• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Mármint a szűrőt cserélje a szaktárs vagy a azűrőanyagot? Szerintem a szűrő nagyon jó, gyári töltet viszont kuka. Nekem 96l szűr tökéletesen ,de ekkora akváriumhoz szerintem is kevés. Legalább még egy ekkora teljesítményű kellene.
Természetesen a szűrőanyagokra gondoltam! Nekem is volt, meg voltam elégedve vele, leszámítva az ismert problémáit.
Szerintem is még egy kell ekkora akihoz!
 
Nálam alulról felfele
1. Gyári kerámia + felette gyári szivacs
2. Eheim BioMec
3. Seachem Márrix
4. Eheim substrat pro + perlon + Purigén
@talachi vélemény?
Teljesen jó! Mondjuk én a szivacsot kikapnám alulról.
Helyette rakhatnál mást. Mondjuk egy kis siporaxot. Az a kerámiagyűrű szerepét is betölti, de kiváló bio szűrőanyag is.
 
Nekem úgy van mindkét EX1200-ban, hogy (alulról felfelé, tálcánként):
1. Siporax + gyári szivacs (a vastagabb)
2. Seachem Matrix
3. Seachem Matrix
4. Seachem Matrix, fölötte ADA BioRio 1 liter, perlon, Seachem Purigen 125 gr

A szivacsot én nem hagynám ki, sok retket megfog.

Hűűű!. Kettő??? Csak kapkodom a fejem. Rengeteg info. Még csak növényeim vannak, de már szutykosnak értem a vizet, ahogy olvasom.
Kérdés: nekem 240 literem van, s így is óriási a "huzat" a Tetra EX 1200-től.Minden kijön a helyéről, ami nem kapaszkodik. Nálad ez hogy van? Ha én ezt megduplázom, mert nagyobb szűrő elvileg nincs, nem fut ki a víz a medencéből?
Gondolkodtam szivattyú + 30-40 literes alsó szűrőben is, vagy 80 literes kis hordóban, csatos fedelűben (a cégnél majd ingyért hozzájutok).

Szóval a teljesítmény a fontos vagy a méret?
 
Én nem a gyári esőztetővel használom, hanem 35 cm-es akrillal, itt jól látszik:
Növényes - Hand of the Dryads | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

plusz ezeken is felfúrtam nagyobbakra a gyári lyukakat. Így nem akkora a flow. Azért van áramlás, de majd ha tömörödik a szűrőanyag és lefogja kicsit a szűrőket, lanyhul kicsit.

Az előző layoutnál gyári esőztetőt használtam, azt is felfúrtam, úgy már jó volt.

Méret+teljesítmény a fontos. :D
 
Szia!

Szép! Gratula!

Kérdés: A fán kinövő növény mi (nagy tömegű zöld és a kicsi színes levelűek is az ágon)?
Az a fehér cucc baloldalt ,ami ventilátornak látszik, micsoda?

A fúrat bővítésén már én is gondolkodtam.
Szemben nyomatod, látom, így a "huzat" kioltva. Növényeken kívül nincs benne semmi?
 
Én nem a gyári esőztetővel használom, hanem 35 cm-es akrillal, itt jól látszik:
Növényes - Hand of the Dryads | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

plusz ezeken is felfúrtam nagyobbakra a gyári lyukakat. Így nem akkora a flow. Azért van áramlás, de majd ha tömörödik a szűrőanyag és lefogja kicsit a szűrőket, lanyhul kicsit.

Az előző layoutnál gyári esőztetőt használtam, azt is felfúrtam, úgy már jó volt.

Méret+teljesítmény a fontos. :D
Végig olvastam, de a zöld tömeget még nem tudom, hogy mi.

Nagyon kalsssz.
 
Sziasztok!
Régebben @viktorlantos már szóba hozta ezt itt a fórumon ,hogy érdemes kicsit jobban szétszedni a szűrőt takarításkor.No az a helyzet ,most már reaktor ide reaktor oda jóval kevesebb a vízhozama az enyémnek is.Gondoltam egyet ,és szétkapnám a rotor részét is,csak hát én még a két év alatt egyszer sem szedtem szét.Hülyeséget ,vagy rosszat meg nem szeretnék csinálni ,így szeretném kikérni a tanácsotokat mit - hogyan,esetleg kell e valamire esetleg figyelni.Előre is köszi
szerk:azt sem tudom hogy álljak neki:facepalm:
 
Sziasztok!
Régebben @viktorlantos már szóba hozta ezt itt a fórumon ,hogy érdemes kicsit jobban szétszedni a szűrőt takarításkor.No az a helyzet ,most már reaktor ide reaktor oda jóval kevesebb a vízhozama az enyémnek is.Gondoltam egyet ,és szétkapnám a rotor részét is,csak hát én még a két év alatt egyszer sem szedtem szét.Hülyeséget ,vagy rosszat meg nem szeretnék csinálni ,így szeretném kikérni a tanácsotokat mit - hogyan,esetleg kell e valamire esetleg figyelni.Előre is köszi
szerk:azt sem tudom hogy álljak neki:facepalm:
Tök egyszerű. Csak a kerámia tengelyre vigyázz nagyon meg ne feszítsd mert eltörik.
 
Még soha nem tisztítottad a rotornál? Ha elfordítod a rotor tartó korongot óvatosan emeld ki mert jön a tengellyel együtt. Szerintem a fejben lévő járatokban lehet a dugulás.
Amióta megvan azóta nem:D:facepalm:
De már nagyon aktuális szerintem.
Egy kérdés még:jól gondolom ,ha elzárom a csapokat és leveszem róla az adaptert akkor nem fog folyni a víz ??,mert azt rajta hagynám a csövezéssel együtt.Ezen a szűrőn van a reaktor és nagyobb művelet lenne mindent szétbombázni.
 
Amióta megvan azóta nem:D:facepalm:
De már nagyon aktuális szerintem.
Egy kérdés még:jól gondolom ,ha elzárom a csapokat és leveszem róla az adaptert akkor nem fog folyni a víz ??,mert azt rajta hagynám a csövezéssel együtt.Ezen a szűrőn van a reaktor és nagyobb művelet lenne mindent szétbombázni.
Tegyél alá mindenkép egy rongyot mert amikor kihúzod az adaptert nálam néha "loccsan ki" kevés víz.
 
Kivezető járatokat az adapter fejben és a rotort mindenképpen érdemes szerintem félévente megpucolni. Sok retek összegyűlik itt.
 
Maga az adapter is csap de elszoktam zárni a csövön lévő csapokat is. Jó lenne az adaptert és a csapokat is kitisztítani mert az is volt hogy, eldugult.
 
Back
Oldal tetejére