• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tetra AquaArt 60l -től egy növényesig

Újra itt! :)
Tegnap eladtam a citromsavas CO2 cuccot, így tegnap és ma CO2 nélkül maradtunk. A tápozást is jelentősen csökkentettem, így a fonál alga drasztikus bomlásnak indult. :) Viszont lett helyette egy kis barna alga.
Tegnap új lakók is érkeztek, a stáblista a következő:
30db zöld neon,
6db Amanda lazac,
8db Amano (lehet csak 7db)
6db Red Crystal
2db Tigris garnéla
1db Sziámi algaevő

@inadsz -nak hála két adag Riccardia és egy jó adag Blyxa-van is gazdagabb lettem. :happy: Ezek még ültetésre várnak holnapig.
Vettem egy adag kevertágyas gyantát is és egy JBL 6 in 1 tesztet.

Mérések:

Pihentetett csapvíz
Cl2: 0 és 0.8 között
pH: 8,0
KH: 15
GH: >14
NO2: 0
NO3: 0

Akvárium (többször cseréltem már ioncserélt vízzel)
Cl2: 0
pH: 7,6
KH: 10
GH: >7
NO2: 0
NO3: 25

A teszt tesztcsík lévén elég nehezen értelmezhető. Következik majd a gyantás víz mérése is, a víz tisztítása folyamatban. :)
Kérnék kommenteket az értékeket illetően. :)
 
Utoljára módosított:
Mai vízcsere, lágyitott gyantás vízzel. Blyxa és Riccardia telepítés.
5kg CO2 beüzemelve.

IMG_1686_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Tegnap előtti ültetés..
Bacopa carolinia, Staurogyne repens (ismét :) ), Rotala bonsai, Rotala rotundfolia.
A fonál alga már csak a MC-n látható, kismértékben. El is kezdtem növelni a fényt szép óvatosan. :) 12-17-ig megy, ebből 3 órát 4x24W, egyébként 2x24W.
Az MC-vel egyébént szépen elbántam. Amikor tele volt fonál algával nyomtam rá carbo-t. Szépen le is égett. :(
Remélem helyre jön azért. A technikát nem nézni, holnap lesz takarítás, vízcsere. ;)

Szép estét! :)
IMG_1688_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Egy héttel az ültetés után az összes Rotala bonsai elrothadt..gondolom ez nem normális.. :(
A 1-2 Staurogyne repens levelei is szürkülnek..a Bacopa meg nő mint a gomba és a Rotundfolia is szép.
 
Egy héttel az ültetés után az összes Rotala bonsai elrothadt..gondolom ez nem normális.. :(
A 1-2 Staurogyne repens levelei is szürkülnek..a Bacopa meg nő mint a gomba és a Rotundfolia is szép.

Szokott olyat csinálni, hogy olyan, mint ha elpusztult volna, aztán a csúnya rész folytatásaként gyönyörű hajtásokat hoz!
 
Mostanra mintha bent sem lett volna..és a Blyxa is elkezdett foszlani. :(
Viszont azon mintha látnék új hajtásokat.
Ezek normális tünetek ültetés után vagy van vmi bajuk?
 
Blyxa-ák kezdenek magukhoz térni. Szép zöld, friss hajtásokat hoznak. :)
Ma @sztano-nak köszönhetően megismerkedtem egy ISTA külső reaktorral. (y)
Beüzemeltem! Elsőre optimistán felcsavaroztam a szekrény belső falára. Olyan hangja volt mint egy 20 éves dízel Góf alapjáraton. :D
Aztán gyorsan levettem a szekrény faláról és betekertem szivacsba. Na így a tuti, néma. Bubik nem észrevehetőek a kifolyónál. Szóval úgy tűnik teszi a dolgát. Kicsit aggódom a holnapi nap miatt, CO beoldás ideje alatt nem leszünk itthon. Le is vettem a bubiszámot 90-re és mindösszesen egy órára. Biztos ami biztos. :)
Szép estét! ;)
 
Tegnap előtt Pesten jártunk és vettem 3 Oto-t, 4 Amano-t és egy sziámi algázót.
Így a stáb 4 Oto, 10 Amano és egy fő sziámi.
Ma délutánra egy Oto feldobta a pacskert (szó szerint hanyadt feküdt az aljzaton), a másik kettő új meg szőrén-szállán eltűnt..:wideyed:eek:_O
A régi figyel az üvegen egyedül..sehol nincsnek. Azt hiszem nem veszek több halat ebből a boltból..
 
Sajnos az Oto-k érzékeny halak. Gondolom a beszoktatási folyamatot végig csináltad velük.? Sziámival vigyázni kell, rákaphat a mohákra is.
 
Utólag eszembe jutott, hogy szereti..majdcsak nem kap rá az ízére. :)
Az egyik Oto időközben előkerült, a hátsó üvegen van a dzsungelben. :) Remélem a másik is ott van valahol.
Persze, zacskó be, félóra múlva kis víz az akváriumból, majd még, még és 2-3 óra múlva tettem át őket.
Az az igazság, ahol vettem, már ott is feküdt a földön vagy 3 példány.. :(
 
A kezdetek óta figyelem az akvát, gratula, szép munka csak így tovább. A fonalalgát én sokszor hurkapálcával szedem, nagyon jó felületi kezelés.
 
A kezdetek óta figyelem az akvát, gratula, szép munka csak így tovább. A fonalalgát én sokszor hurkapálcával szedem, nagyon jó felületi kezelés.

Köszönöm. :)
Az a baj, hogy eléggé kapaszkodik..inkább leszakad a levél vagy kijön a növény. :(
Most szinte alig van, az MC-n vagy egy kicsi, de csak azóta részen ahol megégettem carboval.
Most @viktorlantos javaslatára lejjebb engedem az armaturát és 5-ről 7 órára növeltem a világítás hosszát. Sajnos a Straurogyne repens szenved, eldobálja a leveleit és amiket hozna újakat nem fejlődnek elég gyorsan.
 
Zselés volt a stau és a bonsai? Mert nekem azok voltak és kb.:3hét volt mire beszoktak a vízbe. Lehet nem tisztítottam le rendesen a zselét de pár nap és a bonsai is és a stau töve elrohadt, kiszedtem újra ültettem utána volt az ominózus három hét mire elkezdett látszódni a fejlődés.
 
Igen zselés, de biztosan teljesen lemostam a zselét róluk. Az első MC ültetésem óta erre különösen figyelek. A Bonsai egy hét alatt teljesen elrohadt. Mintha ott sem lett volna.
 
Köszönöm. :)
Az a baj, hogy eléggé kapaszkodik..inkább leszakad a levél vagy kijön a növény. :(
Most szinte alig van, az MC-n vagy egy kicsi, de csak azóta részen ahol megégettem carboval.
Most @viktorlantos javaslatára lejjebb engedem az armaturát és 5-ről 7 órára növeltem a világítás hosszát. Sajnos a Straurogyne repens szenved, eldobálja a leveleit és amiket hozna újakat nem fejlődnek elég gyorsan.
ki az a viktorlantos? Konyít valamit az akvakertészkedéshez? Nem halottam még róla.... :)
 
Ma megkaptam és beüzemeltem az Eheim 350 skimmert. Hát ez egy csoda! (y) Köszönet GA! ;)
Egyenlőre 4 óránként megy 5 percet, majd ezt finomítom. :)
 
Megérkezett a TDS mérőm is! :D
1163885455image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csapvíz 176ppm, akvárium 205pmm. :woot: Amiben már gyantázott lágy víz van.
Seiryu kövek??
Milyen értékeknek mondhatók ezek, növények garnélák szempontjából?
Most épp vizet lágyítok, megnézem az mennyi lesz. :)
 
Back
Oldal tetejére