszedés és tálcaigazgatás után eddig mindig helyreállt a rend. Én az alkatrésztörést kizárnám, azt szerintem a szakik észrevették volna (már, ha valóban vették a fáradtságot a szétszereléshez). A Lewis által felkínált variációk közül a szutykolódásra szavazok. Mivel nekem a vaccsingúj tetra produkálta ezt, a három éves szolgálati időt nem forszíroznám...
 
Túl vagyok a nagy szétszedésen. Lewis útmutatója tökéletesen elég hozzá, még egy hozzám hasonló szőke nő is képes boldogulni vele :)

Koszt alig találtam, ellenben egy tömítő szilikon úgy ahogy van hiányzott. Ez a téglalap alakú halvány példány itt:
szuroize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A tetra az egész felső blokkot egyben adja csak, potom 50 euró+postaköltségért. Ez viszont már majdnem egy új szűrő ára...
Valakinek nincs véletlenül valami ötlete, mivel lehetne azt az izét helyettesíteni?

Mivel eddig működött, így feltételezem nem létfontosságú tömítés, de így az egész rendszer érzékeny a mozgatásra. És még ha élmény is lenne rendszeresen szétszedni, a csavarok akkor is nagyon gyenge anyagból vannak és már eléggé megviselte a fejüket a procedúra.
 
Back
Oldal tetejére