• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200 tömítés csere

Üdv
Ha esetleg van egy ilyen szűrőd amit nem használsz szerintem jobban jársz ha szétszeded és kiveszed belőle az összeset és bemész egy szerelvényboltba(fürdőszobai cuccokat forgalmazó üzlet) és veszel hozz annyit amennyi kell(esetleg még tartalékot is,filléres dolgok).Anno kicseréltem én is a fejtömités kivételével az összeset de sajnos nem mértem meg őket.Ha jól emlékszem a csőadapterben van összesen 4 vagy 6 db,csapokban 2 vagy 4 db,légtelenítő pumpában van 2 db de ebből egy elég speciál mert teljesen lapos nem pedig hengeres és ezáltal nem lehet a helyére nyomni ha hengerest raknánk helyette.Én minden tömitést bekentem még vazelinnél(gyógyszertárban lehet venni kistételben),igaz sokan EHEIM sprayt használnak.Sok sikert azért hozzá mert sehol nincs hozzá sajnos specifikáció...
 

Norbi! Fejtömítést tudsz venni. De a legközelebbi szűrőtakarításkor, kapd szét és egy tolómérővel felfegyverkezve, az összes tömítést le tudod mérni. De ha nem csak ez az egy szőrő hajtja az akid, akkor szétszed, mintákat viszed a boltba, megvesz, vagy rendel, és kész!
 
Nekem most 1 van most indítottam picit csöpög a fejnél. Egyik fejet rögzítő fogantyúnál pont hátul van nem nagyon látom.
Max szét szedem akkor mindet lemérem vazelinnel bekenem azt össze. Mivel van 1 15L-es edénybe van beállítva annyira nem vészes .
 
Azt hol tudom meg nézni? Ma szét szedem a szűrőt ,és addig a biológiai töltettel meg pakolt rekeszeket ,miként tudom úgy tárolni hogy a bacik meg maradjanak?
 
Nekem most 1 van most indítottam picit csöpög a fejnél. Egyik fejet rögzítő fogantyúnál pont hátul van nem nagyon látom.
Max szét szedem akkor mindet lemérem vazelinnel bekenem azt össze. Mivel van 1 15L-es edénybe van beállítva annyira nem vészes .


Norbi, nézd meg a kosarak jól vannak-e visszarakva? Mennyi idős a szűrőd?? Ha nagy gáz van, elkezd erősen folyatni, ki kell venni a fejtömítést, és teflonszalagot tekerni alá, először 5-6 menetet, ha nem segít még rá kell tekerni! Ez vészmegoldásként bármikor beválik!
 
Lehet ,hogy a kosarak miatt csöpög , de mivel annyi ember foglalkozott ezekkel a tömítésekkel úgy gondoltam mielőtt szétszedem szereztem volna tömítéseket.
Azt mondod ,ha nagy baj lenne akkor inkább folyna? Mert akkor a mai vízcsere után csak meg próbálom a rekeszeket meg igazítani.
 
Lehet ,hogy a kosarak miatt csöpög , de mivel annyi ember foglalkozott ezekkel a tömítésekkel úgy gondoltam mielőtt szétszedem szereztem volna tömítéseket.
Azt mondod ,ha nagy baj lenne akkor inkább folyna? Mert akkor a mai vízcsere után csak meg próbálom a rekeszeket meg igazítani.

Ha hét hónapos a szűrő, jó eséllyel a rekeszek nincsenek a helyükön. Ha már szétszeded, mérd meg a tömítést, és vegyél tarcsiba.
 
Back
Oldal tetejére