• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

N-emy said:
Az enyémnek akkor volt ilyen hangja ,mikor tisztítás után elhagytam az egyik gumibakot a kerámiatengely végéről és így a rotor kóválygott a házában.Pótlás után szinte semmi hangja nem volt.

"Sajnos" megvan neki mindkét gumibakja. :( Kipróbáltam szűrőtöltet és kosarak nélkül hátha ott rezonál valami, de akkor is dettó ugyanezt csinálja. Szerintem hétfőn visszaviszem, aztán majd lesz valahogy.
 
Hello!

Van egy tetratec ex 2400-as szűrőm. Ha az elzárócsapokkal nem korlátozom az átfolyást, akkor egyfolytában levegősödik. Szerintetek lehet, hogy falsot szív? És hogy szív levegőt, amikor a víz nyomás alatt van benne? Magyarán inkább nyomnia kéne kifele a vizet, nem?
Várom az 5leteket... :)

üdv, pi
 
palugyay said:
Hello!

Van egy tetratec ex 2400-as szűrőm. Ha az elzárócsapokkal nem korlátozom az átfolyást, akkor egyfolytában levegősödik. Szerintetek lehet, hogy falsot szív? És hogy szív levegőt, amikor a víz nyomás alatt van benne? Magyarán inkább nyomnia kéne kifele a vizet, nem?

Nem feltétlenül kell nyomnia. A szűrőanyag és a rotor között (lévén a szűrőanyag egy erős fojtás neki) szívó hatás van, tehát a fej környékén simán lehet, hogy könnyebb levegőt szipkáznia, mint a szűrőanyagon át vizet szívni. Az is simán lehet, hogy álló helyzetben nem fog gyöngyözni sehol a víz, mert az álló helyzetben lévő nyomáskülönbség kevés hozzá.
Vazelinnel (gyógyszertár) próbáld bekenni a gumitömítést hátha segít.
 
Vagy a csőcsatlakozásokat nézd meg. Mintha Tibicuknak is hasonló problémája lett volt nemrég, csak Eheimmel.
 
tibicuk said:
Igen,nekem is levegősödött.Ez úgy nyilvánult meg,hogy "darálta" a levegőt,utána meg nyomta ki.Nekem az lett a megoldás,hogy a szívócsonkra raktam egy bilincset.

Itt kezdődik a beszélgetés:
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php ... 1&start=20

ühüm. valószínűleg ez lesz a megoldás, a szűrőtartály és fej közötti gumit mindig bekenem szilikonzsírral, amit még az eheim-hez kaptam. és csak akkor jelentkezik, ha teljes power megy.
akkor irány bilincsbolt... köszi!!
 
Sziasztok!

375 literes trópusi vegyes akváriumot készülünk beindítani. Szeretnék bele szép növényeket is, de nem kimondottan növényesre gondoltam. Két külső szűrővel kellene beüzemelni, idáig már eljutottunk, na de melyikkel? Próbáltam végigolvasni az összes szűrő tapasztalatokkal kapcsolatos fórumot, de csak elbizonytalanodtam. A Tetratec EX 1200-hoz állunk most legközelebb. Tudom, hogy cserélni érdemes a szűrőanyagot, de még akkor is olcsóbb mint az Eheim Professionel 3 - 2075-ös. Ha az Eheim Professionel 3 - 2073-at nézem, ott már nem sok különbség van árban, annak viszont kisebb a teljesítménye és arról sem csak pozitívumokat olvastam itt a fórumon.
Abban a szobában lesz, ahol alszunk, tehát lényeges szempont a hangja is.
Mit tanácsoltok nekünk kezdő akvaristáknak?

Üdv mindenkinek!
Csilla
 
Eheim 2075 és a Tetratec ex 1200 szűrőkkel jó irányba indultatok el. Szerintem 2db 2073 kevés lenne. A hiba amiről olvastál az adapter, ez minden prof 3-ra jellemző. Eddig 2-3 garis esetünk volt a sok sok szűrőből. Viszonylag kevés esetre jellemző. Az eheim az új szűrőkön már kicserélte ezt az adaptert, de nem tudom hogy a magyar készletekben ezek a szűrők itt vannak e már.

Emiatt ne aggódj. De javaslom az eheim szilikon spray használatát akkor is ha már az új szériás szűrőket kapod.

Visszatérve a kérdésre. 2075 v. ex 1200. Szerintem hangban az eheim halkabb. Zárt szekrényben azért elzümmög.
Mivel nem kifejezetten növényes az aki, mindkettő szűrő ellátná a feladatát párban. Ha van az a pénz én a 2075-öt ugranám meg.
Nekem is ez van itthon. Gyári töltetek jók jó kis felépítmény.

De ha kevesebb a keret a Tetra is elvégzi majd a feladatot. A szűrőanyagot elképzelhető, hogy cserélni kell. Ekkora akira azért jó ha sok az aktív szűrőfelület.
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy igaz az hogy a TETRATEC külső szűrőkhöz "nehezebb" potló alkatrészt beszerezni Mo-on??! Eléggé szimpatizálok az EX 1200-vel, de nem igazán merem így megvenni ha esetleg később a pótlás gondot okoz! Ez esetben a másik befutó az ECO 2212 lenne... Tapasztalat????
Köszi szépen a segítséget!!!
 
dpeter said:
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy igaz az hogy a TETRATEC külső szűrőkhöz "nehezebb" potló alkatrészt beszerezni Mo-on??! Eléggé szimpatizálok az EX 1200-vel, de nem igazán merem így megvenni ha esetleg később a pótlás gondot okoz! Ez esetben a másik befutó az ECO 2212 lenne... Tapasztalat????
Köszi szépen a segítséget!!!

Ha a kötelező alkatrészekből betárazol otthon, akkor nagy meglepetés nem érhet. EVO esetén egyébként is a kötelezőbbnél is kötelező pl. csapokkal betartalékolni.
 
Sziasztok!

A tetratec EX 1200-ban ha perlont akarok cserélni, akkor meg kell venni a gyárit vagy van valami olcsóbb megoldás is? Gondolok arra, hogy esetleg nagyobb darabot egyben megvenni (nem gyári Tetra) amiből többet is lehetne kivágni a megfelelő méretre.
 
pacsilla said:
Sziasztok!

A tetratec EX 1200-ban ha perlont akarok cserélni, akkor meg kell venni a gyárit vagy van valami olcsóbb megoldás is? Gondolok arra, hogy esetleg nagyobb darabot egyben megvenni (nem gyári Tetra) amiből többet is lehetne kivágni a megfelelő méretre.

Nem kötelező a gyári.
De ha jól nézem nem olyan drága. De vehetsz nagyobb, csomagos kiszerelést is, és majd te vagdosod le. pl.: http://www.greenaqua.hu/eheim-ehfisynth-mechanikai-szuroanyag-1liter.html
 
Sziasztok!
Nemrég szert tettem egy ilyen "kicsikére" és, ahogy olvasgattam, meg látom is, hogy a gyári szűranyagok cserére szorulnak és inkább a szekrénybe valók, mintsem hozzá. Utánakeresve a következő változásokat eszközölném (alulról felfele).
1. rekesz biolabda vagy kerámiagyűrű + szivacs
2. rekesz szivacs + Ista Quartzite Glass
3.rekesz: Ista Quartzite Glass
4.rekesz: Ista Quartzite Glass + perlonvatta

A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ez mennyire állná meg a helyét? Vagy mit érdemes rajta változtatni. Köszi a segítséget előre is.
 
Azért ennyire nem rossz a helyzet.... :)
Rengetegen használják teljes gyári töltettel gond nélkül.
Én egyedül a biolabdát cserélném valami jobb biológiai töltetre (hamarosan persze ki fog derülni egy mikroszkóp alatt az is, hogy csak a szemünk nem hisz a bioladbdának, vagy a mikroszkóp sem... ;) )
Természetesen, ha ezek után sem leszel elégedett a vízminőséggel, akkor lehet a szivacsos rekeszt felezni biotöltettel + a szenet lecserélni purigenre a későbbiekben esetleg.
 
Köszi a segítséget. Hehe, pont a legrosszabbat tartottam volna meg! :p Azt néztem, hogy ülepítőnek nem sok helye van alul, tehá az alsó rekesz szolgálna helyette + mechanikai szűrés (gondolom): kerámiagyűrű+szivacs, ez adott. A biotöltetet az ista fogja ellátni 6 litert beleszuszakolok mindenképp (így jó az ára :p) ez is adott.
Az aktívszén kell bele mindenképp, vagy opcionális? Olvastam valahol, hogy sokáig nem ajánlott bent lennie, mert kiszűri a fontos tápanyagokat a vízből. Igaz ez? Vagy bődületes marhaság? :D
 
Hali!

Én beleraktam még 3 zacskó(3*1/4l)aktívszenet.(szunyoghálóból varrtam egy tálca méretű zsákot és abba ment a szén) Ilyen áttetsző még soha nem volt a vizem.KB.Ezzel egy időben kezdtem a tápozást(Green Aqua Micro Macro)A növények meg nekilódultak nőni!Lehet szed ki valamennyit, de víz határozottan tisztább!Úgy hogy marad a szén..... :D A biolabda szerintem kificcan helyette mátrix vagy siporax lessz benne!!(még megvárom a mikroszkópos képeket) :thumbup:
 
gézsé said:
Hali!
Én beleraktam még 3 zacskó(3*1/4l)aktívszenet.(szunyoghálóból varrtam egy tálca méretű zsákot és abba ment a szén) Ilyen áttetsző még soha nem volt a vizem.KB.Ezzel egy időben kezdtem a tápozást(Green Aqua Micro Macro)A növények meg nekilódultak nőni!Lehet szed ki valamennyit, de víz határozottan tisztább!Úgy hogy marad a szén..... :D A biolabda szerintem kificcan helyette mátrix vagy siporax lessz benne!!(még megvárom a mikroszkópos képeket) :thumbup:

Még egy plusz érv az aktívszén mellett. Eléggé eldőlni látszik a "vita" (ami persze csak a fejemben van :D). Tetratex EX1200 tulajok nektek, milyen sorrendben vannak a szűrőanyagok a rekeszek szerint gondolom?
 
Helló!

Most olyan összevissza (már nem is nagyon emlékszem)Az enyém is új ,2hete megy.De az én fejemben már megegyeztek a majmok :) Tehát így lesznek benne az anyagok ,alulról felfelé haladva:

1.rekesz:biolabda 2-3réteg krumplis zsákba csomagolva 1szivaccsal lezárva(azért rakom zsákba mert akváriumvizbe szoktam mindjárt süllyeszteni a rekeszeket és a labdák felúsznak!)
2.rekesz:kerámia szinültig
3.rekesz:matrix vagy siporax szinültig
4.rekesz:aktív szén,perlonvatta
Ha jól emlékszem marad tarcsiba 2 szivacsszűrő.
asszem ennyi
 
A gyári (és GA) adatlapon 50cm a magassága. Ezt csapok nélkül kell értelmezni? Valaki le tudná mérni, hogy az aljától csapokkal, csövekkel együtt mekkora a legnagyobb magassága? Köszönöm előre is.
Gyanús, hogy pont nem fog beférni a szekrénybe. :(
 
Tices said:
A gyári (és GA) adatlapon 50cm a magassága. Ezt csapok nélkül kell értelmezni? Valaki le tudná mérni, hogy az aljától csapokkal, csövekkel együtt mekkora a legnagyobb magassága? Köszönöm előre is.
Gyanús, hogy pont nem fog beférni a szekrénybe. :(

Nekem csővel 53 cm.
 
Back
Oldal tetejére