• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 400

aziim

Tapasztalt kertész
3 nappal ezelőtt, úgy határoztam veszek egy külső szűrőt az átrendezendő 54-l akimhoz. Hónapok óta nézegetem a különféle szűrőket, a fórumon leírtak és a GA-shop volt az irányadó. Így két megoldás, Eheim vs. Tetratec, tűnt járható útnak. Végül az EX 400 mellett kötöttem ki, mert közelebb jár a pénztárcám valóságához. Tegnap meg is érkezett a kicsike.
Első benyomások:
- minőségi csomagolás
- jó anyagok, igényes kialakítás
- rém egyszerű összeszerelés
- feltöltés, indítás nagyon egyszerű (van magyar nyelvű leírás is)
- megfelelő teljesítmény /szubjektív vélemény 54l-ben/
- a számítógép mellett gyakorlatilag hallhatatlan
Boldogan ültem a gép elé, naplót írni.

És akkor az árnyoldal...
A szűrő ereszt, kb. fél óra járatás után. Eleinte szakaszosan, aztán már folyamatosan folyik a víz. Szétszed-összerak, megy. 30-40 perc múlva ismét ereszt.
Ma beszéltem a szervizzel és a forgalmazóval is. Némi öröm az ürömben, hogy nagyon korrektek és segítőkészek voltak mindkét helyen. A probléma gyors megoldására fókuszálnak! Szerviztől megtudtam, hogy nem egyedi a problémám.
Folytatás, tapasztalások hamarosan. Remélem már sokkal jobb hangulatban :)
 
Ha már a szűrő nem is volt jó, a szervíz 5*! A hétfőn feladott, kedden beérkezett eszközt, mai nappal küldték vissza. Azaz holnap már az akiban "dübörög". Nem voltak biztosak a hiba okában, ezért a fejet és adaptert is cserélték. :D
 
aziim said:
Ha már a szűrő nem is volt jó, a szervíz 5*! A hétfőn feladott, kedden beérkezett eszközt, mai nappal küldték vissza. Azaz holnap már az akiban "dübörög". Nem voltak biztosak a hiba okában, ezért a fejet és adaptert is cserélték. :D

Nah szuper akkor ez a sztori gyorsan megoldódott. :thumbup:
 
Ehhez képest az Eheim 2211-em hez 1 hónap volt mire megjött a "pohár" ami a szívó ágnál elrepesztettem sikeresen.
Kövi akvát lehet én is inkább egy EX 400 al indítom.
 
Sid said:
Ehhez képest az Eheim 2211-em hez 1 hónap volt mire megjött a "pohár" ami a szívó ágnál elrepesztettem sikeresen.
Kövi akvát lehet én is inkább egy EX 400 al indítom.

Gyanítom itt is azért ment ilyen gyorsan mert komplett csere volt. Ha alkatrész kellene az lehet nem ilyen gyors ha éppen nincs raktáron
 
viktorlantos said:
Gyanítom itt is azért ment ilyen gyorsan mert komplett csere volt. Ha alkatrész kellene az lehet nem ilyen gyors ha éppen nincs raktáron

Valószínű! Ha igaz egy újat bontottak ki, és abból dobtak meg a cuccokkal. Bár egy kb. kétszer fél órát járt szűrő esetében, mint ez is, az a szomorú, hogy szervizbe kellett küldjem. De ez nem a márka, vagy a forgalmazó bűne! Nincs fizetőképes kereslet, így készlet se. Balhézni lehetett volna, de akkor is az a válasz, hogy 1 hét múlva jön a cucc, már csak azért is :) Beállt akinál idegesebb lettem volna, de így...
Remélem beválik a technika...
 
Nekem is EX400-asom van, kicsit több mint egy hónapja lett beüzemelve kiegészítő szűrésként. Én teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Nem ereszt sehol, pedig már többször szétszedtem és összeraktam szűrőanyag csere miatt.
Valóban rendkívül halk, és ezt azért is merem állítani, mert a hálószobában van alig pár méterre az ágytól.
Szerintem az árához képest egy profi szűrő! :thumbup: Remélem a cseredarabbal szerencsésebb leszel. ;)
 
Üveg ki- és befolyócsövek közül melyik az a méret, ami passzol az EX400-hoz?
A GA oldalán annyi van csak feltüntetve, hogy a szűrőcső átmérő 11,3 mm. Akkor ehhez most jó a 13 mm-es vagy kisebb kellene?
 
Sid said:
Ehhez képest az Eheim 2211-em hez 1 hónap volt mire megjött a "pohár" ami a szívó ágnál elrepesztettem sikeresen.
Kövi akvát lehet én is inkább egy EX 400 al indítom.

Ex 700-al indítsd, mert az tud talán annyi átömlést, mint a 2211! De mondok neked jobbat!
Ha a 2213 rotorját teszed a 2211-be, ami pikk-pakk mm-re kompatibilis bele és, aminek hat nagyobb felületű rotorlapátja van,
megközelítőleg fogja tudni vízhozamban a 2213 teljesítményét, ami úgy 400 liter körüli szűrőteljesítmény telepakolt anyagoknál is!
 
Boooooo said:
Nekem is EX400-asom van, kicsit több mint egy hónapja lett beüzemelve kiegészítő szűrésként. Én teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Nem ereszt sehol, pedig már többször szétszedtem és összeraktam szűrőanyag csere miatt.
Valóban rendkívül halk, és ezt azért is merem állítani, mert a hálószobában van alig pár méterre az ágytól.
Szerintem az árához képest egy profi szűrő! :thumbup: Remélem a cseredarabbal szerencsésebb leszel. ;)

Szerencséd volt, hogy az EX400-ast vetted meg és, nem a 600-ast, vagy a 700-ast, mert mindhárom tipusban azonos méretű rotorok vannak és, csak sajnos a vödörméretükben különböznek meg az áraikban, a vízhozamukban azonosak.
A 260 litert mindegyik tudja.
Sajnos én a 600-assal indítottam az akvarisztikázást kb., nyolc éves kihagyás után, majd ráfizettem pluszban a 700-asra, ami szintén, csak 260 liter átfolyást produkált. Végül egy 2224 EHEIM-nél (700l)horgonyoztam le, de annál is úgy, hogy a hozzá kompatibilis EHEIM 2213 rotorját tettem bele, mert annak szemmel láthatóan nagyobb lapátjai vannak és, amivel ténylegesen megnőtt a vízhozama 500-550 liter körüli értékre.
A Tetratec EX 400 az még aránylag tényleg jó választás az árfekvésében és a minőségi kategóriájában, mert a gépkönyvében található paramétereihez jóval közelebb áll a valóság, mint a tőle kicsivel nagyobb géptestvéreinél.
 
Valószínű! Ha igaz egy újat bontottak ki, és abból dobtak meg a cuccokkal. Bár egy kb. kétszer fél órát járt szűrő esetében, mint ez is, az a szomorú, hogy szervizbe kellett küldjem. De ez nem a márka, vagy a forgalmazó bűne! Nincs fizetőképes kereslet, így készlet se. Balhézni lehetett volna, de akkor is az a válasz, hogy 1 hét múlva jön a cucc, már csak azért is :) Beállt akinál idegesebb lettem volna, de így...
Remélem beválik a technika...

Üdv!

Szűrővásárlás előtti állapot! EX 400 at néztem ki magamnak. Írnál valamit az elmúlt 2 év tapasztalatáról? 40 literest szeretnék vele indítani. Elegendő lesz a teljesítménye hosszú távon is? A zajtalansága tartósnak bizonyult? Kérlek írj! Már 5 napja csak a szűrőkről olvasok. Vérzik a szemem!

Köszönöm..
 
Szerencséd volt, hogy az EX400-ast vetted meg és, nem a 600-ast, vagy a 700-ast, mert mindhárom tipusban azonos méretű rotorok vannak és, csak sajnos a vödörméretükben különböznek meg az áraikban, a vízhozamukban azonosak.
A 260 litert mindegyik tudja.
Sajnos én a 600-assal indítottam az akvarisztikázást kb., nyolc éves kihagyás után, majd ráfizettem pluszban a 700-asra, ami szintén, csak 260 liter átfolyást produkált. Végül egy 2224 EHEIM-nél (700l)horgonyoztam le, de annál is úgy, hogy a hozzá kompatibilis EHEIM 2213 rotorját tettem bele, mert annak szemmel láthatóan nagyobb lapátjai vannak és, amivel ténylegesen megnőtt a vízhozama 500-550 liter körüli értékre.
A Tetratec EX 400 az még aránylag tényleg jó választás az árfekvésében és a minőségi kategóriájában, mert a gépkönyvében található paramétereihez jóval közelebb áll a valóság, mint a tőle kicsivel nagyobb géptestvéreinél.
Ha ez igaz akkor ez nagyon gáz és nagy átverés. Gondoltam hogy ex 600 nál azért nem 600 liter a valós teljesítmény de hogy csak ennyi és megegyezik a kistesójával . Azért ez elgondolkodtató.
 
Hát nállam az ex700 megtömve beállva tud 380-400litert. Ha lecserélném a csöveket és kitakarítanám a szűrőt rendesen szerintem elérné a 440-460l/h
 
Jolvan kezdek megnyugodni, hogy nem volt rossz döntés mikor inkább 600 as mellett döntöttem. Köszönöm.
 
Nekem is Tetratech 400-am van a kis akiban.Keveset gyom(de ehhez a kis akihoz pont megfelelő),úgyhogy ettől egy 600,700-asnak tuti több vízhozama.
Mint ahogy többen itt írták.
 
Sziasztok

Most lettem tulajdonosa egy tetra ex-400-asnak és kaptam mellé eheim substrat pro szűrőanyagot, kikérném a véleményeket, hogy melyiket érdemes használni ami benne van gyárilag vagy az eheimet?
Másik kérdés, honnan lehet megállapítani, ha kimerül az aktív szén a szűrőben, illetve mennyire teszünk rosszat a szűrővel, ha az akvárium mellé teszem, a motorház kb. az akv. háromnegyedéig ér a ki és befolyóág csapjai meg pont az akv. tetejéig ér.
 
Sziasztok

Most lettem tulajdonosa egy tetra ex-400-asnak és kaptam mellé eheim substrat pro szűrőanyagot, kikérném a véleményeket, hogy melyiket érdemes használni ami benne van gyárilag vagy az eheimet?
Másik kérdés, honnan lehet megállapítani, ha kimerül az aktív szén a szűrőben, illetve mennyire teszünk rosszat a szűrővel, ha az akvárium mellé teszem, a motorház kb. az akv. háromnegyedéig ér a ki és befolyóág csapjai meg pont az akv. tetejéig ér.
Mindenképpen az eheim szűrőanyagot ajánlanám. A tetra saját szűrőanyaga elég gyengusz... Az aktív szénen tudtommal nem látszik a kimerülés de egy hétnél többet nem hagynám bent a szűrőben. Kezdéskor sem tenném bele inkább még jó minőségű szűrőanyagot helyette. A szenet pedig tedd félre, ha netán gyógyszerezni kellene utánna tedd be és kiszedima maradékot. Ha tudod viszont a szűrőt inkább tedd az aki alá. Sok sikert hozzá!
 
Back
Oldal tetejére